Jump to content
FAS Goran
nebriga

Fiat Stilo 1.6 16v / 1.4 16v - problem sa paljenjem

Recommended Posts

Ako ti nije daleko Goran (Zemun, Altina) oteraj kod njega i resice ti problem kako treba. A sa tim susterima bih ja davno izgubio strpljenje.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, to je vec problem. Mozda se javi neko sa preporukom za majstora iz Nisa onda, bas nezgodna situacija.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je probano sa dva ecu.a I tri elektronicara je pregledalo ecu.u sta tu ima dalje da se gleda,ali nisam ja majstor...Po meni je problem negde u instalaciji,a prva greska koju komp izbacuje je leptir usisa.Pogledao bi sestopinski konektor,proverio da se neki nije iskrivio,ocistio dobro kontakt sprejem,proverio napone I uporedio sa elernom.Kalibrisao ponovo jer si probao drugi komp I probao da upalim auto.Ako nije to,a cest je problem trazio bi dalje po greskama...Nije toliko tesko pricitati P greske....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas me zanima sta ce ti sutra reci.Pa neka stave drugi senzor,pojacaju masu...Mala je verovatnoca da dva kompa ne valjaju,plus da je tri elektronicara pogresilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa to je ono sto ni ja ne znam sta vise da proveravju….ali ajde neka vide da li je do njega….sve u svemu reko sam da imaju fore do srede da mi srede auto posto sam skoro mesec dana bez njega a ostalo me ne interesuje…. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte me grditi puno ako zvuči mnogo glupo ali da li su radili kalibraciju leptira kada su sve sklopili?

 

Ove greške su sve vezane za usisnu granu a ako nešto nisu slomili a prethodno je sve radilo kako treba onda je moguće da leptir ne stoji kako treba i onda baca sve dalje greške.

 

Screenshot_2019-12-08-19-36-17.png

Edited by darko99
Screenshot

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, werp690 said:

Nisu..Tek se danas nastavlja saga da probom jos jednog ecu.a..Bar je tako kolega juce napisao..@Goran Zemun

Gde se nalazi auto... Mozemo li da pomognemo? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, werp690 said:

@Goran Zemun Mislim da je auto u Nishu..Za dalje ce se javiti vlasnik...Savetom svakako jer ne mogu da upale auto posle zamene dihtunga glave  I velikog servisa.

Ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam odneo jos dva ECU-a I opet isto, izbcuje iste greske koje je izbacivao i na moj ECU.....Nece da upali, ne baca struju na svecice, tako da ce sutra da menjaju senzor radilice i senzor bregaste isto da naruce pa da vide da li ce da nadju kvar, posto kazu da su celu instalaciju proverili i sve je ok sa instalacijom…..cak su proveravali I sve releje I osigurace….. mislim da ce da naprave bespilotnu letelicu od njega...hahahhhahahha

Ja imam strpljenja, ali da nije kum moje supruge odavno bi ja resio to :) 
Ne znaju vise ni sta da gledaju, proste ce da probaju sto sam gore napisao, ako ne uspe ni to onda ce ponovo da skidaju glavu motora i da provere sve, naravno dihtung I sta treba stavice novi o njihovom trosku…. Znaci auto je uzubljen I vregla kako treba, struja je ok, tri ECU-a sam nosio pored ovog mog sto je bio na autu i opet iste greske javlja, P1121,P1122, P0105, P0110, e sad sta ce da urade na dalje iskreno ne znam....Cekam sutra da vidim sta ce da bude kad budu zamenili senzor radilice pa da vide da li ce da baca varnicu na svecice….Inace da odgovorim kolegi  iznad, ja sam iz Nis-a tako da I hocu da mrdnem negde dalje mogu ali jedino da stavim konja ispred pa da me vuce :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ecu.u nije jer je probano tri komada i oni dolaze na volsebnu ideju da skidaju opet glavu.A greske im izlaze za klapna gasa,senzor radilice,map senzor.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, danas im je majstor sa kojim saradjuju reko da je imao isti problem skoro na stila i da je bilo do kutije sa osiguracima, on je zameni i posle toga je auto normalno radio tako da ce to da probaju sutra, a danas ima napredka hahahahha bacilo varnicu na dve svecice :) ahahahhahahaahhah………...meni je sve ovo vise smesno I zalsno kakve mi majstote imamo i rade po mehanicarskim radionicama…..strasno

Nemaju gresku senzora radilice, to je bilo pretpostavka da stave drugi senzor da vide da li ce da bacaju svecice struju….Iskreno nisam stigo danas toliko da pitam posto radim u D Expressu pa ne znam gde mi je glava...ali se nadam da cu sutra da dobijem neki pozitivan odgovor sa njihove strane tj da je auto napokon resen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt zivot kao da je svemirska letelica a ne Stilo iz praistorije, daleko bilo.
Nek ti je sa srecom pa da bude resen. :)

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ti je stilo 1.6

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока



Idem da vidim da nije i moj 1.6, nesto tu smrdi.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo sa prethodnim autom koji nije fiat stilo ali slicni simptomi. Ja mislim da je do zubljenja da nisu dobro uzubili motor. Jer kad je meni to na prethodnom autu bilo. Bilo je do toga. Nema veze sto on pravilno vergla i sve ostalo. Nike bacao varnice na svecice. Dok jedan elektronicar igrom slucaja nije video da nije uzubljen kako treba , zatim uzubio i auto je upalio kao da nikad nije bio problem. Dobro je to sto nije iskrivio ventile jer se radi o tim nekim hidro podizacima koji se valjda ne krive tako lako. Ako sam se dobro izrazio. Pa neka probaju lepo natenane da uzube kako treba on ipak ima dve bregaste. Ako mozes da odslepas do jednog majstora u Malosistu mehanicar je radio je u BMW servis . Moje preporuke za njega sto se tice velikog servisa i dosta jos stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...