Jump to content
FAS Goran
kole

Put u inostranstvo >>> međunarodna dokumenta, osiguranja...

Recommended Posts

@boki

 

evo ja sam stigao juce u Grcku i samo sam i Makedoncima i Grcima dao pasose i zeleni+saobracajnu i niko me nista nije ni pitao ni trazio a bratu (sa autom iza) je makedonac trazio zeleni karton 

 

P.S. e mozda sto on vozi peugeota pa zato a za Italijane ocito ne traze pa ne znam kako ces ti proci :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni meni do sad nikad nisu trazili medjunarodnu na granici,gde god da sam isao ali mi nije jasna ova pederska fora,platis dozvolu koja bi trebalo da vazi a onda ispadne da ne vazi...


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj prijatelj Grk, koji ima samo našu vozačku dozvolu (nema grčku) kaže da je u Grčkoj potrebna međunarodna dozvola jer Grci ne priznaju našu. Međunarodnu dozvolu traže samo prilikom kontrole u vanrednim situacijama. Na granici mu nikad niko nije tražio dozvolu, samo zeleni karton za Makedoniju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo se kao gađa, pa kad znaju da uzimaju pare mogli su da promene obrazac.

 

medjunarodna_vozacka_dozvola.jpg vozacka_2_croop.jpg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa trazili ti medjunarodnu za iznajmljivanje automobila tj u rent-a car-u a ne policija.

ja nemam nameru da je vadim a i moj kum takodje.isao sam zadnjih 7 godina i niko mi nije trazio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre 20 dana u Belgiji uzeo rentacar na svoje ime, nije mi trebala medjunarodna vec samo nova vozacka plus kreditna i pasos. Sa starom bi trebala i medjunarodna.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Stilista

 

Pa kad te nisu ni zaustavili !!!

 

Samo se igraj te s Grckim kaznama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jesi li bio u Grckoj pa su ti trazili ili pricas proizvoljnu pricu?

izmislili u AMSS da pune budzet!

ko je ovca nek trci na sisanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad sam poceo da pisem ovu temu o isplativosti puta preko Bugarske, prvenstveno sam mislio na 3000 din. zelenog kartona i 2000 din medjunarodne dozvole. To je 45 e ili ti 34,6 litara dizela, ili ti 600 km voznje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Makedoniji je dizel 1,14€. To malo menja matematiku ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matematika je da u Bvlgariji imaš gladne žandare na svakom koraku i vožnja ti sa našim tablicama presedne. Daš to što trebaš da daš i cepaj kroz Makedoniju, ionako se samo preleti. Bili su kod sela Tabanovci, verovatno ih više nema jer su spojili auto-put. Jedino sam ih video kod Velesa i u kanjonu Vardara i to je sve. U Grčkoj sam samo jednom video žandare i to u restoranu kad su ogladneli.

Ipak je brže i prijatnije kroz Mac.

I tu međunarodnu vadiš jednom u tri godine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Mekedoniju sigurno treba medjunarodna, a za Bugarsku sigurno ne treba. Cena goriva u Makedoniji jeste niza nego kod nas i u Bugarskoj ali dok kupis evro i malo te secnu na kursu, a o troskovima sa kartice necu ni da pricam, ta cenovna razlika i nije toliko velika. Na kraju mozes da ustedis na gorivu 5 - 7 evra. Takodje je tacno da se medjunarodna vadi na svake tri godine, ali sam ja pricao o situaciji kada, kao ja, covek nema tu dozvolu i nema zeleni karton. A i svom postu sam napisao da nisam siguran da se ovakav put isplati, i jos uvek nisam siguran, pogotovu sto treba i da se vratim kroz Bugarsku. Sto se bugarske  policije tice, ima ih ispod svakog lada, ali me nisu zaustavljali., a i bugari ablenduju.  Da li ce ? Videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko medjunarodna treba za Makedoniju toliko treba i za Grcku,jedino ako ti znas nesto sto mi ne znamo...

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jesi li bio u Grckoj pa su ti trazili ili pricas proizvoljnu pricu?

izmislili u AMSS da pune budzet!

ko je ovca nek trci na sisanje!

 

 

Ako pitas mene naravno da sam bio,prosle godine i to bas u Marmarasu...

 

Zeleni karton ne treba,ali medju narodna se podrazumeva.

 

Panduri mi nisu trazili niti sam ih negde video to stoji,trazio mi je lik koji iznamljuje skiutere pa dao i bez nje.

 

Koliko mi se cini medjunarodna je potrebna za sve drzave EU pa tako i Grcku,a sad da lise isplati kockati se za 2-3 hiljade dinara ne znam bas !!!

 

A ovo za put preko Bugarske zbog zelenog kartona (jer za MK treba) ni to ne znam koliko se isplati !!! (ad uzmemo u vidu da se izvadi medjunarodna jer bi trebalo)

 

Usteda je samo zeleni karton

Edited by s@le

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako idemo logikom šta traže a šta ne traže. Bez problema se može ići i sa neregistrovanim vozilom jer nikada mi nisu tržili saobraćajnu.

Postoje dokumenta koja se priznaju i koja se ne priznaju (za koje treba vaditi priznate falsifikate) sve ostalo je čista sreća. Jer kada se nešto desi , puno toga može da krene naopačke. Glupirati se zbog par hiljada dinara nepotrebno.

Ako ih nema bolje sedeti kući. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam lud sto sam poceo ovo da pisem. Nek svako putuje kako mu odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupo je navoditi šta ko lično vadi i šta neće da vadi od dokumenata.

Piše šta je priznato i šta nije.

Pre dve godine u Grčkoj, ženu (našu) dok je čekala na semaforu potkači lik sa prikolicom po krilu i malo po braniku. Kada je policija došla tražili su i međunarodnu. Srećom imala , jer u suprotnom ko zna na koju bi stranu otišla priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...