Jump to content
FAS Goran
Mihailovic

Lancia Lybra JTD - klima ne radi kad sam u gradskoj gužvi

Recommended Posts

Iz Polar klime kada sam sa njima pričao oni rasturaju kompletnu klimu / vade sve napolje i detaljno peru mali hladnjak, isparivač, komoru i kanale itd. Veliki posao i traje min dva dana.


Jedino je to garant da neće biti neprijatnih mirisa.

Što se tebe tiče reklamiraj. Platio si uslugu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nego sto pocnes  da rasklapas auto zbog klime,probaj  jos jedanput sa ovim SONAX clima cleaner.To je mali sprej koji stavljas na sredini kod rucne ili iza zadnjeg sedista,pustas klimu na najace da duva hladno,pustis da vrti unutrasnji vazduh izadzes iz auta,ostavis tako jedno 15 min i sprej se istrosi a unutra mirise na limun.Isprobano deluje garantiram.Ali moras i da zamenis filter klime ako ti nije zamenjen.

 

http://www.amazon.de/SONAX-03231000-KlimaPowerCleaner-antibakteriell-Tdisplay/dp/B003AVREG4

 

http://www.sonax.de/Produktsuche/(node)/14013/323100-SONAX-KlimaPowerCleaner-antibakteriell-Thekendisplay

 

Nije skup oko 11 evra kosta, ali ja sa time vec drugu godinu osvezavam klimu, i pravo da ti kazem sve neprijatnej mirise mi je uklonio.Ima ga kod nas skoro na svaku benzisku.

 

Pozdrav 

Edited by lancia 080

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjen mi je filter. Jedino mi deluje ozbiljna varijanta Polar. Ne znam koliko kosta to zadovoljstvo posto ima dosta posla. A ovima u interautu ne bi vise oterao auto ni na reklamaciju. Jos wurth boca bez stampe na boci, nego nalepnica oko boce, ko zna sta je inside.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj sa SONAX nije skupo,a ako nisi zadovoljan rasklapaj auto.Ja ti garantujem da ces bidi zadovoljan isto je bio smrad i kod mene ,ali od prosle godine od kad sam kupio prvu bocu tek mi se pre mesec dana javio isti miris i smesta uzeo istu bocu i miris se izgubio.Evo link na youtube kako se koristi.Necu da im pravim reklamu ali stvarno imaju najkvalitetnije stvari za ciscenje ili neku drugu zajebanciju.Zbog vlage u kanalima uvek ima mirisa djaba ces cistiti kad bakterije se stvaraju stalno i nakon ciscenja, opet posle 8 meseci ista stvar.

 

 

Pozdrav

Edited by lancia 080

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa upravo to. Prasina u kanalima koja se navlazi i pocne da smdri ne vredi cistiti mirisima i asepsolima. Mozes malo zataskati smrad ali na kratko i samo pomesas miris i smrad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jedna činjenica: filter klime nema, ama baš nikakvog uticaja ako se recirkuliše unutrašnji vazduh. I u 99% slučajeva, filter klime je suv, jer je u kontaktu sa spoljnim vazduhom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravo si oko cinjenici za filter klime i recirlkulacija vazduha,ja sam napomenuo Milenkos 78 da lije zamenjen filter u kontekstu pojava smrada.Ali u svakom slucaju uvek se skupe bakterije i vlagu, i proizvodice neprijatne mirise.Znaci mozemo da ih privremno uklonimo ali  ne i da ih se resimo.Isti slucaj i sa drugim autom nakon godinu dana opet se pojavi onaj malo neprijatan miris na pocetku rada ventilacije.Ja ne bi rasturao celu tablu zbog ciscenja jer bi to bilo privremeno resenje,a ko zna na kraju kako ce da sklope i sve te zice,djekove plastike.

Edited by lancia 080

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osnovno pravilo korišćenja klima uređaja u kolima je da se nakon gašenja klime (kompresora) ugasi recirkulacija i ostavi ventilator da na nekoj većoj brzini radi makar 5min da bi se uvlačenjem spoljašnjeg (vrućeg) vazduha isparivač (telo koje hladi i usled čega je konstantno vlažan) osuši potpuno. Samo tako možete preduprediti neprijatne mirise iz ventilacionih otvora jer je vlažna sredina idealna podloga za stvaranje plesni, buđi i bakterija koje zajedno pored toga što smrde mogu ozbiljno narušiti i Vaše zdravlje.

Znači na prilasku odredištu (bar 5 min ranije) isključite klimu ali ostavite ventilator.

Savremeni kućni klima uređaji imaju baš iz ovog razloga opciju Auto Clean koja nakon isključivanja klima uređaja ostavlja uključen ventilator unutrašnje jedinice na najmanju brzinu još 30min da bi uradila isto ovo što sam opisao. Vreme je stavljeno 30min jer je brzina ventilatora minimalna (da ne remeti mir ukućana) i nema opcije uvlačenja spoljašnjeg (vrućeg) vazduha koje bi ubrzalo proces.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da  li može neko da mi objasni gde se dopunjuju freoni ?

 

Hvala unapred !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to negde blizu kompresora ili da idem na staro sajmište iz Subotice ? :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zanimaju me klima servisi ili treba da nacrtam. Nego me zanima gde se nalazi na kompresoru  crevo ili šta god je već kroz šta se pune freoni da sam napunim. 

Edited by Kopun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li može neko da mi objasni gde se dopunjuju freoni ?

Hvala unapred !

Kako si postavio pitanje svi bi pomislili na servise za klimu.

Dakle ne moraš da crtaš nego se lepo izražavaj.

Freon se dopunjuje preko dva ventila (ulaza) na cevima za klimu, kad digneš haubu prati aluminijumske cevi od kompresora ili hladnjaka klime i videćeš plastične čepove koje kad odvrneš pristupićeš ventilima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filter jednom godisnje a ceo sistem redje..ne znam tacno. Kod nas se vozi dok ne pocne slabije da hladi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao Librasi :) Hteo bih malo da ozivim temu. Vec duze vreme imam ovaj problem, kad sam leti u guzvi, temperatura predje 90 i klima ne radi. Provereno sve kod elektricara, rade ventilatori, sve u najboljem redu, tako da ostaje jedino da su zaprljani hladnjaci problem. 

Zanima me da li je moguce skinuti hladnjake bez skidanja branika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...