Jump to content
FAS Goran
RedMan

Fiat Bravo 1.6 16v - regulator pritiska goriva

Recommended Posts

On 3/21/2019 at 1:11 AM, kreator said:

Nema taj motor regulator pritiska goriva..Jel ti normalno pali kad je vruć?

Kad je vruc motorbi ugasim auto i hocu opet da ga upalim daleko brze upali 

On 3/21/2019 at 6:17 AM, Mijailović P. said:

Obratiti pažnju!

 

ret121.jpg

To crevo je bilo uvrteno i duze u obliku federa , ne znam zasto ga je majstor skratio , a zasta sluzi to crevo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/21/2019 at 1:11 AM, kreator said:
Nema taj motor regulator pritiska goriva..Jel ti normalno pali kad je vruć?

Ima regulator pritiska ali je integrisan u pumpi goriva.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da nema posebno izveden regulator pritiska negde kod motora.Kad sam rasturao kod mene usisnu granu crevo od goriva je direktno povezano na cev sa diznama.

Sad kakav regulator ima na pumpi ne znam.Teba da ima kuglicu sa oprugom koja sprečava povrat benzina u rezervoar.To sam gledo na yt.Kad to propadne onda gubi pritisak i ne pali na prvu.

Mislim da je to problem kod mene.Al mi se ne menja pumpa samo zbog toga.Inače posle prvog težeg palenja ceo dan pali bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sumnjas da gubi pritisak , probaj par puta da das kontakt da odzuju pumpa par puta pa onda ga startuj. Jer mu onda nabijes pritisak u sistem koji je izgubio preko noci .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i radim.Kratko zaverglam neće da upali.Drugo verglanje uvek upali.Ponekad upali i na prvo alo mora malo duze.Na početku sam mislio da je pumpa slaba.Ali već godinama tako radi.Nema problema sa snagom gas prima odlično.

Jednostavno to je taj jednosmerni ventil koji vremenom propadne.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim članovima i srećni praznici,imam problem sa pritiskom pumpe za gorivo.Zamenio sam pumpu za gorivo,regulator pritiska je u kućištu pumpe i on mi je malo sumljiv zato što pumpa gubi pritisak.Gde da nadjem taj regulator?

 

IMG_20200102_130106.jpgIMG_20200102_130123.jpg

IMG_20200102_130055.jpgIMG_20200102_130143.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vladan035

 

Na nekom od otpada, ali nešto ne znam da li će ti iko prodati samo regulator, već ide zajedno sa pumpom. Kome će oni posle prodati pumpu koja ne može da radi jer nema regulator pritiska goriva...

 

Ili, imaš npr. ovde nov za 2.800 dinara.

nov regulator.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat bravo 1.6  16v  2001 god , regulator pritiska goriva se nalazi na samoj pumpi goriva e sad zanima me da li moze da se kupi novi i da se zameni ili mora cela nova pumpa da se kupi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bila procurela pumpa na regulatoru pritiska . Na forumu su mi neki ljidi preporucili da moze da se zalepi sa super lepkom i sodom bikarbonom. Sto sam ja uradio i drzalo je. Nazalost kasnije je crkao i motor . Jer auto nije dugo vozen , pa se onda benzin pocne razdvajati i prave se neke gromuljice smole koje sjebu pumpu.

Tako da sam zamenio drugom polovnom.

Koliko znam ne moze se posebno samo zameniti regulator pritiska , osim da padne neko budzenje.

I ako budes menjao pumpu goriva , dobro obrati paznju na precnik pumpe. Iako izgledaju indeticno ima ih u bar dve velicine.

Ja sam kupio pumpu na oko indeticna ali kad sam je gurno u rezervar nisam mogao je pritegnem jer je bila malo manja , za neka tipa 2 cm. Pa je palo budzenje.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio od fiat bravo 1.2 16v  uklapa se samo sto nema filter goriva na njoj  a original pumpu nikako ne mogu da nadjem 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat bravo 1.6 16v 2001 god , danas sam saznao da na ovoj novijoj pumpi za ovaj model automobila regukator pritiska goriva se nalazi u donjem delu pumpe ili ga uopste nema , meni je pumopa stigla bez tog regulatora u gornjem delu ispod caske , na staroj pumpi je regulator upravo tu bio u girnjem delu ispod casice.

 

received_1857469107603622.jpeg received_1857471047603428.jpeg received_1857469840936882.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak se regulator pritiska goriva nalazi u donjem delu filtera kod ovog malog cepica otvorio sam ga i tu se vidi regulator , izmesten je namerno da ne bi probio u casicu u gornjem delu , kszu da su to novije pumpe ima na oglasima je prodaju nova 60 e.

 

IMG-623afee189262a08b9196195a900c041-V.jpg IMG-80607d97cee5f5efcd8375bb74f04f29-V.jpg

IMG-c679a81f92e1f92cf95e05f328791c7d-V.jpg IMG-a20ca9678da6280623f4d3524ee4f571-V.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...