Jump to content
FAS Goran
prijovicm

Fiat Marea / Bravo 1.6 - trza

Recommended Posts

Već par puta mi se dešavalo, na marei 1.6,2001.god. ugrađen sekvenc.plin, da mi auto kad se zagreje ,počne da trza prilikom kretanja na semaforu, ili na uzbrdici.Auto se mnogo i dugo zatrese,pa se smiri.Čim se malo ohladi više nemam ovih problema.Da li je reč o kvačilu ili nešto drugo je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ U toku prošle nedelje (02.08.2010.) otklonio sam delimično kvar tj veliko trzanje auta kod povišene temperature.U pitanju je bilo ne uključivanje druge brzine na ventilatoru hladnjaka.Zamenio sam i antifriz,tako da mi auto daleko manje trza i trese nego pre opravke.I dalje malo trza prilikom kretanja ali to je najverovatnije zbog dotrajalosti lamele,korpe ili druk ležaja koji bi trebalo da se zameni.Nadam se da ću sa ovim objašnjenjem nekom otkloniti glavobolju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je što si se setio Foruma i podelio iskustvo :thumbup: ...a, nekome će već sigurno nekada zatrebati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima, imam fiat bravo 1.6 16v,2001god i problem je samo kad je kisa ili jako vlazan vazduh ili hladno vreme znaci kad je povisena vlaga u vazduhu tada mi auto trza kao da mu ne rade svi cilindri pa onda probije i tako sve u krug.

Elem to se desava samo pri prvom paljenju odnosno prvoj voznji a kasnije kad ga upalim radi normalno. da napomenem da su kablovi i svecice novi i da kad mi stuca upali na trenutak lampicu chek engine samo na tren i onda se ugasi

.i da mozda jedan bitan detalj primetio sam da mi bobina ima jednu pukotinu na gornjem delu verovatno je pretegnuta i naprsla pa mozda,mozda tu ulazi neka vlaga i zato stuca ali takva je bila i kad sam kupio auto pre dve godine.

pozdrav i unapred hvala

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro si to primetio,nejverovatnije je do toga jer tu razbacuje struju.

Pogledaj nekad navece kada je mrak,mozda se cak i vide varnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada vozim i pustim gas cesto zatrza auto . Al i kada fino opadaju obrtaji uvijek trzne par puta na tacno 1500 obrtaja
kad kazaljka padne na 1500 ima trzaj dva pa se smiri tacno dok prodje tih 1500. U drugoj dok npr vozim prilicno sporo  dodam gas pustim trza da nisam svezan udario bi glavom u volan, a u prvoj ne smijem ni pomislit da pustim gas kad krenem. Na visokim obrtajima je druga prica tu je sve super. Do cega je to.. Majstor mi je nabrojao ovo da bi moglo bit Klapna gasa,motoric na klapni,sonda,kabal
Sta vi mislite sta bi bilo najvjerovatnije od ovog

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...