Jump to content
FAS Goran
kole

Put u inostranstvo >>> međunarodna dokumenta, osiguranja...

Recommended Posts

http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/konzularni-poslovi/putovanja-u-inostranstvo/vozacke-dozvole-u-inostranstvu?lang=lat

 

 

Sve piše na sajtu ministarstva inostranih poslova. Koliko sam skapirao ako ne postoji neki sporazum između zemalja, potrebno je da imate međunarodnu, tako da nije ništa do AMSS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 2 god nisam imao medjunarodnu i makedonac na carini mi uzeo 5 eur (za kafu kaze) :)

Prosle godine sam izvadio, ali vise me boli zeleni karton koji traze sami makedonci ;) a da idem preko bugarske nekao mi bzvz mada dosta ljudi tako ide.

Kao sto kaze boki, teSko da ce neko traziti, ali ako se nesto desi onda ti je potrebna. Mislim da svi imaju neke velike kazne za neposedovanje iste. Makedonac mi te godine spomenuo 3 glave da je kazna, koliko je istina ne znam :)

TapaTalk G300

Share this post


Link to post
Share on other sites

Makedonci obavezno traže , zeleni ili međunarodnu . Nikad oba dokumenta istovremeno, mada nikad se nezna i bolje ne rizikovati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa mogu da ti traže, ali treba da budeš BAŠ baksuz da te zaustave, a onda još duplo veći da ti je traže.. Ja je imam izvađenu, pa nek traže koliko god hoće..

 

Inače, prošle godine ja i drug krenuli u Grčku u isto vreme, on išao na Tasos, ja u Neos..kod Niša se razdvojili, on otišao preko Bugarske ja standardno preko Makedonije.. Na kraju sam se ja toliko zaglavio na granici da je on već ušao u Grčku kad ja u Makedoniju.. Zaključili smo da je put lošiji, ali možda je bolja opcija u špicu sezone jer gužve nema..

 

Inače, ja sam dobro prošao na izlasku iz Makedonije jer sam prešao granicu kod Dojrana, ali sam se malo izgubio u Grčkoj dok sam se vratio na autoput, pa sam opet izgubio dobijeno vreme :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nije u pitanju ili ili, za makedoniju kao i za bosnu je obavezan zeleni karton jer ne postoji sporazum o obaveznom osiguranju. Medjunarodna vozacka nije uslov za ulazak u makedoniju dok zeleni karton jeste.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su Makedonci tražili samo zeleni karton. Pre dve godine nisam imao međunarodnu a onda sam se prošle nešto istripovao i ipak je izvadim. Da ne baksuziram. :-)

A prošle mi Grci na prelazu Niki tražili zeleni karton. Ja im pokažem oni mi požele srećan put. A onda me devojka pita zašto traže zeleni karton. Ja se još čudim što me pita. A ona onako nezainteresovano - Pa zar treba za Grčku? Da nije bilo nje ja bih to totalno prevideo.

Mada taj prelaz izgleda kao iz nekih starih vremena. Tri carinika sede na tri stolice a na četvrtoj flaše piva. Još me kroz šalu i nude :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo pise da je za Mak neophodna, a u principu ako prodje prodje moze uvek. Jedne godine me malo iscimali sledece sam izvadio medjunarodnu. Za 2 soma se ne isplati razmisljati hoce li te neki saobracajac zajebavati, i ovako vazi valjda 3 godine ta medjunarodna :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec 30 godina idem u Grcku, nikada me policija nije zaustavila tako da mi niko i nije trazio dozvolu. Za Bugarsku sigurno ne treba, a predpostavljam i za Grcku jer su obe u EU. Ako ne treba zeleni, ne treba ni medj. dozvola. Nisam napisao o prelascima granice: srpsko - bugarska 15 min, bugarsko-grcka 15 min. Na ovoj drugoj das papire, stanes sa strane i sacekas da ti ih donesu. I to je to. Nema carinika, samo policija. Na ulasku u Bugarsku carina mi je otvarala gepek i podosta detaljno pregledala, ali stvari nisam vadio. Cena goriva u Bugarskoj je ista kao kod nas, ali je TNG skuplji 10 c. Na granici se dobije 1,9 leva za evro, a vinjeta se kupuje za evro i kosta 5 evra za 7 dana ili 13 za mesec. Kurs na izlasku je malo bolji i daju 1,95 leva. Postoji bugarska pumpa na samoj granici sa grckom, ako slucajno ne sipate ranije. Cena evro dizela je 2,5 leva.

Na delu autoputa od Sofije ka Kulati, ima Shell puma i McDonalds sa normalnim cenama pa to preporucujem kao dobro mesto za odmor.

Napominjem ponovo, ima podosta policije sa radarima, a i bez njih, kroz Bugarsku pa savetujem da se pridrzavate propisa. Shema je ista kao kod nas, gde ima hladovine, ima i policije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam prelazio jedno 20-30 puta granicu u poslednje 3 godine i niko se nije bunio sto im dajem staru vozacku dozvolu.ni slovenci ,madjari ,austrijanci. cak sta primetio sam da vrlo dobro znaju gde da gledaju i datum isteka i kategoriju jer sam vukao prikolicu sa dve osovine.niko mi nije ni pomenuo medjunarodnu. a tek sa ovom novom im ne bi palo napamet jer je ista kao austrijska vozacka dozvola.

http://www.amss.org.rs/?option=com_content&view=article&id=199&Itemid=138

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za grcku treba Medjunarodna 100 % nema to veze s tim sto ne treba zeleni karton !!!

 

Prosle godine sam jedna i skuter uzeo od 50 kubika kad je video obicnu dozvolu i to bas u Neosu !!!

 

I ako za 50 maltene ne treba nista kao i kod nas psp eventulano

Edited by s@le

Share this post


Link to post
Share on other sites

grcka ne priznaje obrazac nove dozvole dok HU,A priznaju dok D opet ne.znaci mesovito

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam do sad gde god da sam išao na granici pokazivao samo pasoše. Niko nikad ništa drugo nije ni tražio (Mađarska, Hrvatska, Slovenija, bio i do Italije ali tamo nema granice).

 

Ove godine idem u Grčku i izvadiću samo zeleni karton zbog čokalija. Ne pada mi na pamet da plaćam i međunarodnu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko vadi novu vozačku? Ja je ne vadim dok ne budem morao.

 

 

Moraćeš sledeće godine (ako nešto ne izmisle) ili ako ranije ističe stara.

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako im zafale pare vidim tokom jeseni da cemo i to da menjamo pod obavezno, nije bitno ustvari danas ili sutra ... bitno je uvek moras da imas brdo papira kod sebe na granici, vozacku, pa medjunarodnu vozacku, pa saobracajnu, pa zeleni karton, pa ne znam ni ja sta jos, jel treba se to strancima kad dolaze kod nas ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ko vadi novu vozačku? Ja je ne vadim dok ne budem morao.

 

Moraćeš sledeće godine (ako nešto ne izmisle) ili ako ranije ističe stara.

 

Pa dobro, to spada pod moranje takođe. :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta se mora, majku im.... , nije teško. :laughing:

Bila je ranije fora (možda i sada) produženje samo u roku od mesec dana pre isteka. Ako ranije , gubitak i sl. i ta nova važi do tog isteka. Pa bilo to u roku od dva meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au... Prvo su rekli da vazi do datuma isteka. To su promenili i rekli: do polovine 2014. Pacic je rekao do kraja 2014. Citajuci po forumima policija nece da ih menja ako je sve u redu sa njima :D

 

Je*o lud zbunjenog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...