Jump to content
FAS Goran
v.alek

Fiat Bravo - sedišta od Alfe 147 ili nekog drugog modela?

Recommended Posts

evo ko hoce da uradi moze:) interesantno! sedista iz alfe 147 idu u bravo...ali skine se sa alfe(kako se zove onaj deo gde se sedi,jastuce i naslon)i bukvalno ostaje ''kostur'' od sedista i to se samo montira na ''kostur od sedista fiata'' i evo sta ispadne...malo sam kratak sa terminologijom ako neko zna nek me ispravi smile.gif
http://www.bravotuning.it/club/veditopic819-0-asc-30.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesam vas malo potako sa ovim preinakama s mojom temom od istog u stila.a ovo sto je postao salle mi je super svaka cast

Share this post


Link to post
Share on other sites
:) e malo sam cackao po internetu...vidi ako ne ide sediste sraf na sraf, ti probaj ovako..mada stilo je veci od brava i mislim da ce glat ici...pa ako ne potoji nikakva varijanta onda nadji neka lepa kozna sedista iz nekog stila... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

taako ce i bit ja sam to naumio promijenit i to cu napravit pa makar iz stare fice,a da ne kvarim temu evo sad citam na jednom drugom foruma da je jedan lik stavljao iz 145-ice siceve u punta mk1 i kaze da pase na saraf

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bi se zakleo da sam negde video da sedista iz 156-ice pasu u bravo sraf na sraf... ubi se trazeci vec pola sata al nemogu da nadjem... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz 145-ice u Punta Mk1, iz 147-ice u Punta Mk2, sraf na sraf. Naravno ovo se odnosi samo na prednja sedista. Mislim da iz 147 ne mogu bas tako lako u Stila, i oet ostaje pitanje zadnje klupe koju ces sigurno morati da prepravljas, a to bas nije ni lako, a verovatno ni jeftino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bi se zakleo da sam negde video da sedista iz 156-ice pasu u bravo sraf na sraf... ubi se trazeci vec pola sata al nemogu da nadjem... :wallbash:

idu samo prednja ali postoji mali problem sto su malo sira nego predvidjeno...a zadnja idu i fiat -brava- mada najsigurnije je da postolje sedista ostane original fiat a da se samo prebace ovi jastuci i nasloni kao na slikama sto su zabari uradili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo kopirano sa jednog drugog foruma bilo je bas rijeci o tome:

"100% povjereno da u bravo/brava,pašu sicevi iz AR 145? Hvala

Ima na fiat forumu jedna Brava di je lik stavio kožne siceve od Alfe 156 2.5 v6 pa pretpostavljam da su pasali na šaraf jer nije ništa komentirao oko pripasivanja. Možeš se registrirat pa evo ti link na njegovu temu

http://www.fiatforum.com/members-motors/110973-my-bessie-brava.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa mogu i direktno sraf na sraf ali onaj lik sa plavim bravom se zalio na visinu sedista kaze da su malo visoka pa je zato odradio onu akciju sa prebacivanjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezime...Niko ne zeli da sedi u Bravu kao u Puntu,visoko.Znaci mora da se prepakuje na stara sedista.Sad ono sto mene muci....Boja se ne uklapa....u stvari ne mogu da zamislim ni jednu boju koja bi se uklapala sa osnovnom sivom od sah table.Cesto sam razmisljao,koja boja...mozda bordo?Stvarno nisam siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm.crna koza...100% da nemam u planu nesto vece i novije posle leta ,uzeo bi koznjake za mog bravica sigurno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Zanima me koja bi fabrička sedista, nekog drugog modela ili proizvodjača, mogla da stanu bez većih modifikacija u Fiat Bravo Mk1. Da li je već neko imao iskustva sa zamenom barem prednjih sedišta?
Naime, puklo mi je vozačevo sedište i vareno je barem tri puta i sad više ni mehanizam ne radi kako treba, pa kad već moram da zamenim sedište, zašto da ne ubacim nešto malo udobnije, lepše i novije ;)
Najviše me interesuje mogu li prednja sedišta sa Alfe 147 da stanu ako se modifikuju šine ili nosači ili šta već treba...

Edited by neshaoct
spojeno by ajbanko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci,imam jedno pitanje vezano za visinu sedenja. Ja sam visok preko 190cm i sedista mi nikad nisu dovoljno nisko. Hocu da ubacim u bravo HGT,pa ako je to sediste iz alfe vise, pa makar 1 cm,odustajem.....
Ljudi nemojte da napravite novog punta!!!!! Od cega ce FIAT da zivi????? :D

:clap:

:welcome:

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam se smorio....... :ermm:

Moracu znaci eksperiment pa kupovina.......ako su, kad se nameste bar iste visine!!!!

Hvala momci....

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo mjerili, a tesko mi je reci ovako posto se mogu podesavati po visini, a stara puntova nisu mogla

Share this post


Link to post
Share on other sites

E onda su ti nova definitivno niza od starih. Imao moj matori punta sa fiksnim sedistima....hahahahh

Ja sam morao da iskrivim vrat,pogrbim se ili slicna gimnastika da bi mogao da vidim od ivice krova.....volan u krilu(da se ne izrazim drugacije)

Vise nisam uzima da ga vozim!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Ajde ako neko ima slike neka postavi,sedista od alfe 147u fiat bravo ili punto. I da li bi mogla nekako zadnja klupa da se nabudzi.

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene zanima da li je neko od naših "nabudžio" neka bolja sedišta u Bravo mk1? Ne mogu više da podnesem ova njegova. Vozim ga više od 5 godina, i smučilo mi se sedenje u njemu, to što je kratak sedalni deo pa su noge napete i što nema lumbalnu podporu. Jeste, omatorilo se, ali bre ne mogu više.

Vidim da pašu sedišta od AR 147, pretpostavljam da su iste brave za pojas, pošto su u sedištu.

Ima li li neko preporuku za sedišta od nekog auta sa 3 vrata, a da mogu da se nađu na otpadima. Pretpostavljam da nije problem da se ubudži od stila sa 3 vrata, mada mislim da su i ona užasna što se tiče udobnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde malo da osvezimo ovu temu, da li je neko uspeo da nabudzi sedista od 147 bez mnogo modifikacija u Brava? Ili od bilo kog drugog auta??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...