Jump to content
FAS Goran
damir71

1.9 JTD - prevelika potrošnja ulja?

Recommended Posts

Mene samo zanima moze li suplje crijevo od intercoolera trošiti ulje?

 

Jer mi se ta ideja vise svidja od turbine....hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ MS PK

Bez obzira na ove prethodne komentare :) , s obzirom da je 1.9 JTD - 4,7 l, po fabrici.

Zato i pitam, jer je rekao da mu je sipao na servisu samo 4l, pa je on dodao 0,5l, pa posle jos 0,3l, a znam da otprilike toliko i staje u jtd, pa sam hteo njemu da skrenem paznju na to, tj. da mu nije potrosio nego da u startu nije imao dovoljno. :geek:

 

@Josko

 

Ne moze crevo od interkulera da ti trosi ulje, u teoriji tu cak ne bi ni trebalo da bude ulja, dok u praksi ima po malo, ali samo koliko da je masno crevo, vise od toga ne bi smelo. Promeni to crevo ili nekako zacepi tu rupu da bi ti auto radio i isao kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@ MS PK

Bez obzira na ove prethodne komentare :) , s obzirom da je 1.9 JTD - 4,7 l, po fabrici.

Zato i pitam, jer je rekao da mu je sipao na servisu samo 4l, pa je on dodao 0,5l, pa posle jos 0,3l, a znam da otprilike toliko i staje u jtd, pa sam hteo njemu da skrenem paznju na to, tj. da mu nije potrosio nego da u startu nije imao dovoljno. :geek:

 

@Josko

 

Ne moze crevo od interkulera da ti trosi ulje, u teoriji tu cak ne bi ni trebalo da bude ulja, dok u praksi ima po malo, ali samo koliko da je masno crevo, vise od toga ne bi smelo. Promeni to crevo ili nekako zacepi tu rupu da bi ti auto radio i isao kako treba.

 

Prelistao sam cijelu temu i vidim da je turbina uglavnom uzrok...kod nas u Zenici se moze solidna naci za nekih 250 eura..

Eh sad ako nije do turbine, kaze mi jaran da ce mi morat otvarat masinu...i veli on, cititram "Cim ti otvore mašinu nije to više to"...slazete li se vi?????

Inace troši 1 litar na nekih 2000km (sipam Seleniu 10w40)...i baca crni dim, ne plavkasti ili bijeli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jasko ta potrosnja ti je malo iznad fabricke tolerancije bolje nemoj da kpujes turbine nego oteraj auto u servis da ti epo premere kompresiju I da vide sta kaze diagnostika

da li je auto cipovan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jasko ta potrosnja ti je malo iznad fabricke tolerancije bolje nemoj da kpujes turbine nego oteraj auto u servis da ti epo premere kompresiju I da vide sta kaze diagnostika

da li je auto cipovan?

Nije auto chipovan...fabricki Talijan sa kraja 2001, 2002 prva registracija....

180.000 na satu mada sumnjam da je vraćan...kaze mi jedan lik da je znak da je Stilu vracana kilometraza ako se radio pali cim das kontakt...Zna li neko ista o tome????

 

I kolika je to fabricka tolerancija za potrosnju ulja...prvi put to cujem????!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

fabricka tolerancija za potrosnju ulja je do 0.4l na hiljadu km kod fiatovih motora a kod drugih proizvodjaca ide I jos vise mislim da je kod audija cak ceo litar na 1.000 km

 

uzgred kad budes isao u servis nek ti pogledaju parameter za smesu na diagnostici posto mi se cini da je tebi smesa ne odgovarajuca zato ti trosi ulje...

Edited by Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

fabricka tolerancija za potrosnju ulja je do 0.4l na hiljadu km kod fiatovih motora a kod drugih proizvodjaca ide I jos vise mislim da je kod audija cak ceo litar na 1.000 km

Nije mi jasno to druze...ako trosi tu toleranciju od 0.4 litra...rezervoar je 4.7 litara...zamjena na 10.000km...ostalo bi ti 0.7 litara...jbg moras dolivati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas tako svaki motor trosi ulje ne postoji motor koji ne torsi ulje I ulje se stalno proverava I kod ganc novih vozila pogledaj neku od tema sa opisom novog 500l pa ces da vidis da su u prvih par hiljada ljudi dolivali I po 2 l ulja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

180.000 na satu mada sumnjam da je vraćan...kaze mi jedan lik da je znak da je Stilu vracana kilometraza ako se radio pali cim das kontakt...Zna li neko ista o tome????

 

ovo je baš neviđena glupost i onaj ko ti je to rekao nije ništa pročitao o kolima u životu ili video barem. Ako ti smeta što se radio pali kada daš kontakt zadrži dugme za podešavanje i mislim da ti je druga opcija u menu-ju auto-start, staviš na off i ne pali se više sa kolima radio.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

180.000 na satu mada sumnjam da je vraćan...kaze mi jedan lik da je znak da je Stilu vracana kilometraza ako se radio pali cim das kontakt...Zna li neko ista o tome????!

Mislim da je taj ko ti je to rekao u najmanju ruku jako ne obrazovan da ne kazem glup ili jos daleko gore!!!!

Kod tog coveka da nisi vise otisao ni sajbu da ti brise!

Na svakom npr stilu imas podesavanje hoces li da se radio automatski pali - gasi sa kontaktom ili neces!

Bozeeee sta jos necu cuti od "majstora"???,!!!! :angry::angry::angry::angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gori je čovek od onog cara koji je na mom Stilu zaključio da mu je vraćana kilometraža sa 100m udaljenosti od kola  :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

180.000 na satu mada sumnjam da je vraćan...kaze mi jedan lik da je znak da je Stilu vracana kilometraza ako se radio pali cim das kontakt...Zna li neko ista o tome????

 

ovo je baš neviđena glupost i onaj ko ti je to rekao nije ništa pročitao o kolima u životu ili video barem. Ako ti smeta što se radio pali kada daš kontakt zadrži dugme za podešavanje i mislim da ti je druga opcija u menu-ju auto-start, staviš na off i ne pali se više sa kolima radio.

 

Al vidi drug...kad dam kontakt, radio se upali...u momentu kad okrecem kljuc da upalim auto, radio se gasi i ponovo se pali kad se auto upali...mozda je taj lik mislio na to????!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je zato što povuče struju za paljenje i nema za radio da radi stalno. Nema baš nikakve veze sa kilometražom. 

Jel ti to majstor? Ako jeste očekuj ozbiljne i preskupe kvarove na kolima. Inače, ako ti smeta rekao sam ti kako da ugasiš to pa da kažeš čoveku da je sad nameštena kilometraža  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

to je normalno I svetla ti zatrepere dok verglas zato sto anlaser vuce struje za pola djerdapa pa zato se pogase svi ostali el uredjaji na autu sto bi se reklo ne postizava!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

to je normalno I svetla ti zatrepere dok verglas zato sto anlaser vuce struje za pola djerdapa pa zato se pogase svi ostali el uredjaji na autu sto bi se reklo ne postizava!!!!

Pa postoji li neki pouzdan nacin za provjeru kilometraze....jer haman da se to sad vrati d ove obicne dijagnostike ne mogu otkrit????

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne postoji ni metoda ni nacin ako je nesto prckano onda zaboravi bilo kakve pokusaje saznanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto razmisljam vezano za potrosnju ulja...kako moze turbina biti problem, kad vuce (samo zvizdi na velikim obrtajima - šuplje crijevo intercoolera), ide dobro - vozio ga 200 km/h...????!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto se lezajevi turbine pojedu i onda piski ulje kroz njih i ubacuje pravo u usis... Kod tebe nije to problem prvo zameni to crevo zato ti je siromasna smesa i zato ti trosi ulje i dimi... Sto ga brze vozis to vise trosi ulja a i treba da trosi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto se lezajevi turbine pojedu i onda piski ulje kroz njih i ubacuje pravo u usis... Kod tebe nije to problem prvo zameni to crevo zato ti je siromasna smesa i zato ti trosi ulje i dimi... Sto ga brze vozis to vise trosi ulja a i treba da trosi!

OK drug hvala ti...sad jos samo treba da nadjem to prokleto crijevo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mali savet, dobronameran - iscitaj forum, probleme koje smo resavali na stilu, tako sam ja uradio, onda vise ne mogu da te vuku za nos, da lupaju gluposti i sl. Ima odgovora koliko hoces samo ti treba volje i vremena da procitas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano za temu, zar za dizele nije preporucena gradacija 5/40, posto je @jasko rekao da sipa 10/40?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. I pusti price wr vs td. Kao sto ti je receno

-wr jeste novije generacije i po preporuci se menja na 20.000km. Vecina nas ovde ga preventivno menja na oko 15000km

-td jeste starije generacije ali kao sto je wr bila preporuka na mladjem stilu tako je td bilo na starijem. Kraci interval zamene.

U prevodu, nista ti sa autom nece biti, fabrika je stajala iza tog ulja dok ovi iz selenie nisu izbacili wr, zato lepo za godinu dana i nesto ispod 10.000km, uradis opet mali servis i mirna glava.

Mislim da nema potrebe da se plasis jer je i td jako kvalitetno ulje. Pa nisi sipao optimu ili ono nisovo.

Ili CASTROL kao neki :D

WR 5w40 vs TD 10w40

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li mi neko postaviti sliku od crijeva intercoolera..da je sebi isprintam i odnesem na autootpad...jer jucer ga pitam da li ima dijelova za Stila-kaze ima pet motora...kad sam mu trazio crijevo, kaze daj mi uzorak da znam sta je to...jbg kaze skini svoje i donesi...

Tako da bi mi slika dobro dosla...:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...