Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Ticma

Punto 1.2 16v - lupka u prednjem trapu sa jedne strane

Recommended Posts

Kupio sam puntica pre nekih mesec dana 1.2 16v HLX oprema i sve je super ali javlja se problem kad se ide preko nekih sitnih rupa i neravnina, nesto lupka u prednjem trapu sa desne strane, milion puta sam sve pregledao i zamenio gumeni nosac izmedju balanstangle i viljuske koji je bio u losijem stanju ali se i dalje cuje ali nesto slabije . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na Tipu imao sličan problem. i bio je kraj spone (sverni zglob), nije imao zazor na cimanje, ali je lupkao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam sve teme koje mogu biti slicne, nije mi palo na pamet da moze biti spona a da nema lufta, a ni to sa amortizerom iako kad je rasterecen enma ni malko lufta nigde, moracu da bacim pogled sutra , , ,

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovali ili ne meni se desilo da mi se popustila kandza gde su plocice od kocnica(jer majstor kad je menjo diskove nije dobro zatego) pa kad se naidje na neravninu nesto lupka sve pregledali trap sve novo nigde lufta ono opet luft nesto se cuje lupa i to dobro nisam mogao da ustanovim sta je dok se jedan saf kandze toliko popustio da je ispao i to gornji saf pa je kandza pala na felnu i obradila je ko na strugu a tocak u tom trenutku zakovo.Dobro sam prosao srecom a to prilikom pregleda trapa nije nikome

palo na pamet da kandza moze da se popusti proveri to obavezno upitanju su dva safa 17 kljuc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam sam menjao diskove i plocice pre nekih mesec dana, ada je bilo pola 11 uvece pa postoji mogucnost da mi je nesto promaklo :rolleyes: bacicu pogled danas hvala na ideji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazem ti ja sam ceo trap proveravo ono i dalje lupkalo i to veoma jako i iritirajuce kao amortizer il nesto vise ono kandza tako da pogledaj nije na odmet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost sve je stegnuto :wallbash: medjutim primetio sma da je dosta ostecena ona gumica na viljusci gde se kaci na glavcinu tocka pa je moguce da tu lupka . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce i da je letva. Meni isto lupka kada idem po losem putu, i to bas s desne strane. Podignem tocak, i kada ga malo jace klimam, oseca se luft, ali ne mogu da utvrdim tacno da li je spona ( daj boze da jeste ) ili letva. Prekjuce sam radio tehnicki u AMSS i prosao, kaze da je trap u redu, a i dalje lupka, tj ima lufta u tocku, tako da uskoro cu da menjam letvu. Ovo se manifestuje sledecim: recimo zaletim 100-120 km/h i kada treba brzo da ukocim, pocne kao malo da bega... Kocnice su odlicne, prosle tehnicki bez problema...

Nazalost sve je stegnuto :wallbash: medjutim primetio sma da je dosta ostecena ona gumica na viljusci gde se kaci na glavcinu tocka pa je moguce da tu lupka . . .

Tu je homokineticki zglob, on bi ti krckao kada savijes pun volan pri kretanju ili opterecenju... Uzmi podigni jedan po jedan tocak, pa probaj da ga zaklimas. Ako ima lufta, onda je nesto u trapu, e, sad da li je letva, spona ili rame, to je bar meni, tesko da utvrdim...

Edited by BojanChampion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imam poprilicno iskustva sto se tice mehanike bilo koje vrste mada je puntic cudna zverka :thumbsup: nije zglob sigurno a nije ni letva jedino ako nije solja amortizera ali nemam vremena da je pogledam, cak i spona nema lufta a nije ni u sfernom zglobu otisla a tako je iritirajuci zvuk da odlepis . . . Sad je jos i plin dobio pa se ne gasi :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa trapom je pronadjen ali i skup nazalost, otisla je caura u letvi :crybaby: pa kaze da usput zamenim i viljuske posto ce i one uskoro a i solje amortizera pa i amortizere posto malko rade, ja reko covek je lud ali kad bolje pogledam sve su fabricki delovi na njemu jos uvek pa bolje da menjam sve zajedno, pa je pitanje gde da kupujem delove a da nije AP sport posto je viljuska komad 3900 a letva 7900 plus amorti i solje . . . Jel moze mala pomoc oko prodavnice? pleaseeeeee :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vako....Ramena iz AP-a nisu ni upola kvalitetna kao reparirana koja nam ugradjuju uTIM servisu.Amorte i solje potrazi malo,trebalo bi da se nadje neka pristojna cena.Caura letve,mislim da se menja.Pitaj TIM il neki drugi servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas temu,TIM servis.Majstor je na moru al ga ocekujemo za koji dan.Moja ti je preporuka da ne trcis unapred i ne kupujes bilo sta dok ne oteras auto na dizalicu.Tad ces imati sliku o radovima i najpovoljnijim resenjima. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok hvala nasao sam temu, a bio sam u AP sportu u Vojvode stepe na kanalu, tamo su genijalci sto se tice trapa a i picajzle pa je zato i naveo ceo prednji trap :rolleyes: videcu jos kad se ljudi vrate TIM mi je ionako 2 km od mene. . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je u AP trap gledao Viktor to je to 100% :) ne da je covek picajzla nego.... ma :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra se menja ceo prednji trap bez letve posto je samo caura pa nek lupka dok se ne skupi kes :rolleyes: sve komplet bez ruku sa stelovanjem trapa 17000 :wallbash::crybaby: sto kazu pola letovanja al sta se mora jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde to ima za 17000 i sta je to ceo trap? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

letva je bila za punta 2 oko 100 evra u AP koliko se secam ali nisam 100% siguran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sem letve, sad nemam kesa za nju, sad je 7900. Pa tu podrazumevam obe viljuske, amortizer i solje mislim to je sve napred, ne racunajuci spone one su sitnica . . .

Viljuske uzimam u TIM-u 3900 ali sve sam radim oni mi traze 4000 za ruke sad mi je malko mnogo na ovu sumu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, odnedavno punto je razvio novi problem:

Ponekad kad se krece iz predjela prednjeg lijevog tocka se zacuje krckanje/lupkanje ali samo jednom i onda posle sve normalno. Znaci pustate kvacilo i sve je ok ali zacuje se krrcc iz lijevog tocka, ovo se prvo culo samo u rikverc i samo kad je volan namotan u lijevo, sad se cuje sve cesce ali i dalje samo jednom krcne. Viljuska i kraj spone sa te strane su fabricki, amortizeri i solje su novi. Manzetne su netaknute na zglobovima. Pun lijevi desni naprijed / nazad nista ne krcka sto bi upucivalo na homokineticki. Ona kugla na ramenu u kojoj stoji glavcina mi jako lose izgleda, komadi gume vise sa strane kao da je pojedena. Moze li kugla da uzrokuje to krljanje pri polasku. Punto 1.2 16v godiste 2001. Hvala !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može proizvesti kuckanje svakako...ali baš da krlja, nisam siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru, svaka vrsta pomoci je dobrodosla!

Sutra kad svane cu malo podrobnije da pogledam rame/kuglu , nije bas krljanje, slican je zvuk kao ono kad pucka homokineticki ali za razliku od zgloba koji kaze cak cak cak cak ovo kaze samo jednom cak i gotovo, posle se u voznji nista ne cuje...e preko lezecih mi se sa te iste strane cuje kao cviljenje, tako kad razmislim upucuje me to na kuglu, ispitacu to ujutru pa javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rijeseno, problem unutrasnji homokineticki (krst poluosovine) jedan od onih tripoda dobio luft, promijenjeno i sad nista vise ne krcka.

Edited by Visconti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...