Jump to content
FAS Goran
Mihailovic

Servisni interval / skraćivanje servisnog intervala?

Recommended Posts

Meni se ne svidja ni kako ulje izgleda kada ga istocim posle 10.000...a sipam kvalitetno ulje.
Sto se mene tice, drugi neka ga menjaju i na 50.000, svaka cast na kratkorocnoj ustedi, kod mene niti je, niti ce vrteti duze od 10.000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za fizička lica koja imaju automobil ili dva nema neke realne uštede čak i da se duplira kilometraža, pa makar prelazili i 100k godišnje.

Ipak, za firme koje imaju 50, 100 ili 500 automobila od kojih svaki prelazi 50-100k godišnje, već pričamo o hiljadama evra uštede ako ne i desetinama hiljada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nema na 100 000 km 10 x 8000 din -10 000 din ili 3-4 x 8000 din-10 000 din pičamo o ciframa 80 000 din-100 000 din  ili 24 000 din - 40 000 din.

A o većim voznim parkovima firmi da ne pominjem. Mada oni uglavnom drže vozila 3-5 godina kad se nedostaci produženih intervala još neispoljavaju. Posle ko kako nadrlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozni park u mojoj firmi broji 23 vozila (kamioni,automobili,kombi) da servisrijau na 10.000 koje većina obrne za par meseci serviser bi samo od nas mogao da živi.Evo pre msec dana sam svoj koji dužim terao na mali servis posle cirka 21.000km i do sad jedino menjani grejači i remontovan alternator vandredno,a an satu 234.000km pravih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Ogranice na godinu dana i vlasnik doveze vozilo sa kojim je presao 5-10 00Km jer mora da ne bi izgubio garanciju, U servisu mu sve lepo naplate a ne urade NISTA!!! Normalo nisu blesavi da menjaju dobro ulje! 

 

Ovo implicira da u nekom servisu uzmu novac, a ostave staro ulje u motoru.

Pošto je ovo ozbiljan forum, onda ovakva tvrdnja mora da bude propraćena imenom tog servisa. O kom servisu pričaš?

Onda ćemo videti i kog dana je bio taj servis, pa će se proveriti.

 

Usput, ne postoji rezon da bilo koji iole veći servis, a kamoli ovlašćeni servisi, ovako muljaju sa uljem. Staro ulje iz motora ne može da se baca. Postoji agencija ovlašćena od strane države koja periodično dolazi po staro ulje kako bi se ono ekološki uništilo. 

Šta kad dođu ljudi iz te službe, a servis kaže da nema starog ulja (odakle će ga imati ako kažeš da ne ispuštaju staro ulje, nego samo naplate za ništa)?

Ili, šta ako dođu ljudi iz te službe, a oni im daju samo jedno bure, ili dva bureta starog ulja? Tek reda radi, eto da ne kažu da nemaju ništa? Onda se pogledaju knjige, pogleda se broj obavljenih malih servisa u traženom periodu, izdatih fiskalnih na kojima piše vrsta usluge, puta litre i litre ulja i op...za 30 minuta se ustanovi manjak količine ulja koja se predaje u odnosu na broj obavljenih servisa. Kazne za to su oooogromne jer se spaja više kazni...od onih za privredni prestup, do ekoloških. Kazne su u zbiru toliko velike da ne postoji servis u SRB koji može da ih plati, i da opstane.

 

Jedna od najvećih zabluda je da bilo koji veći servis, a kamoli ovlašćeni servisi, muljaju sa uljem prilikom redovnih servisa.

To ne znači da pojedinac, neki radnik ne pomisli da to uradi, ali zato, opet u svakom većem servisu (a naročito po ovlašćenim servisima), imate instalirane kamere koje snimaju servisni prostor. Time se vlasnici servisa (ovlašćenih i ozbiljnih servisa van sistema ovlašćenih), štite od potencijalnih neodgovornih pojedinačnih postupaka svojih radnika, jer nikada se ne zna šta pojedincu može da padne na pamet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ko proverava sta je u tim buradima, moze da sipa stari antifriz, vodu i sta hoce da doda da dopuni bure, naravno vecina da bude ulje. Na kraju krajeva ako nekom ne zameni ulje ima racunicu da kupi toliko litara naftte i da sipa u bure sa uljem.

Nikome se oni ne pravdaju sta je neki auto pomesao u karteru..... Ne znam da li kontas sta hocu da kazem?

Inace ako te zanima ime servisa, od vise ljudi sam cuo da su kod koleta ostali uskraceni uvek za neki filter koji je naplacen a naravno vec na oko se videlo da nije, pa kad su se vracali, krivica je uvek spadala na majstore uz duboko izvinjavanje, to je sve fora i tako funkcionise.

Inace coveku na sluzbenom rumsteru nisu zamenili ulje, a to ne znam kako se zavrsilo.

Ali kad pogledas kako je dobio neke poslove i kad se raspitas koga finansiraju, ne treba da te cudi kako dobijaju poslove za nabavke vozila sluzbenim institucijama.

O cemu onda da pricamo kome on odgovara gde mu je preradjeno ulje?

Nemoj da kazes da nisam u pravu, onda mi moras objasniti kako niko drugi od ovlascenih ne dobijaju te poslove, (nabavka sanitarnih kola, policijskih...)

A pri tom ovlasceni servis Fiat, i dalje odrzava skode!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo npr...Selenia 20K, pakovanje od 2 litre...u Engleskoj košta 16.59 eura.

U Srbiji, Selenia 20K, takođe u pakovanju od 2 litre košta 25% manje, odnosno 12.5 eura.

Ako hoćeš, guglaj cene za Selenia proizvode u Italiji (ne samo ulja za motor, nego npr. i Paraflu...), pa ćeš i tu videti razliku u odnosu na cene kod nas.

 

Da se nadovežem na ovaj stariji post. Što se tiče cena usluga servisa kod nas i u inostranstvu,

a samim tim i rezervnih delova i ulja koje se menja, mogu da navedem jedan primer.

 

Duži preod sam vozio motocikle. Uvek sam vozio na servis kod ovlašćenog servisera u ovom slučaju za SUZUKI V STROM 650.

Cena usluge sa delovima i uljem u BG me je koštala oko 55EURA.

Isti taj servis sam jednom prilikom radio u okolini Friedrichshafena u Nemačkoj i cena servisa je bila 44EURA, takođe u ovlašćenom servisu.

Sama cena radnog časa je bila ista, što znači da su rezervni delovi i ulje jeftiniji 11EURA.

Kad sam taj račun pokazao mom sreviseru kod koga sam bio redovan nije mu bilo jasno kako to. Naravno nisam se žalio na cenu njegovog rada

jer niko me kod njega nije terao mogao sam i kod nekog drugog, ali MOTUL ulje koje sam koristio može da se kupi u MASS COMPANY u BG i bilo

je znatno skuplje nego kod servisera i a kamoli u Nemackoj,

Sad ako kvalitet delova i ulja na tržištu igra ulugu u ceni pored pored platežne moći stanovništva izgleda da sam dobio dosta nekavalitetnije ulje u Nemačkoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Problem'' nastaje jer se neopravdano misli da mora postojati nekakva univerzalna cena za isti posao, ili za isti artikal, i onda kad krenu da se navode ovakvi primeri pomisli se da eto...tu nešto nije ok čim nije svuda ista cena.

Ne.

Ne postoji univerzalna cena, jedinstvena, ista na svakom tržištu. Cena se formira od niza faktora koji su različiti na svakom tržištu.

Pa, čak i u okviru istog grada ponekada nije isto. Npr. šta ako u nekom gradu postoji 10 ovlašćenih servisa za neku marku, a u drugom gradu (i dalje u okviru iste države), postoji samo jedan ovlašćeni servis u krugu od 50-100 km za tu istu marku automobila? ;) I to utiče na cenu.

Prosto, pogrešna pretpostavka o tome da mora da postoji nekakva ''univerzalna cena'' je majka svih ostalih naknadnih pogrešnih zaključaka koji se izvlače kada se uporede cene, i kad se onda vidi da postoji razlika između država. Kažem vam da razlike u cenama postoje i unutar iste države zavisno u kom gradu se servisi rade, a kamoli da postoji razlika između država.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

. Imaš li nekih dokaza za ovu tvrdnju da ne menjaju uopšte ulje? Konkretno, ko, gde i kada? Ili eto samo tako pišeš da bi nešto pisao?

Nikada nisam nista rekao a kamoli pisao za sta nisam siguran (ukoliko nisam siguran onda to naglasim)

Da imam bilo kakve materijalne dokaze objavio bih ih! 

 

Kod mene u firmi sam na xxx vozila video potpuno crno ulje i ovlas krpom obrisano kuciste filtera a vozilo posle servisa preslo 100tinjak kilometara. Ne radi se o Fiat servisu a moj posao nema veze sa voznim parkom firme tako da sam komentare zadrzao za sebe a vidjeno pokazao i drugima. Licno poznajem majstora koji je radio u ovlastenom servisu i koji mi je rekao da je to ustaljena praksa kod nas, od drugih sam cuo da je u Hrvatskoj jos gora situacija po tom pitanju.

Neso lepo kaze kako bi to sve trebalo ali na zalost to kod nas ne funkcionise i nece skoro. Jos uvek se ponegde moze registrovati auto a da ni ne dodje na tehnicki unatoc kamerama slikanjima i jos stotinu cuda a ne da netko napusti udobnost kancelarije u gleda po buradima ovlastenih sevisa i ne daj boze nekom se ne zameri.

Zakoni su jedno a surova realnost  je drugo ali to nije tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne postoji univerzalna cena za isti posao ili za isti artikal.

Cenu pre svega određuju proizvođač, pa uvoznici sa svojim maržama, dileri sa svojim maržama i

na kraju maloprodaja (servis) sa svojom maržom i cenom usluge.

Inače moj prvi post je bio u vezi skraćivanja intervala servisa a ne cene istih  :blushing: 

pa bi mi bilo zanimljivo da se malo više o tome diskutuje :police:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

...Inače moj prvi post je bio u vezi skraćivanja intervala servisa a ne cene istih  :blushing:

pa bi mi bilo zanimljivo da se malo više o tome diskutuje :police:

 

Prosleđeno je pitanje, pa ćemo videti... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto servisiram u ovlascenom servisu tj majstori im imaju Fiatove sertifikate.Dok sedim na velikom TV-u gledam šta se dešava u radionici tj pokrivena je kamerama i do sad nikavih problema nisam imao.Dleove sam nabavljamtk dosnim svoje delove na servis kao i ulje,auto me uvek sačeka na dizalici po završenom poslu i imam mogućnost da se vizuelno uverim šta je rađeno.Majstor je straiji čovek koji mi uvek pokaže skinuti deo i objasni gde je bio defekt i zašto je skinut.

 

Dok u servisu gde servisiramo službene automobile doteramo,odemo u kafić,pozovu nas potpišemo i auto nas čeka isper servsia sa ključem u barvi sednemo i vozi.Reklamacije i ostalo time se bavi pravna služba,a reklamacije su retke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čisto sumnjam da radnik može bilo šta da iznese iz servisa (a pogotovo ne ulje i slično) pošto se sve snima, kamere su na sve strane (Neša je već napisao). Da ne kažem da u mnogim servisima možeš lepo kroz stakleni zid iz čekaonice da gledaš sve dok ti rade na autu (Stojanov NS, recimo). Možda to sa krađom ulja ponegde i jeste slučaj ali sigurno nije pravilo. Ja i pored svega više verujem u stručnost i opremljenost ovlašćenih servisa nego majstora iz komšiluka, pa šta košta nek košta. Sa jednim takvim iz komšiluka sam se baš opekao i od tada samo ovlašćeni. Ako se nešto i desi bar znaš i imaš kome da se žališ. A i ne budem vala lenj, lepo ja proverim svaki put šta je rađeno a ako se nešto i menja tražim stare delove u gepeku (pitaju me obavezno da li ih želim ili ne). :)

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam Tojotin servis koji sevrisira sve što mu doteraš,samo ako hoćeš da platiš uz to je ovlašćen.

Edited by Bambula

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

...Ogranice na godinu dana i vlasnik doveze vozilo sa kojim je presao 5-10 00Km jer mora da ne bi izgubio garanciju, U servisu mu sve lepo naplate a ne urade NISTA!!! Normalo nisu blesavi da menjaju dobro ulje! 

 

Ovo implicira da u nekom servisu uzmu novac, a ostave staro ulje u motoru.

Pošto je ovo ozbiljan forum, onda ovakva tvrdnja mora da bude propraćena imenom tog servisa. O kom servisu pričaš?

Onda ćemo videti i kog dana je bio taj servis, pa će se proveriti.

 

Usput, ne postoji rezon da bilo koji iole veći servis, a kamoli ovlašćeni servisi, ovako muljaju sa uljem. Staro ulje iz motora ne može da se baca. Postoji agencija ovlašćena od strane države koja periodično dolazi po staro ulje kako bi se ono ekološki uništilo. 

Šta kad dođu ljudi iz te službe, a servis kaže da nema starog ulja (odakle će ga imati ako kažeš da ne ispuštaju staro ulje, nego samo naplate za ništa)?

Ili, šta ako dođu ljudi iz te službe, a oni im daju samo jedno bure, ili dva bureta starog ulja? Tek reda radi, eto da ne kažu da nemaju ništa? Onda se pogledaju knjige, pogleda se broj obavljenih malih servisa u traženom periodu, izdatih fiskalnih na kojima piše vrsta usluge, puta litre i litre ulja i op...za 30 minuta se ustanovi manjak količine ulja koja se predaje u odnosu na broj obavljenih servisa. Kazne za to su oooogromne jer se spaja više kazni...od onih za privredni prestup, do ekoloških. Kazne su u zbiru toliko velike da ne postoji servis u SRB koji može da ih plati, i da opstane.

 

Jedna od najvećih zabluda je da bilo koji veći servis, a kamoli ovlašćeni servisi, muljaju sa uljem prilikom redovnih servisa.

To ne znači da pojedinac, neki radnik ne pomisli da to uradi, ali zato, opet u svakom većem servisu (a naročito po ovlašćenim servisima), imate instalirane kamere koje snimaju servisni prostor. Time se vlasnici servisa (ovlašćenih i ozbiljnih servisa van sistema ovlašćenih), štite od potencijalnih neodgovornih pojedinačnih postupaka svojih radnika, jer nikada se ne zna šta pojedincu može da padne na pamet...

 

 

Ovo zaista lepo zvuci, ali nisam siguran ni da li tako funkcionise na papiru a kamoli u praksi. Mogu dati brdo primera raznih sluzbi koje prolaze pored problema koji trebaju da resavaju pa nista ne cine a sumnjam da sluba o kojoj je tu rec radi drugacije, kao i primer da sam licno nosio ali i odnosio korisceno ulje iz servisa i to ne male kolicine bez ikakvih problema ;) Kod nas takve i slicne provere se rade samo pod pritiskom skandala u novinama i to ako jeste to kao propisano...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve što je napisano je napisano za ovlašćene servise koji su prvi na udaru kontrola. Njih im je najlakše kontrolisati i zato prvo uvek idu kod njih. Zatim odu kod par najvećih van sistema ovlašćenih, i to je to uglavnom.

Isto kao što se nekada legalni Windows gledao u firmama, a ne po kućama.

 

Za male servise, radionice, za one koji ionako urade 1 ili nijedan mali servis prosečno po radnom danu, naravno da oni nisu prioritet.

Da ne pričam za one koji nisu ni prijavljeni kao servisi.


 

...kao i primer da sam licno nosio ali i odnosio korisceno ulje iz servisa i to ne male kolicine bez ikakvih problema ;)

 

Iz kog servisa i kada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa necu da navodim ime servisa zbog prijateljskih odnosa, ali jeste ovlasceni serviser odredjene marke vozila. Desilo se pre jedno 5 do 6 godina, prvo sam nosio ulje koje smo skupljali godinama a posle uzimao jer je odlicno za farbanje oplate krova :D Obrnuli smo nekih 60-70l...

 

Ali kao sto kazem, mogu dati X primera drzavnih sluzbi koji ne cine svoj posao koji im se nalazi pod nosom, pa nisam ubedjen da i takve ekoloske sluzbe cine svoj posao imalo bolje u proseku.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj sistem sa ekološkim odlaganjem ulja je star svega par godina u praksi. Probaj sada da uradiš isto sa tim servisom da vidiš da li se nešto malo promenilo, ili nije...
Za razliku od drugih državnih službi, ovde (za tretman otpadnih ulja) postoji finansijski interes, zato se revnosnije radi.
 

Rafinerija nafte Beograd poseduje rešenje o izdavanju integralne dozvole za sakupljanje i transport opasnog otpada na teritoriji Republike Srbije broj 19-00-00-00166/2010-02 od 17.10.2010.godine i rešenje o izdavanju integralne dozvole za skladištenje i tretman opasnog otpada - otpadnih ulja, broj 19-00-1120/2010-02 od 08.07.2011.godine.
Otpadna ulja se zbog svojih fizičko-hemijskih karakteristika i generičke forme svrstavaju u opasan otpad.
Zakonom o zaštiti životne sredine i ostalim zakonskim i podzakonskim aktima iz oblasti ekologije regulisano je ponašanje proizvođača, uvoznika, generatora otpada i drugih učesnika u ciklusu otpadnih ulja.
Postupci reciklaže otpadnih ulja imaju prednost u odnosu na korišćenje u energetske svrhe ili druge odgovarajuće postupke tretmana u skladu sa Zakonom i hijerarhijom upravljanja otpadom.

http://www.rnb.rs/cms/view.php?id=400

 

Čini mi se da sam čuo i ime Nebojše Atanackovića (NAFTA) u toj priči oko otpadnog ulja....uglavnom, biznis je to, nije baš da su potrčali da budu vredni jer se brinu nešto posebno o ekologiji. :D

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jedino da probam da im uvalim jer imam sad vec jedno 50ak litara :laughing: Inace kad vec spominjemo servise koji ne rade svoj posao, definitivno najvise zabusavaju oni za reglazu trapa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem ulja u Srbiji, Hrvatskoj, Bosni, ne znam za Sloveniju i Mađarskoj, ali ima dosta recikliranog ulja. U Nemačkoj i ostalim bolje organizovanim državama, to mora biti jasno i glasno naglašeno, dok za naša tržišta ne mora, pa eto, to im prolazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

...Inače moj prvi post je bio u vezi skraćivanja intervala servisa a ne cene istih  :blushing:

pa bi mi bilo zanimljivo da se malo više o tome diskutuje :police:

 

Prosleđeno je pitanje, pa ćemo videti... ;)

 

---------------------------------

 

to: Fiat-Lancia Club Serbia

date: Fri, Oct 9, 2015 at 10:09 AM

 

U zavisnosti od modela putničkih vozila, FCA je tokom 2014. godine krenuo sa proizvodnjom putničkih vozila za koji važi nov plan redovnog servisnog održavanja:

 

- 15.000 km ili na svakih godinu dana za vozila sa benzinskim motorom i

- 20.000 km ili na svakih godinu dana za vozila sa dizel motorom.

 

Ovaj servisni interval za putnička vozila važi za sva NSC tržišta, među njima i za Srbiju.

 

Kada su u pitanju LCV modeli, FCA Srbija primenjuje plan održavanja od 20.000 km ili na svakih godinu dana, dok je taj interval u ostalim NSC u okviru EU drugačiji, tj. intervali su duži.

Odluka o servisnom intervalu u Srbiji se donosi uz saglasnost službe Service Engineering i zavisi od uticaja kvaliteta goriva.

 

Hrvatska je tržište koje radi preko uvoznika i ne možemo da komentarišemo lokalne uslove koji se tamo primenjuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovakav odgovor sam i očekivao.

 

Sad bi bilo zanimljivo kad bi FCA sa ovim izašao u javnost

i samim tim "obavestio" vozače da je kod nas gorivo lošijeg

kvaliteta od ostalih tržišta u Evropi, jer ipak FCA je proizvođač automobila

i iza njih stoje godine razvoja i nebrojena ispitivanja pa su kompetentniji

od bilo koje grupe građana da to iznesu u javnost.

 

Pošto NIS više nije u većinskom vlasništvu države a većina goriva

na našim pumpama dolazi iz njihove rafinerije možda bi takva neka

informacija trgnula naše zakonodavstvo koje bi tražilo od NIS-a da

ispoštuje sve norme kvaliteta u proizvodnji tj. da budu jednake sa normama

EU ili da se jednostavno dozvoli uvoz naftnh derivata pa bi samim tim konkurenicja

naterala NIS da ispoštuje sve standarde kvaliteta u proizvodnji a posledica toga bi

bila kvalitetnije gorivo na pumpama i naravno dugotrajnost automobila bi bila duža,

uticaj na okolinu od izduvnih gasova bi bio manje štetan i sve ostalo što kvalitetnije

gorivo donosi sa sobom pa i produženje servisnog intervala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NISovo gorivo je po euro 6 standardu i jednako kao u Evropi.

 

A nije NIS jedina pumpa niti ona na koju se ovde misli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK onda nek NIS izađe sa listom prodavaca goriva kojima prodaje gorivo,

a neka inspekcija radi svoj posao pa će takve pumpe, gde je utvrđen lošiji

kvalitet goriva, vrlo brzo nestati sa liste posećenih, moglo bi biti i nekih kazni

za "krštavanje" goriva nedozvoljenim aditivima i ko zna čime još.

 

I sam sam privatnik pa znam kako mi tržište (u oblastima gde funkcioniše u pravom smislu)

reguliše cenu i kvalitet usluge tj. tera me da budem sve jeftiniji i da podižem kvalitet usluge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...