Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
fedja.culum

Stilo 1.9 JTD - ne radi klima posle promene ležaja na kompresoru (spojnici)

Recommended Posts

pre tri dana promenjem lezaj na kompresoru klime.klima je savrseno radila.sada kada je palim nece da se ukljuci kvacilo i ne radi ventilator hladnjaka.u kabini se cuje ventil kako klikne ,valjda presostat.

da li je nesto do instalacije ili reklamacija na zamenu lezaja ,da sa kvacilom nesto nije u redu(nije dobro sastavljeno).pozdrav svima . :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je promenjen lezaj na spojnici ili lezaj u samom kompresoru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tom slucaju treba pogledati da li su dobro prikaceni kablovi na spojnici. I treba proveriti da li dolazi struja do spojnice kad ukljucis klimu. Ako struja dolazi onda je crkla spojnica. Ako ne dolazi onda moze da se desi da je negde izgubila gas, da je otkazao relej za ukljucivanje klime ili da je otkazao presostat. Ajd prvo probaj da vidis da li dolazi struja do spojnice pa se javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

struja dolazi do spojnice,ali izbija osigurac kada je džek na spojnici,jel spojnica u kratkom spoju.jel moguca greska pri zameni lezaja spojnice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije da su zice negde u spoju. Sve mi to lici da je greska pri montazi. Sad treba skinuti spojnicu i vidati da li su zice negde u spoju. Ako nisu treba zameniti spojnicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvar resena,prvi put kada je skidan kompresor radi zamene lezaja remenece,majstor ga je verovatno probao direktno sa akumulatora i bila verovatno jaka amperaza i crkla dioda na spulni,kada je skinut drugi put da se reklamira ,majstor opet uze da proba spulnu,culo se puf i proradi.drugi majstor elektricar kaze da moze i bez diode samo ce malo vise trpeti relej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu,da se nadovezhem,imam Stila 1.9jtd 2003 godishte... Kad ukljuchim klimu krene da krlja kao nenormalna,shto bih ja rekao,krlja kao Ducati na leru... NE znam u chemu je problem,par dana mi krljala,pa je prestala i sad krenula opet. Na leru se chuje vishe to krljanje klime nego shto se chuje motor da radi,skoro! Jel imao neko slichan problem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za pocetak treba proveriti lezaj spojnice. A ako je on ispravan onda ili da se remontuje kompresor ili da se nadje drugi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bih otvarao temu imam stila karavana JTD zanima koliko hladno treba da duva klima, nemam taj osecaj, bila je na punjenju pre dva meseca, majstor kaze da je u redu. Da li zbog ovih vecih vrucina sada imam osecaj da slabije duva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez obzira kolika je vrucina, ako ti je klima dobra, bukvalno 15-ak sekundi po ukljucenju, vec ces osecati hladan vazduh kad naslonis ruku na otvor ventilacije. Znaci ne mlak, nego primetno hladan.

Odi do majstora gde je klima punjena da ti izmeri koju temperaturu izduvava.

I proveri filter klime, ako je prljav, moze delovati da klima slabije radi

Edited by Lyon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrucine su velike.U petak,spoljasnja temperatura oko 40 na asfaltu,bord pokazuje 36.Put od Beograda do Loznice,na drugoj brzini,sa povremeno ukljucenom recirkulacijom,temperatura u kolima nije mogla ispod 22 stepena.Kada sam podigao auto iz servisa bila je oko 44.Imam sobni termometar u autu :rofl: :rofl: :rofl:

Temperatura na izdivu od 6-10 stepeni,sve zavisi koliko je toplo napolju,koliko se zagrejala unutrasnjost auta,da li je ukljucena recirkulacija....Ali posle 15 sekundi,kada prislonis prste na izduv,moras da osetis hladnocu,ma koliko bilo toplo napolju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju hvala, filter sam zamenio, osecam hladan vazduh na izduvima jedino ne znam da li je dovoljno hladan a i unutranjost se ne moze tako brzo ohladiti ako je ceo dan na suncu i ako se vozi na kracim relacijama po gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi obican termometar,300 din u svakoj apoteci,i prisloni ga vertikalno na izduv,pa izmeri temperaturu.Nije precizno,ali moze da pomogne.sve ispod 10 stepeni je ekstra....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je stvarno mnogo vruće obavezno uključite recirkulaciju vazduha, mnogo brže će se unutrašnjost auta dovesti na podnošljiv nivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...