Jump to content
FAS Goran
kole

Put u inostranstvo >>> međunarodna dokumenta, osiguranja...

Recommended Posts

Pa ako idemo logikom šta traže a šta ne traže. Bez problema se može ići i sa neregistrovanim vozilom jer nikada mi nisu tržili saobraćajnu.

Postoje dokumenta koja se priznaju i koja se ne priznaju (za koje treba vaditi priznate falsifikate) sve ostalo je čista sreća. Jer kada se nešto desi , puno toga može da krene naopačke. Glupirati se zbog par hiljada dinara nepotrebno.

Ako ih nema bolje sedeti kući. 

 

Kazes postoje dokumenta koja se priznaju i ne priznaju, jel to znaci da cemo opet ako nekad udjemo u eu da vadimo nova dokumenta gde ce sve da pise po evropskim standardima ... ja da dajem svake godine pare za silna dokumenta nemam ... plati tablice, posle 7 godina moras da vratis tablice koje si kupio ... strasno, izvadis vozacku i saobracajnu, krenes na more treba ti medjunarodna vozacka, zeleni karton, pa je*o ih Milo Djukanovic vise ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tužna naša sudbina, sve imamo ništa ne priznaju. 

Možda sam pisao, pretprošle godine kada smo išli za grčku ortka je vratio makedonski žandar. Problem je bio sledeći, nije se gađao zeleni karton. Mi smo bili na granici 12. avgusta njemu registracija ističe (sa starim tablicama) 18. 08. kao i stari zeleni karton. Pošto se vraćamo 23.08. on je registrovao ranije auto (nove tablice /tada je bila promena svih tablica) i izvadio i novi zeleni karton. Problem je nastao jer on ulazi u Makedoniju sa novim tablicama i starim  zelenim kartonom na kome je stara registracija  BG 892-348 (a ima i novi). Makedonac ga vraća jer se važeći zeleni ne gađa sa novim tablicama i upućuje ga nazad u Srbiju da ispravi zeleni karton. Ovi u Srbiji neće da prepravljaju broj registracije i problemi u najavi kao nervoza. Jedini kompromis koji mu nude je da se upiše broj šasijne što i čine. Posle skoro 2 sata zajebancije dolaze na isto mesto i žandar ih samo propušta ne tražeči ništa.

I sad kad mi neko kaže ne treba ništa, neka hvala. Da mi odmor presedne u samom startu.... Lepo uzmem šve što mi treba + zdravstveno osiguranje sa par dana viška i putujem bez glavobolja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eo lepo u sat patroli covek rekao sta sve treba i za gde !!!

 

Z kartin za MK,za Gr ne treba al treba Medjuanrodna ...

 

Stvarno treba biti heroj i ici bez medjunarodne dozvole u GR s obzirom kolike su im kazne !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko isao za Madjarsku  sa tudjim autom. Da li traže mađari ovlašćenje? 

Znam da su pravili problem sa isteklim saobraćajnom dozvolama 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni uvek i obavezno traže i saobraćajnu uz pasoš, tako da verujem da je velika verovatnoća da bi tražili i ovlašćenje. Barem meni, jer sam izgleda baksuz . Poslednji put jesenas su me izuli iz gaća . Odvojili me na stranu, sve stvari izneo iz auta na klupicu, sve živo istrkeljisali... čak su skidali bočne plastike sa instrument table, zavlačili ruke u šupljine motora...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jbg kad ti supalj  francuz :)

 

Da kažem ja ortaku da čeka tebe na granici pa dok tebe trkeljisu može kako hoće da prodje. 

Salu na stranu. Hvala Totti

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/21/2018 at 6:27 PM, totti said:
Meni uvek i obavezno traže i saobraćajnu uz pasoš, tako da verujem da je velika verovatnoća da bi tražili i ovlašćenje. Barem meni, jer sam izgleda baksuz . Poslednji put jesenas su me izuli iz gaća . Odvojili me na stranu, sve stvari izneo iz auta na klupicu, sve živo istrkeljisali... čak su skidali bočne plastike sa instrument table, zavlačili ruke u šupljine motora...

Jel te pozdravili od mene?
Izvadi ovlascenje druze obavezno. 1500din je tako da se ne isplati ni da castis carinika za te pare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...