Jump to content
FAS Goran
MISHONNIUM

Lancia Lybra - CD changer & ''pobuda'' lasera

Recommended Posts

Namestio sam sarzer,ali sad nema struje i radio nece da se upali,osiguraci su svi u redu ,jel zna neko sta moze da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo..

Nedavno je moj cd changer, Grundig MCD46, prestao da radi :question:

Ne znam tacno sta se sve izdesavalo, posto je vrisnuo dok je moj brat vozio, ali kaze da je samo odjendom prestao da pusta muziku sa cd-a, a na displayu ispisao "mechanic".

Ranije, dok je radio, kada ubacim cd i to njegovo kuciste, on prvo "izlista" svaki slot, ucita cd, pa tek onda pocne da pusta (ako sve prodje kako treba). Medjutim, sada nista, ali bas nista. Koliko god cdova da ubacim, kada vratim to njegovo kuciste, samo se cuje neko kratko "ck" i to je to. Ne menja slotove, ne ucitava cdove..

Zna li neko u cemu moze biti problem?

Ja sam u svakom slucaju planirao da uzmem jedan od onih emulatora, ali je ovaj definitivno izabrao pogresno vreme da crkne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Hteo bih da ugradim Cd šaržer u moju lybru. Interesuje me da li ima već pripremljenu instalaciju za ugradnju ili je i to potrebno ugraditi? I da li može da se spoji nešto drugo, a da to nije onaj fm mp3 transmiter koji katastrofalno radi. Postoji li neki AUX ulazu na audio sistemu?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćao drugari,

Hteo sam da proverim sa vama da li neko ima iskustva sa sličnim problemom:

Ja imam NAVI ICS varijantu i povadio sam čitav sklop da bih ga očistio i naterao da proradi (evo ga sad kod mene u garaži). Problem je što CD changer ne može da izbaci patronu sa diskovima od kada sam uzeo auto (ima već godinu i po dana). Kada sam sve poskidao i ponovo prikačio na napajanje i kablove vidim da menja slotove i čujem da učitava, a na displeju auto javlja no disk, što je u redu jer stvarno nema diskova unutra. Ali ne mogu nikako da izbacim fijoku da stavim diskove. Na dugme ne reaguje i potpuno sam zbunjen i ne znam šta da mu radim...

Svaki savet znači... Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al sam ga rastavio... Više ga niko nikad sastaviti neće :smoke: . Savet za nekvalifikovane entuzijaste kao što sam i ja sam: Ne rastavljajte sami!

Vidim ja da ce da padne neki loudlink, zaribaće mi BOSE od nekorišćenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode, citam sve ovo pa rek'o mozda neko ima resenje i za moj problem. Do pre par meseci Cd mi je radio normalno. E, odjednom mi se pojavljuje ispisano "SURFACE" na ekranu kada prebacim na Cd. Ispod je uredno izlistano svih 6 Cd-ova ali su stiklirani zelenim kvacicama a ne zutim kako je bilo do sada i nece da ih pusta. Dva puta sam vadio sarzer sa diskovima i kada ga vratim pustao je diskove ali samo dok ne ugasim muziku (izadjem iz kola). Kada ponovo upalim opet isti problem. Sada ne mogu vise ni sarzer da izvadim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Da li je moguće zamijeniti grundigov cd charger novim neke druge marke koji bi čitao mp3 (pioneer, kenwood...)?

Hvala!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdine Mihajlovicu, sta ste uradili po pitanju pustanja narezanih diskova?? Mozda mogu da posavetujem ako niste uspeli nista, jer sam imao slican problem i prevazisao ga. Sada slusam narezane diskove :)

Edited by Marikoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Da li je moguće zamijeniti grundigov cd charger novim neke druge marke koji bi čitao mp3 (pioneer, kenwood...)?

Hvala!

 Imam i ja slicno pitanje. Lybra karavan je u pitanju, nemam Cd changer, imam samo navigacioni cd-rom, pored njega su tri slobodna kabla, dva cinca + konektor koji valjda ide ka ICS-u. Da li je moguce prikljuciti neki obican cd-rom sa jednim diskom ili mora original cd changer?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec niste videli, pogledajte ovo: CD Changer Emulator za Fiat/Alfa/Lancia, mozda bude od koristi:

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=59432

 

Stilisti "se ubismo" :) od trke za svoj primerak za fabricki Visteon uredjaj, vrlo korisna stvarcica.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pise sve na temi, MicroLink se ubada direktno u konektor za sarzer, ovako izgleda njegov prikljucak (Mini ISO):

 

konektor microlink.png

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.jpg

 

Microlink za Lybru sa navigacijom i Grundig uredjajem za sada ne postoji.

 

A da li je na ove kontakte moguce prikljuciti neki obican Cd-rom (sa jednim diskom), tj, da li bi ga prepoznao ICS?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode.Treba mi pomoc.Imam lybru sa obicnim ozvucenjem a imam woofer sa pojacalom sony explode subbass 1300w koji mi spava u sobu.recite mi mize li se nekako uklopit taj woofer na lybrinu fabricku muziku ili mora bit original bose.hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma moze sve, samo ima posla oko toga.

 

Ja sam odustao i od ugradjivanja original Bose pojacala jer ima dosta provlacenja zica i igranja.

 

Da li ti je ICS sa navigacijom ili bez?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bose je jedna od od najboljih stvarčica kod Lybre, koliko god da je komplikovana ugradnja, mislim da se isplati namučiti i ugraditi. Nije sad da hvalim jer ga imam, ali npr. bolji nego harman/kardon u CLS-u koje je isto odlično ozvučenje, pa i od fabričkog ozvučenja u 7-ici. Testirao sam u oba auta, ne pričam napamet. Jači bas i lepši zvuk.  :)

 

Još kad grunem i u zadnja vrata zvučnike sa vuferom kao što su u prednjim. To ima da bude prava stvar.  :dj:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lancia lybra 1.9 jtd limitirana serija sa tel. i navigaciom displey sa tri kolone dugmadi ... Kad dam kontakt kljucem aktivira se CD changer i iako je prazan i 6 puta pokusava da ucita disk-toliko i staje CD-ova. Tako svaki put ponavlja proceduru kod startovanja motora. Cak i kad pritisnem dugme iskljuceno. Sta li je u pitanju? Ako neko moze da mi pomogne.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuješ ga da kao cakće ili samo sijaju dugmići na njemu? Ako je ovo drugo, to je ok, tako je i kod ostalih CD changer-a.

Imaš ovde vlasničko uputstvo, pogledaj da li se u njemu pominju načini rada, tj. može li nešto da se naknadno ispodešava i tako nestane problem:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38855-uputstvo-lancia-lybra/

 

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! Da li neko ima ideju sta bi mogao da problem sa mojim changerom, nece da se otvori, nista se ne desava kada se pritisne dugme u gepeku. Na display-u mi samo izlista svih 6 cd-ova i to je to, ne moze da se pokrene nijedan. Da nije mozda crkao neki osigurac? Ako neko zna koji je osigirac changera bilo bi mi od pomoci, da krenem od toga, mozda je samo ostao bez napona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...