Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Meni je najviše po veličini obliku i boji odgovarao ovaj:

z5HPA.jpg

Cam 431 (420 lit.) + nosači za Stila koj ise šrafe u krov 22000 din. Kupljen u RB Auto, Teerinska 40 NS, 021 422-827.

Prvo je sledilo razočaranje što ne može u garažu: :whistle:

Qgq3S.jpg

Sa zatvorenim prozorima ne čuje se ništa (proba do 140). Sa otvorenim čuje se zvižduk, šipke nosča predugačke (sada su skraćene pa je to otklonjeno) :thumbup:

cZcNS.jpg z5MOS.jpg

Pravo iskustvo tek sledi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je mnogo dobra stvar, najbolji nacin za prevoz stvari . :unworthy:

Ne znam da li se meni samo cini ili je malo ovaj kofer ( i nosaci ) previsoko u odnosu na krov? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste malo visoko, ali gledao sam nekoliko nosača, svi jednako odbacuju u visinu :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je najviše po veličini obliku i boji odgovarao ovaj:

z5HPA.jpg

Cam 431 (420 lit.) + nosači za Stila koj ise šrafe u krov 22000 din. Kupljen u RB Auto, Teerinska 40 NS, 021 422-827.

Prvo je sledilo razočaranje što ne može u garažu: :whistle:

Qgq3S.jpg

Sa zatvorenim prozorima ne čuje se ništa (proba do 140). Sa otvorenim čuje se zvižduk, šipke nosča predugačke (sada su skraćene pa je to otklonjeno) :thumbup:

cZcNS.jpg z5MOS.jpg

Pravo iskustvo tek sledi.

Za te pare i tu estetiku,bolje da si kupio neki punto i montiro na krov.Isto bi ti bilo,a imao bi rezervni auto ako se Stilo pokvari.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta će ti kufer u garaži na krovu auta? On stoji nezavisno od kola naslonjen na zid garaže, kad treba negde da putuješ, odneseš ga gore u stan, daš gospodji "domaći" (one su pravi majstori za pakovanje), tvoj zadatak je da sve to prokontrolišeš, da lije ravnomerno rasporedjena težina i to... (smičući naponi i ostale "tau" pojave), na dan polaska izvezeš auto iz garaže, sneseš kufer iz stana i uz pomoć bračne drugarice nabaciš na krov i putuješ...:thumbup:

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

(one su pravi majstori za pakovanje)

Zato što je gospođa majstor za pakovanje zato mi i treba kofer :realmad: Ovo sa garažom je bilo preambiciozno.

Kofer je sa mnom 800 km južno. Prva iskustva su odlična. Prvi put nisam morao da sabijam torbe kako bi zatvorio gepek. :rolleyes: Vodio sam računa da u kofer ide oko 50 kg (kabnaste stvari) zbog rasporeda težina.

U vožnji sam prvo bio malo oprezan ali posle sam se osmelio. Mjet (malo dopingovan) ne oseća kofer uopšte, ali uopšte :thumbsup: . Na izuzetno velikim brzinama malo jače šuštanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da taj dopingovani traktor,ne bo oseco ni grtalicu za sneg a kamoli neko koferce. :rolleyes: Moraces da mu izmislis neki tezi zadatak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam odlucio da kupim Cam kofer od 430 litara i onda na raznim forumima ispljuvase Cam da se uvija, kako ce da odleti sa krova, da ne mozes sa njim da vozis preko 120 km/h, da mu krovni nosac guli krov i.t.d. I sada sam u rebusu. Thule mi je nenormalno skup, a Cam pljuju. Kakva su ti iskustva u vezi te tanke plastike, koliko si najvise vozio sa njim, da li ga mozes tovariti do 50 kg. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam 190 na sat u trenutku i konstantno satima 140-160 na novoj Cromi sa italijanskim nosacima i italijanskim koferom (znaci nije Thule nije ni Cam ali neki standardni italijanski kvalitet mozda za nijansu bolji od Cam-a). Presao sam 2500 km za osam dana i nikakvih problema nije bilo a bilo je hladno, kisovito i vlazno vreme. Usla je minimalna kolicina vlage i prljavstine na prednjem ceonom delu kofera sto je s obzirom na pomenuto vreme i brzine smesno. Uostalom to sam i ocekivao pa sam stavio parce najlona na to mesto i sve je bilo u redu. Meni su Cam ruzni pa sam uzeo poslednji Probox Junior od 320L u AP Sportu povoljno prosle godine.

O da i zvizdi relativno iritantno bez obzira na aerodinamiku sipki i kofera na brzini od 70-100km ispod i preko nista, milina!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam odlucio da kupim Cam kofer od 430 litara i onda na raznim forumima ispljuvase Cam da se uvija,

Ne uvija se, to su gluposti.

Činjenica je da je donji deo ojačan, od deblje plastike, tvrđi je nego gornji. Ali uz sve to ja komotno sa 88-90kg mogu da sednem na njega kada je zatvoren bez da se deformiše.

Na mestu kačenja sa donje strane nalazi se čelični flah uliven u plastiku.

Ja sam u njega tovario oko 50 kg, iz razloga što sam se trudio da sve teže stvari stavim u kola zbog boljeg rasporeda mase, tj.stabilnosti.

Vozio više od 160 na momente, konstantno 150.

Ne znam kako nosači mogu da gule krov. Kod stila se šrafe u krov, naleganje preko tvrde gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slike mojih nosaca i kofera koje imam:

IMG_4573.jpg

IMG_4577.jpg

IMG_5756.jpg

Edited by notorni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da taj dopingovani traktor,ne bo oseco ni grtalicu za sneg a kamoli neko koferce. :rolleyes: Moraces da mu izmislis neki tezi zadatak...

HahaAHAHahAAHAHA!!!!! :rofl:

Ja sam razmisljao da kupim nesto malo pljosnatije posto je Multipla sama po sebi visoka pa da ne pravim od nje kucicu na sprat.

Recimo nesto ovako: http://www.thule.com/en-GB/RS/Products/CargoCarriers/Boxes/6128T%20Thule%20Dynamic%20800.aspx

Naravno ne bih thule poshto kolje sa cenom. Da li neko od vas zna po kojoj ceni mogu da nadjem ovakav box ali od drugog vendora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

resen problem konacno:

r20.jpg

I kakva su iskustva? Daj link ako si negde vec opisivao. Prednosti/mane. Preporucujes? Hvala! I neka te dobro sluzi, naravno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

resen problem konacno:

r20.jpg

I kakva su iskustva? Daj link ako si negde vec opisivao. Prednosti/mane. Preporucujes? Hvala! I neka te dobro sluzi, naravno!

I ako moze par slika, krupniji kadar prednjeg i zadnjeg nosaca (na mestu kontakta sa autom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

spremamo se za more i juce sam izveo jednu generalnu probu pakovanja i utvrdio da ce mi trebati krovni kofer (aplauz za moju  :queen: )

 

a za kofer prvo trebaju nosaci

za sada AK Kole (nema na stanju) oko 150e

Autostyle oko 20 i nesto (celicni) ,  25000  neki drugi materijal, nisam ga ni cuo od cifre  :o

a koferi ...... izadje mi skuplje pakovanje nego letovanje.

 

Nego da li je neko iznajmljivao kofere? 

Vidim ima ih po oglasima iznajmljuju ljudi,  da li neko ima preporuku i savete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se malo umešam, uzeo stvar u svoje ruke i rešio tj. napravio sam krovni nosač za Multiplu sa sankama. Cena materijala 1150 din., a ruke sam sebe častio sa pet-šest piva bilo je jako vruće. Ostalo da se kupi krovni kofer, odlučio CAM iz Metroa od 430 lit. cena 15900 dinara.

Za iznajmljivanje sam pitao ali su mi tražili depozit od 150 eura i ako se nešto desi neka ogrebotina ne vraćaju pare, tako da sam odlučio da kupim.

evo par slika.....

 

2013_06_16_702.jpg  2013_06_16_705.jpg

 

2013_06_16_706.jpg  2013_07_06_715.jpg  2013_07_06_716.jpg

 

2013_07_06_717.jpg  2013_07_06_718.jpg  2013_07_06_719.jpg

 

pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad moze da se nabudzi onda je super, ja mogu samo da ga zavarim za krov :2guns:

sad zvao AK kazu 15200 alu nosac .....deru ovi iz autostyle...

a za iznajmljivanje: 14 dana nosac+kofer od 470lit trazi mi 135e (dam mu 250 depozita)

Thule Ocean 780 ili Hapro Carver 6.5 kofer......ili da skratim sve pantalone na sorc pa da ima mesta :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

spremamo se za more i juce sam izveo jednu generalnu probu pakovanja i utvrdio da ce mi trebati krovni kofer (aplauz za moju  :queen: )

 

a za kofer prvo trebaju nosaci

za sada AK Kole (nema na stanju) oko 150e

Autostyle oko 20 i nesto (celicni) ,  25000  neki drugi materijal, nisam ga ni cuo od cifre  :o

a koferi ...... izadje mi skuplje pakovanje nego letovanje.

 

Nego da li je neko iznajmljivao kofere? 

Vidim ima ih po oglasima iznajmljuju ljudi,  da li neko ima preporuku i savete?

Imaš dve varijante rešenja tvog problema:

1. Promeni ženu :D (imam istu muku kao i ti, pa sam od nekih dobio taj savet)

2. Kupi kofer i nosače

Ja sam se odlučio za varijantu 2. Kupio sam na akciji u metrou CAM kofer od 320l za cca 9500 din, i nosače na buvljaku za oko 5500din - http://gepek-centar.blogspot.com/ .

U metrou su nosači i šipke bili mnogo jeftiniji, ali nije bilo za Brava mk1. Inače ti koferi su teško biiip, nekako su jadno urađeni, čak su osovinice poklopca od plastike, ima minimum metalnih delova. Ni tule ne izgledaju mnogo bolje od CAM-a. Za svaki slučaj sam kupio gurtne za zatezanje prtljaga i dobro stegao poklopac.

PS

upravo gledam katalog Metroa. CAM od 320l košta 10.799 sa pdv-om, cena važi do 21.08.2013. Cam 430l košta 15.599din.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo iskustava i saveta za vlasnike novog Brava (kupio sam Cam nosače i imam Cam 430l kofer od ranije (onaj ružni iz Metroa)):

 

1. Kada montirate krovne nosače, koristite moment ključ ili ne zatežite previše, pogotovo zadnje nosače - ulubio sam gredicu između krova i vrata jer sam neiskusno (za svaki slučaj) pritego zavrtnje koliko sam mogao.

 

2. Ako imate isti kofer moraćete da bušite dodatne rupe za pričvršćivanje jer je fabrički razmak na koferu manji od razmaka nosača na automobilu. Ja sam izbušio po jednu rupu iza kanala predviđenog za zadnje nosače i tako prešao 2.400km bez posledica.

 

Što se tiče ostalih koji vezuju razne gurtne oko kofera i ostalog - malo posle ulaska u Makedoniju Olga se unervozila u fazonu oće piški - neće piški (negde u sred noći), stali smo na parking vadili nošu iz kofera, ponovo oće piški - neće piški... Posle svih peripetija nekako se nabedimo, obavimo šta treba i nastavimo vožnju... Na granici MK-GR lik desno od mene mi pokazuje prema krovu - izađem iz auta, bacim pogled i imam šta da vidim - poklopac kofera samo zaklopljen, ključ u bravici, sve otključano, čak i prednja kopča - ništa nije mrdnulo, a vozio sam i 130km/h tamo gde se sme!

 

Toliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...