Jump to content
FAS Goran
damir71

1.9 JTD - prevelika potrošnja ulja?

Recommended Posts

Da meni je napomenuto da turbina vlazi pa kao komentar semering, karter. Znaci i turbina moze biti uzrok potrosnje ulja

 

Kako se ovo resava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto uvezen, receno da je ulje sveze, to je i provereno i tako je vozen 8500 km, jednom samo signalizirajuci na boardu kruzic manje, zatim vozeno jos dosta, uvek puni krugovi. Nakon tih 8500 od kupovine, tj pri menjanju ulja majstor rekao da je sve suvo odozdo i da nije ulja kapi potrosio, nije bukvalno mislio al je rekao. Pri zameni je usuo 4 l i 600 ml, znam da je trebalo 4.7 l. Vozen tako 3500 km kad konstantno poce da bude na boardu kruzic manje pri paljenju, na ravnom sve, naravno. Dospem ja 300 ml tada i od tada je sve ok, evo vec 2500 km, sve puni kružićici i na sipci stanje stalno. U cemu li je bio problem? Hvala unapred na odgovorima.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prati stanje na sipci, mani kruzice. Mozda je sada bio veci filter ulja pa je automatski bio i manji nivo kasnije. Jtd ne trosi ulje ili nije potrebno dolivanje od zamene do zamene (10hkm) -blago receno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Pratim stanje i od dolivanja je sve stalno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se smanji na dva puna kruga lagano diži paniku do tada uživaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam čuo da hoće taj merač da poblesavi lako. Bolje se uzdaj u šipku, sigurnija je i taman vidiš otprilike kakvo je ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praticu stanje. Btw. Neki dan dadoh ortaku auto da vidim boju dima, ja isao iza njega njegovim autom. Rekao mu i da ga stiska i gnjavi... Nigde plavicastog dima, crn izbaci na samo na sekund kad ali tada me je ostavljao punoooo, ugl izgleda da je sve ok, nije ipak eventualna potrosnja ulja stvar za olako shvatanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podelicu i ja svoje iskustvo ovde

od prethodnij dizela u porodici imali smo... 1seat, 1reno, 5 citroena, 2mercedesa, 1nissan, 1opel...

Svi su tu i tamo troškarili ulje.

 

Stila sam uzeo pre 1god, otisao na more, uradio mali servis, od tad presao 11.000km, i na veliko zapepascenje svih muskih u porodici, ulje na istom nivou i šipke i pokazivača u kabini.

 

Takođe nema plavog dima, samo crn i to jedino kad ga primetim je kad u drugoj napucam gas negde na 1800-2000 obrtaja, kad se zaleti turbina i sl.

I to je tračak dima koji se tek primeti, nema oblaka, smrada ili tragova po putu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

+2 :)

Uradjeno ko zna koliko malih servisa za ovih 6 godina, iako uz sve ostalo uvek vucem kanticu sa uljem u gepeku, nikad nisam dolio ni kap. Potrosnja ulja se maltene i ne primeti.

Manite se kruzica na board-u, kao sto ljudi iznad lepo rekose, moze da bude cisto kao ispomoc... I sipku u ruke, ako ima potrebe ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh, sta da kazem za jugica mog, koji i nakon generalne pusta ulje, a i trosicka, ti je dolivanje ulja Obavezna stvar!!!xD :-) :)

Ali zato u Clia, nikad kapi nije dosuto, mada ga cale i cuva i mazi na gasu uglavnom. Mali servis na Cliu radi izmedju 3 i 5 kkm xD, poslednji uradio posle 6500 kada je provalio nije caletu bilo dobro xD malo sale, ali tako je :) ali ovo sa stilom me malo uznemirilo, ali kapiram, 300 gr na 6000 km, nije strasno, ali kad cujem price da neki prilikom zamene ulja istoce i vise nego sto su usuli ( ^^ xD) talas razocaranja me spopadne. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi imam veliki problem sa JTD-motorom,stilo mi poprilicno trosi ulje,vecina kazu da je turbina jer pisti,sad ne znam da li pisti zbog nekog creva ili je stvarno zveknula...trosi mi odprilike 2-3l ulja na 1000km + sto dimi crno plavi dim...ja se plasim da nisu karike otisli ili nesto vise.sta vi mislite ? Hvala u napred :) i pomagajte sto pre...planiram sada da mu radim veliki servis ali bih pre toga da resim potrosnju ulja.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plavi dim znači da ulje sagoreva u cilindrima. Daklie, najverovatnije karike, ili gumice ventila.

Crni dim znači loše sagorevanje dizela. Najverovatnije slaba kompresija i / ili loše dizne.

 

Plavi + crni dim, ja bih zaključio, "otišle" karike, mora da se otvara motor. Dal' ćeš generalku, "polu generalku" ili šta već, to je na tebi da prosudiš. Ja bih ti savetovao da svakako prvo izmeriš kompresiju. To ne košta puno, a onda ćeš imati koliko - toliko jasniju sliku o cilindrima, klipovima i karikama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da bi trebao što pre da odeš kod nekog krštenog majstora.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mislis 2-3l ulja na 1000km, to je skoro pa nemoguce?? Jedino ako ti je toliko otisla turbina a da ti to ne primecujes, ali ce ti onda u najskorijem roku otici auto u iberturu..

Jel ti duva motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta si čekao da ode do 2-3 litre. Pa litra na 10 000 km je znak za uzbunu. Skini crevo sa turbine / intrekulera pa vidi da li je svo ulje tu završilo.



 

Lybra 2.0 20v
puni usisnu granu uljem i izbacuje beo dim. Da li neko zna o cemu se radi?

dihtung glave definitivno,isti problem sam ima na 1.9 jtd-u

 

??????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoguce da bude da 2-3l potrosi na 1000km...moguce na 10000km jer ako je kao sto je napisao onda mora da staje svakih malo da uspe po 1l:-)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uradio servis prije 1500 KM..dolio mi lik 4 litra...kaze ne treba više...pokazivao mi board 4 kruzica...nakon nekog vremena spao na dva pa ja dolio nekih pola litra...danas mi zasviralo LOW FUEL LEVEL....dolijem jos nekih 0,3 litra koliko sam imao...

Znaci trosi mi ulje...ali mene zanima ovo...znam da mi je suplje crijevo od intercoolera...kao da sam cuo da ono vodi od ili do turbine...pa je li to mozda uzrok...inace pisti mi kad je jaci gas i obrtaji...valjda zbog tog crijeva....misljenja?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uradio servis prije 1500 KM..dolio mi lik 4 litra...kaze ne treba više...pokazivao mi board 4 kruzica...nakon nekog vremena spao na dva pa ja dolio nekih pola litra...danas mi zasviralo LOW FUEL LEVEL....dolijem jos nekih 0,3 litra koliko sam imao...

Znaci trosi mi ulje...ali mene zanima ovo...znam da mi je suplje crijevo od intercoolera...kao da sam cuo da ono vodi od ili do turbine...pa je li to mozda uzrok...inace pisti mi kad je jaci gas i obrtaji...valjda zbog tog crijeva....misljenja?????

Koliko ti staje ulja u motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uradio servis prije 1500 KM..dolio mi lik 4 litra...kaze ne treba više...pokazivao mi board 4 kruzica...nakon nekog vremena spao na dva pa ja dolio nekih pola litra...danas mi zasviralo LOW FUEL LEVEL....dolijem jos nekih 0,3 litra koliko sam imao...

Znaci trosi mi ulje...ali mene zanima ovo...znam da mi je suplje crijevo od intercoolera...kao da sam cuo da ono vodi od ili do turbine...pa je li to mozda uzrok...inace pisti mi kad je jaci gas i obrtaji...valjda zbog tog crijeva....misljenja?????

ama greska u tipkanju....LOW OIL LEVEL pise....stalno mi izbacuje WATER IN FUEL FILTER pa mi ta rijec fuel u glavi....ali mene zanima OIL LEVEL....

Edited by jasko__

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ MS PK

Bez obzira na ove prethodne komentare :) , s obzirom da je 1.9 JTD - 4,7 l, po fabrici.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...