Jump to content
FAS Goran
milos66

Fiat Punto - ne radi sirena

Recommended Posts

cao , drugari... imam problemcic : ugradio sam zeder ali posle te ugradnje mi vise ne radi sirena majstor je sve pregledao i dosao do zakljucka da lagano ne zna sta moze da bude, znaci drama.... eh sad jedino vi mozda mozete da mi skrenete paznju na nacin na koji moze da se resi ovaj problem.... sirena kada se ukljuci direktno radi ali sa komandom sa volana ne reaguje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

osiguraci ok, relej takodje nema nikakvu gresku na kompu, ali i dalje ne radi... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak pogledaj onu temu: sirena ne radi preko kompjutera. Radi direktno - osigurač, rele, taster na volanu. Oštećena je neka žica, možda masa sirene. Imaš tamo šemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Nedavno kada sam bio u svadbi desilo mi se da mi je sirena prestala raditi. Prvo je radila normalno, pa onda je pravila stvarno cudan zvuk (kao da muče ), a nakon toga je prestala skroz raditi.

Testirao sam je na akumulator i radi ok, stuje ima od sirene do releja, a također skidao sam volan i kada istestiram onaj namotaj žice što prenosi struju za svirenu i AirBag (skinutu) sve je ok, znači jedna žica šalje kontakt na lijevu stranu, a druga na desnu stranu. Međutim kada je stavim na ablender, onda obe žice imaju signal na obje strane (kao da je kratak spoj).

Gledao sam i imam vezu između releja i ablendera, samo sada ne znam za koju bi stranu trebao imati vezu na kojem pin-u releja.

Također osigurač nije pregorio, što znači da nije kratki spoj.

Zna li itko šta bi moglo biti?

Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riješeno je. Kvar je poprilično glup. Na đeku do "+" otkinulo se više licnica i nije pravilo dovoljno dobar kontakt. Kada sam gledao sa instrumentom pokazivao je da je sve OK, međutim nije imalo dovoljno snage da pokrene sirenu. Hvala svima na pomoći ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi treba mi mala pomoc, sirena je samo prestala da radi, nicim izazvano... Proverio sam osigurace, ispravni, proverio relej i ok je (stavio drugi i opet ne radi). Probao sam da dovedem direktno + sa akumulatora na ova dva kontakta ali ne svira. Jel moze neko da mi kaze sta su u stvari ova dva kontakta, da li je jedno + a drugo - ? Zar ne dobija masu sa sasije?

Evo

 

IMG-20140728-191301.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i moja sama od sebe prestala da radi, nista cudno. :)  Skinuo tu sto ne valja,  stavio neku drugu koja smesno zvuci ali barem svira i radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bre desava se da crkne, sta je tu cudno

Jes vala, cudna stvar posle 14 godina  :laughing:

 

Ma rekoh da proverim na koji kontakt dovodim + 

da ne kupujem novu bez veze... ali moracu. Nije do rdje, ocistio sam kontakt sprejom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni do sirene nego do spulne volana. Danas sam skinuo volan, skinuo spulnu i kada spojim kontakte direktno onda svira. Rastavio spulnu, malo ispravio zguvane kablove, spakovao ponovo i sada radi.

 

Eto, da napisem kako je u mom slucaju, mozda nekada nekome pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 2002 JTD 

Pre par dana, je radila, kad odjednom stade, mislio sam da je crkla, kad odjednom proradi, pa opet ne radi. Kako da proverim jeli sve ok?

 


 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...