Jump to content
FAS Goran
kole

Put u inostranstvo >>> međunarodna dokumenta, osiguranja...

Recommended Posts

Makedonci ti baš prvo traže ZELENI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta ako izazoveš (ne daj Bože) neku saobraćajnu nesreću ili tebe neko zabode, a ti nemaš zeleni karton?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili ti kazu da na licu mesta skidas folije i ksenone, a da kaznu platis u banci... A putujes nocu???

U inostranstvu se nije zezati sa policijom. Naravno, masovno gledaju kroz prste za to,kao i ovi nasi, ali dovoljno je samo jednom naleteti na nekog "ko radi po PS-u".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo makedonci traze zeleni karton kada dolazis iz Srbije, i ako je nemas moras da kupis neko njihovo osiguranje koje je skuplje, a medjunarodnu dozvolu niko ne trazi.

Edited by priest77

Share this post


Link to post
Share on other sites

e hvala puno razmislicu o uclanjivanju u amss cuo sam da je dobra stvar :).pozz

Nema na cemu. Doslo vreme i ja da se uclanim. Autic sustizu godine. Omatoreo jadan, a jos nema godina ni za prvi razred... :)

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi prvo uslove, šta nude i da li se isplati. Da li ti otklanjaju kvar (mada sumljam da imaju delove za sva kola) ili te odvezu do servisa gde ti drugi popravljaju kola po sezonskom turističkom ceovniku. Sećam se kad sam se raspitivao u AMSS Rakovica da mi reče ko će da Vam popravi kola za par hiljade članarine, zatim za količinu ostavljenog depozita se popravlja auto. Na osnovu tih informacija izvagao sam i odustao, poneo pare i cepaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vagam i ja jos. Sa tom clanarinom od par hiljada, tacnije 2 hiljadarke pise da je pokrivena popravka u servisu do 150 Evrica valjda. Sad da li ti placas pa ti oni refundiraju, jos pojma nemam.

Ma, najgore ako stane u inostranstvu, pa jeftinije je ostaviti auto, nego placati slep do Srbije :) O placenom letovanju unapred ne treba ni trositi reci. Bolje popraviti i nastaviti put. Ne znam kako drugacije da mislim...

U svakom slucaju, ako se to i desi, popravka u inostranstvu ce ici po turistickom cenovniku.

Edited by Hardvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad pogledah ponudu DDOR-a. Imaju dve kategorije clanstva, pa koliko para toliko i muzike.

Da ne linkujem sad, svako moze pogledati na njihovom sajtu. Malo je preciznije objasnjeno nego kod AMSS.

Bar pise da su troskovi slepanja pokriveni do odredjenih iznosa, kao i troskovi servisa, s tim da cena delova nije ukljucena.

Kod njih je nejasno sta podrazumevaju pod "zemljama zelene karte". Ima za Srbiju, i za te zemlje. Sad, ako su to zemlje gde je zelena karta obavezna, sta sa zemljama u kojima nije obavezna???

I, naravno, nigde ne pise da li vlasnik placa racune pa oni refundiraju, ili kako vec...

Mozda sam glup, ali me nije sramota da trazim pojasnjenje za ove stvari :)

Vidi prvo uslove, šta nude i da li se isplati. Da li ti otklanjaju kvar (mada sumljam da imaju delove za sva kola) ili te odvezu do servisa gde ti drugi popravljaju kola po sezonskom turističkom ceovniku. Sećam se kad sam se raspitivao u AMSS Rakovica da mi reče ko će da Vam popravi kola za par hiljade članarine, zatim za količinu ostavljenog depozita se popravlja auto. Na osnovu tih informacija izvagao sam i odustao, poneo pare i cepaj.

Ogi iz AMS Rakovica je moj pacijent. Direktor Bora je ekstremno prijatan gospodin i preko tog psica se znamo odlicno, ali nikad od njih nisam dobio ni jednu informaciju koja bi mi nesto znacila, vezano za njihovu delatnost.

Tako da o njihovoj ponudi znam samo preko zvanicnog sajta, a tamo je bas "objasnjeno" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sezona je odmora i putovanja, osim AMSS i druge osiguravajuce kuce imaju ponude od skoro, mozda ce biti zanimljivo da ljudi prodiskutuju o tome.

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta za nas koji letimo ? Ako se Boeing pokvari AMS teško pomaže, samo Topalovići. :help::band: .

Vezano za pomoć treba se tačno raspitati šta se dobija.

Najbolja varijanta, metalna štangla (oko 1300 din. one iz Tempa i Metroa rade, vukao buljavu mečku 300 TD 1655 kg bez ikakvih problema) i ići sa nekim na put.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ja nemam uslova da letim, moram da se kotrljam i to sve sa bebom :)

Ni sa kim se nisam uklopio za tandem putovanje i sad jbg.

Mozda i bolje, pa koga bih ja mogao da vucem sa ovim "vozilom" :)

Ta vuca takvih automobila je poprilicno ozbiljna stvar i opterecenje po auto. Najzaje*anija stvar, ali kad mora, mora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro bi bilo da postoji zasebna tema o putnom osiguranju i/ili načinima snalaženja prilikom nezgode u inostranstvu (brojevi šlep službi, servisa...)

Ja sam plaćao žutu karticu AMSS ali više neću. Ono što članstva pružaju je kozmetika za uzimanje para a ne rešenje problema popravke auta u inostranstvu. Ako se nezgoda dešava u npr Grčkoj gde su cene popravke, delova i šlepanja previsoke za nas to sitno pojeftinjenje AMSS/DDOR slabo šta znači. Ako se dešava npr u Bugarskoj, lepo se izguglaju linkovi njihovih privatnih autošlep službi i servisa pa se za normalnu cenu može završiti nezgoda. Najzgodnije za nas ako je u pitanju ozbiljniji kvar ispada jeftin šlep nazad do Srbije. AMSS šlepa za 90 din/km, a privatni šlepovi iz SRB za oko 60, Grčki šlep kažu da može da košta i 2,5 eur/km!. Inače, AMSS će vam "pomoći" i ako niste član, samo je cena veća.

Lično iskustvo mog prijatelja koji radi u DDOR-u kao procenitelj štete: vozio je u Grčkoj i otkačio mu se šuspleh dole na Golfu IV. Imao je uplaćeno dodatno članstvo za auto (oko 3000 din valjda) i pozvao call centar. U razgovoru mu je kolega drugarski objasnio da je bolje da ih ne tera da mu šalju servisnu službu jer će ga to na kraju i pored članstva koštati previše. Drugar se snašao sam, dovukao do prvog servisa i vratio šuspleh za 20eur.

Edited by bojan2703

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam plaćao žutu karticu AMSS ali više neću. Ono što članstva pružaju je kozmetika za uzimanje para a ne rešenje problema popravke auta u inostranstvu. Ako se nezgoda dešava u npr Grčkoj gde su cene popravke, delova i šlepanja previsoke za nas to sitno pojeftinjenje AMSS/DDOR slabo šta znači. Ako se dešava npr u Bugarskoj, lepo se izguglaju linkovi njihovih privatnih autošlep službi i servisa pa se za normalnu cenu može završiti nezgoda. Najzgodnije za nas ako je u pitanju ozbiljniji kvar ispada jeftin šlep nazad do Srbije. AMSS šlepa za 90 din/km, a privatni šlepovi iz SRB za oko 60, Grčki šlep kažu da može da košta i 2,5 eur/km!. Inače, AMSS će vam "pomoći" i ako niste član, samo je cena veća.

Lično iskustvo mog prijatelja koji radi u DDOR-u kao procenitelj štete: vozio je u Grčkoj i otkačio mu se šuspleh dole na Golfu IV. Imao je uplaćeno dodatno članstvo za auto (oko 3000 din valjda) i pozvao call centar. U razgovoru mu je kolega drugarski objasnio da je bolje da ih ne tera da mu šalju servisnu službu jer će ga to na kraju i pored članstva koštati previše. Drugar se snašao sam, dovukao do prvog servisa i vratio šuspleh za 20eur.

Toga sam se i bojao. Svi sve napišu a u stvari nište i ne nude. Samo logistika, čovek na terenu to može i sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo šta sam ја kao logistiku sebi spremio. Korisno za voziti kroz Bugarsku, Grčku. Nadam se da nije problem "reklamiranje" pojedinih firmi, dobro je odštampati ovako nešto i imati sa sobom.

Bugarska fiat servisi: dobar a nije ovlašćen, u sofiji, (zna i da čipuje ):

LISAN SERVICE - сервиз и авто части, Местожителство: София 20 Връбница,

ТЕЛЕФОНИ: 0899832271 0887732271 0878832271 Сашо (LISAN) 0879332271 служебен

АДРЕС: София кв. Модерно предградие ул. Справедливост № 3

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

ovlašćen u sofiji:

auto italia ead, vodeničarski put 4, 02 462 11 44

-----------------------------------------------------------------------------------------

Бугарска - Боми ауто - шлепање до Србије повољно и остало:

http://www.bomiauto.com/bg/pg/auto-kuki-bugarske-sofija-170

Контакти: Град София, кв. Овча Купел 2, ул. Б. Бойчев 14A/околовр.път до разклона за Горна Баня/

Тел.:+359-2-855-5800 Тел.:+359-2-855-5085 +359-88-644-5222 +359-88-870-0306 +359-87-855-6062 +359-88-844-4553 +359-87-887-7009 +359-87-914-1918

Email: bomiauto@abv.bg, Skype:bomiauto. Web:http://www.bomiauto.com

----------------------------------------------------------------------------------------

Domaći šlep-okolina Niša:

Adresa: 8. Mart 22Mesto: 18000 Niš Telefon: 063/400-335 Telefon 2: 062/591-519 Mobilni: 063/400-335, Radno vreme: 00-24h

Šlepanje automobila, kamiona i autobusa na teritoriji Republike Srbije i u inostranstvu, kao i popravka istih vozila.

Naš tim je Vam je dostupan 24h dnevno, 365 dan u godini.

-------------------------------------------------------------

Adresa: Vojina Krajinovića 21 Mesto: 18000 Niš

Telefon: 018/274-721 Mobilni: 063/410-115 Radno vreme: 00-24h

Šlep služba kao i zbirni prevoz više automobila u zemlji i inostranstvu.

---------------------------------------------------------------------------

MAKEDONIJA AMS: АМСМ Помош на пат 196

(ако вртите од Македонија и од фиксен и од мобилен телефон)

+389 2 3181 196

---------------------------------------------------------------------------

Grčka AMS: ELPA / greece auto club: 104, 104 00 ? , 99 30 (1) 74 88 800

---------------------------------------------------------------------------

FIAT SERVISI U EVROPI (mnogo mnogo dobar PDF spisak):

http://www.fiat.com/FIAT_COM/uploads/PB_TMPL_SERVICES/1074025995/20051123/europa.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

DDOR na papiru trenutno nudi vise od AMSS.

Kakav li nacin imaju da izvrdaju da ljudima pomognu u meri u kojoj je placeno, pojma nemam.

Ako je placeno slepanje do nekog iznosa, popravka do nekog iznosa itd, kako se ne isplati da posalju sluzbu na poziv???

Sve i da je iznos slepa i popravke veca, bar se umanjuje za ugovorenu vrednost. A 200, 300 E umanjenja i nije tako malo...

Ovo je samo moje trenutno razmisljanje...

Ta vuca takvih automobila je poprilicno ozbiljna stvar i opterecenje po auto. Najzaje*anija stvar, ali kad mora, mora...

Nt6Fi.jpg ziHDS.jpg iI7J0.jpg

Posle odmora ga daje u oglase... Mazen, pazen, vozen do pijace nedeljom...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, AMSS kada pozove ELPU u Gr (a ti se recimo vrzmaš tu negde) i kvar je malo ozbiljniji, verovatno će te odšlepati do npr. Solunskog Fiat servisa gde su cene paprene. Teško da će ti pronaći dobrog i povoljnog neovlašćenog majstora kao što mi ovde na forumu preporučujemo. Njihov ovlašćeni dobija za 24h deo iz Torina ako ga nema bliže (a naš ovlašćeni za 7 dana), a nabavka delova klase AP-sport (ili otpad) u njihovom ovlašćenom servisu mislim da ne postoji (za razliku od nekih naših).

Edited by bojan2703

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to tako, nema sta. Samo razmatram sta je najpovoljnije u slucaju nepredvidjenih situacija.

Neka ozbiljnija havarija gde vozilo vise nije u voznom stanju, sigurno je povoljnije da te neko slepa na osnovu placene pomoci na putu, do Srbije.

Ovo mislim na cukanja i slicno.

Vec sto se popravke tice, tu ima mesta za diskusiju.

AMSS ne placa popravke, vec samo slep.

DDOR placa( do nekog iznosa ugovorenog) troskove slepa i rad servisa, a ne pokriva rezervne delove, normalno. To na papiru zvuci dobro.

Ako ih pozoves, pa kao sto rece neko u postovima iznad, kazu da nije isplativo da ti salju pomoc, ja to tumacim da oni u stvari sebe nece da izlazu trosku....pa savetuju da se snadje kako ko zna i ako ima placenu pomoc kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam mislio da AMSS žuta kartica plaća kompletan šlep gde god da se nalaziš, u slučaju gadne havarije, tj. kada je nemoguća poravka. Tako mi je rekao i radnik u AMSS u ZR, tri puta sam ga pitao isto. Nešto mi nije bilo logično pa sam guglao i pronašao tvrdnje ljudi koje su došlepali do srbije u toj situaciji i naplatili debelo . Svota je taman kao da si pozvao ove naše privatne šlep službe (imaš ih koliko god hoćeš) koje rade za 30-40 posto jefitnije od AMSS. Inače, AMSS angažuje iste te privatnike kao partnere.

Evo vidi ovde, drugi post od gore: http://www.putovanja.info/forum/topic/21091-sta-u-slucaju-kvara-automobila/page__st__15

Ako je AMSS naplatio i od Niša do BG šlepanje pored žute kartice 250 eur za 250km x 2, to znači da oni šlepaju za oko 60 din/km kada imaš žutu karticu. Kada nemaš žutu karticu to košta oko 100. Privatnici rade za 60. Čemu AMSS - ? Ja ne vidim poentu. A da stalno prikrivaju i dezinformišu, ili radnici po filijalama ne znaju ni da prepričaju šta donosi žuta kartica, to valjda svi znamo. Ne želim da te odvratim od plaćanja 2000 din nego da dobro razmisliš šta oni u stvari rade i koliko to u stvari košta na kraju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad iz ovog linkovanog procitah i neka pozitivna iskustva... Ovo je izgleda kako se kome zalomi. Ogranicenja u kilometrazi ima sigurno, osim kad je u pitanju saobracajka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad malo telefonirah sa nekom gospodjicom iz DDOR-a, N.Sad.

Rade preko sluzbe pomoci Coris, koja valjda postoji u svim zemljama Evrope.

Kaze ovako: do ugovorene sume se ne placa apsolutno nista. Znaci, nema placanja na licu mesta niti refundiranja, samo se da broj polise i gotovo.Ovo je sto se slepanja, popravke na licu mesta ili popravke u servisu tice. Delovi nisu ukljuceni.

Od slucaja do slucaja na terenu se razlikuje nacin na koji ce se prava iz osiguranja ostvariti. Zvanicno...Tako mi rece.

U skupljoj varijanti (30E) ide i zamensko vozilo na 48 h. Dovoze ga do mesta kome korisniku odgovara. Do servisa gde se vozilo slepa ili jednostavno do mesta gde se vozilo pokvarilo.

Pokriveni i troskovi prenocista ili nastavka puta do ugovorene sume.

Bilo bi najbolje da ima nekoga koji je to koristio, da licno iznese iskustva. Mnogo bolje nego da citamo po drugim forumima od svih i svakakvih tamo.

Polisu salju i pouzecem.

Sad ispadoh portparol DDOR-a, ali mi ovo deluje ozbiljnije od AMSS.

Edited by Hardvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam ja iskustvo sa tom karticom...Zalosno iskustvo...Na ulazu u Brno nam je stao auto...Gurali smo malo da se pomerimo sa puta,dodju i policajci i pitamo ih koji broj da zovemo...Daju nam broj,mi zovemo i niko se ne javlja...Onda nam daju drugi broj,niko nezna engleski,samo ceski :wallbash: :wallbash: Onda zovemo u Srbiju,da oni zovu tamo nekog od njih da dodju po nas...Opet zezanje sa engleskim..Niko ga ne prica...Posle nekih 3 sata,dodje majstor sa slepom i pita gde da nas vuce..Posto smo bili sa C5,pita hocemo u ovlasteni servis ili u neki njihov..Skontamo da je njihov jeftiniji,koliko smo uspeli da ga razumemo,a i jeftiniji je..Odvede nas tamo,istovari i on se okrene i ode dalje..To je bilo oko 3 ujutro..U 8 majstori dolaze,otvaraju servis i mi unutra..Prikopcaju na dijagnostiku,kaze nema nista,sve OK...Gledaju dalje,nas isteraju iz servisa,a ja usput zovem kolegu da ga pitam sta moze da bude..Kazem im sta moze biti otprilike i oni me isteraju...Posle 2 sata njakanja,auto upali..Pitam ih sta je bilo,kazu nista :question: :question: :question: ..Odu da probaju auto,vrate se,auto lepo radi i iajmo po racun...E,sad..

Prikopcavanje dijagnostike-80€

Punjenje akumulatora -10€

2 sata rada -80€

Sprej za pranje EGR ventila-20€

Platimo,uzmemo racun i produzimo dalje za Nemacku..Kad smo se vratili,ja u AMS..Dam racun i oni meni ladno..NEMATE VI NISTA OD TOGA!!!!!! Dobili ste slepanje,mogli ste uzeti hotel neki jeftiniji i to vam je to..Bio u NS kod njih,isao u BG,zvao telefonom...Svi isto..Tako da sam se ja jako razocarao u sve to..I kolega i ja smo imali kartice AMS i tako smo prosli..Nista nismo dobili nazad...Samo na sve to jos dobar racun za roming...Nista od delova nije bilo ugradjeno,samo to sto sam napisao..Pa vi sad vidite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala sto si probio led sa iskustvima vezano za AMSS i napisao sve detaljno.

Ostale kuce to rade od skoro, i tesko da ce biti iskustava sa tim kucama, ali tema je tu, pa ako nekoga bude, dobro je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam ovo u SAT-u, ali oni su poznati po greskama koje iznose.

Ima ih i u ovom tekstu, ali sad nemam vremena da citam ponovo i pisem sta su opet napisal,i a da ne odgovara cinjenicama koje dobijete kad pozovete AMSS ili DDOR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...