Jump to content
FAS Goran
marcony

Fiat Punto - koji akumulator?

Recommended Posts

Stavi original kakav je i bio, Magneti Marelli 44Ah 250A, imaš ga kod ovlašćenih, nije skup.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vartina BD kockica zanemoćala još prošle zime ( hoće pali-neće pali-hoće pali) nakon tačno 7 god upotrebe,  pa sam je ove zime zamenio sa Exide Premium EA472 47Ah 450A

 

Taj akumulator baš i ne pasuje u akumulatorsko "kućište"  na zuntu ali uz malo čekićanja, parče flaha i komadić daščice - sve lepo i čvrsto naleže.

Da stvar bude još bolja, akumulator sam platio 5500 ( 45e)  preko oglasa ( nov & nekorišćen, sa garanacijom 40 meseci) što je u rangu najjeftinijih baterija iako se radi o Eksidu ( kažu dobar).

Upravo sam došao s puta i na rtanjskih -7C pali kao u avgustu. 

 

A "kockica" će na reciklažu pa ću i tu da povratim 500-600 i Bog da me vidi :) 

ea4729.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rage_man  Nije "kockica". Po dimenzijama je pravouganoik u preseku i ne upada u puntaćevo ležište za akumulator ( šire je po jednom pravcu).  Ali prepravi se lako to ležište pa nalegne i ova baterija  ...em bolja em ima i veći kapacitet nego originalna "kockica"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari pitanje je smešno ali hitno mi je potrebna pravilna informacija trenutno sam u inostranstvu i crkao mi je akomulator zbog zime imam Punto 1,3 dizel multidzet 2003 godište. Ne piše na akomulatoru koliko je amper sati i ostale karakteristike, u upustvu za Fiat Punto isto nije napisano koji akomulator ide za Punta 1,3 mtj znači prosto neverovatno.Zamolio bih svakog ko ima Punta 1.3 mtj 2003 i ko zna koji akomulator ide da mi se javi i da tačne podatke za ovaj tip vozila. Hvala.

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne a možda i da ali bi to bilo cimanje stavio bih kako proizvodzač kaže. A mislim da je to 50Ah jer ima klimu i ostale električne gluposti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam cemu filozofiranje, on ima svoj namenski akumulator koji je drugacijih dimenzija od standardnih za akumulator slicnih performansi. Svaki proizvodjac ima svoje neke karakteristike i nemas neki velik izbor u kupovini. Nije tu izbor da li ces staviti 35 ili 60ku ko na jugu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako me secanje dobro sluzi, jedan od kolega je pisao da je na 1.3 MultJet upasovao Exide Premium EA530 (53Ah i 540A startne struje). Imaju na sajtu generalnog uvoznika (Andreja d.o.o) tacne dimenzije, pa uporedi. Otprilike i ostali proizvodjaci su tu negde.

Sto kolege kazu, dosta toga se promenilo od kada su izbacena uputstva i preporuke za modele od pre 15 godina. Vrednosti udarnih struja za tadasnje akumulatore deluju smesno u  poredjenju sa danasnjim, takodje vecina nas stavi accu sa nesto vise Ah, a koji mogu da se montiraju u kuciste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 @Danko77 Kod mene je do letos na 1.3 mjet bila Varta blue dynamic 52Ah 470A, staje bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao nekog izbora u kupovini a i novac je bio bitan stavio sam neki bezimeni od 45A udarne snage 360 zaverglao auto i upalio je iz cuga. Po nekoj mojoj proceni od standardnih do 50A može stati u kutiju. Danas je -15 pa ću videti kako će da pali. Mislim da će akomulatorčić fino da odradi posao za te pare ako se redovno održava tj dopunjuje strujom i vodom. Inače plaćen je 53e bio je Boš isti ali cena brutalna 80e i jaču udarnu moć je imao za samo 40 tj 400 a ovaj je 360. Evo i slike. Inače bivši akomulator je bio 50Ampera i udarne moći 360 i iste veličine Italijanski neki. Prošla zima je bila brutalna i ko nije dopunjavao strujom akomulator ove zime je ugasio...kao npr. Ja. Što se tiče vađenja akomulatora sve se završi ključem 10.

 

IMG_20180228_180854.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, bojan_ejbrealobre said:

Narode planiram da uzmem Varta Blue Dynamic 60 Ah D+ akumulator, posto prvi put kupujem da li ide L+ ili D+ oznaka?

1.2 16v 2002 godiste :) Hvala!!

Ide 44ah D+. 60ah ti je veliko čak i za 1.4 motor. U ostalom, ne moze da udje u kutiju koja je predviđena za akumulator. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, Gavrilo011 said:

Pogledaj post iznad :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...