Jump to content
FAS Goran
canibal86

Fiat Punto 1.2 8v - ugradnja plina

Recommended Posts

Pozdrav svima imam navedeni Punto i zanima me koliko bi dosla ugradnja plina u njega.E sad poznato mi je da ide sekvent ima plasticnu usisnu granu mene zanima da li je moguce u njega uraditi neki jeftiniji plin izvinjavam se na izrazima nisam neki strucnjak,znaci da nije sekvent od nekoliko stotina evra kojih nemam.Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki majstori pristaju za pare svasta da oprave....Al na kraju ti platis i za pump i za biciklo. <_< Ako nemas kintu,bolje se vozi na benzin nego da sebi pravis probleme sa raznim narodnim umotvorinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci drugim recima nije pametno tako nesto raditi.Cuo sam od druga da se to moze uraditi ako se promeni grana na metalnu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne isplati se za probleme u buducnosti.Il ispostuj kako treba il bolje vozi na benzin,bice ti jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se budzi i metalna,ali bolje skupljaj polako parice kad nakupis ubaci sekvent.Do pre par godina,malo ljudi je u Srbiji i znalo sta je sekvent,a bilo ih je sa ubacenim plinom.Venturi je prost,jeftiniji i napolju izbacen iz upotrebe.Mislim da sam ti sve rekao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno na iskrenim informacijama mislim da cu da poslusam savet i stedim parice i da odradim to kako treba.

Hvala svima na odgovorima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Druze i nije bas tako ko to kaze ne prica istinu imam Punto vec duze vreme i provereno znam da su to bajke.U gradu potrosnja zimi ide i do 8L dok leti je nesto manje al ako se koristi klima tu je to opet.Kad izadjem na autoput i povezem malo preko 120 potrosnja skace i to dosta tako da te price o maloj potrosnji nisu bas istinite bar sto se tice mog Punta a prilicno sam siguran da je ispravan potpuno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno si u pravu,ljudi vole da pricaju o voznji na otvorenom putu,a i tad,ako izadjes na auto put i razvuces ga 120 nista od male potrosnje... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ E da mi para da ubacim taj famozni plin pa da idem na mesec sa Puntom :D

Jel zna mozda neko koliko se krece polovan sekvent i da li je to isplativo i sigurno ugraditi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polovan - macka u dzaku. Za nov uvek imas garanciju. Konkretno Zavoli daje 2 god. ili 100000km(sta pre prodje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto u proseku trosi 7 litara plina(cisto za informaciju)

Mozda kod vas Sapcana.Dodji malo na Beogradski krkljanac :thumbup: da pricamo koliko auto trosi.Ja vozio leti il zimi po gradu drzim 9,2 i ne uspeva mi ni da sidjem ispod toga a ni da potrosim vise,sta god radio.Ne verujem da Punto sa 8v moze mnogo manje da posrce. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kako su preorali grad i dodatno zagusili saobracaj,nigde ne kreci sa knap gorivom inace moze da se desi da negde ostanes u sred guzve. :rofl::whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja vozim punta vec 3 godine i prica da vise trosi sa ukljucenom klimom je prazna prica a gde ti njega imas da vozis 120 kad je ogranicenje 80 osim na autoputu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ove nase kosacice od 1.2l lako se zaigraju do 120.Samo malo ne pazis i eto...Idealna potrosnja je na 90-do 100kmh.Al na auto-putu se sa tom brzinom osecas kao kamen na koji ce neko svakog trena da se spotakne... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

bokija potpuno se slazem s tobom kad izadjem na autoput i vozim do 100 km/h osecam se kao da stojim a sto se tice potrosnje sa klimom kod mene provereno ide litra vise kad je upaljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio plin pre 3 nedelje na 16v i bez 500 evrica ni ne pomisljaj i to ako ti je struja dobra, ako nije racunaj svecice kablove i bobinu u najgorem slucaju sto je kod mene moralo :wallbash: vidi juri negde na rate ako mozes manje je osetljivo :thumbsup: a potrosnja 7 litara na novosadskom sa 4 u kolima na 130-140 to sam proverio :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ukupno radi ko sat, posto mi je drugar radio stelovali smo ga u voznji preko pola sata i izvukli maksimum sto je moglo sto se tice karakteistika pa se jedva primecuje razlika izmedju benzina :thumbsup: generalno sipas za 1000 i zaboravis kad si sipao :rolleyes: po gradu trosi oko 8-9 zavisi dal je guzva ali sam morao da dignem pod u gepeku stirodurom nekih 5 cm da bi ga iznivelisao sa bocom koja je malko vislja i imam rezerni tocak u gepeku koji pravi guzvu al nema veze prezivecu nekako :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u Tipa nosim samo nadu :) Rezerni tocak stavim samo kad idem van grada. Nego,jel istina da kada se upotrebi taj sprej posle guma moze da se baci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...