Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Zanimljivi su mi ovi G3 koferi. Lepo izgledaju i imaju pristojnu cenu, ali kapiram da niko nema iskustava sa njima s' obzirom da su se tek pojavili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa 2011 negde pre prvog maja u GP auto shopu poručio za punta Thule krovne nosače 24000 din. i kofer Thule pacfik 100 28000 din. Mogao da uzmem preko platnog spiska da mi skidaju od plate. Pošto nisu imali na stanju trebao da čekam 20 dana. Posle jedno 5 dana pokvario mi se laptop i odustanem od kofera i nosača i kupim laptop. Došlo vreme za polazak na more i potreba za koferom i nosačima para se nema za Thule i kupim CAM TOTUS, a kofer pozajmim od drugara isto marke CAM. Završi mi ekstra posao. Sledeće putovanje opet mi zatreba kofer drugar od koga sam pozajmio trebao i njemu, htedoh da ga kupum kad jedan kolega mi kaže da ne kupujem daće mi on njemu više ne treba.

To je ovaj sa slike kupio ga u Mađarskoj u Metrou takođe mi ekstra poslužio jedino da je samo malo veći ali poklonu se u zube ne gleda :D Stanu u njega dve velike putne torbe. Sad posle iskustva sa CAM i ovim koferom nikad Thule ne bih kupio Jer Thule je više šminka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja se bacio u potragu nosaca i kofera :-)

 

Nama u sustini sad treba za kolica dok je Mujica jos mali, poslije sumnjam da ce biti potrebe za tim. Sva vasa izlaganja su pomogla. Markova tacka 1. me navela na razmisljanje ali poslije skontam sve su iste tako da tu pomoci nema sem odluciti se za tacku 2. :-).

 

Najisplativije je pozajmiti od nekog ako imas od koga :-). Pogledacu i u komsiluku sta se nudi (Madjarska) pa donijeti neku odluku.

 

P.S. Togo fala na napomenama kontam da ce koristiti svakom

Edited by dovladms

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavljeni CRUZ nosaci, popodne cu ih probati jer mi je prokuvao mozak do ih nisam stavio.

Na oko izlgedaju dobro, cak i vise nego sto para kostaju.

Svakako necu vise iznajmljivati.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj neku fotku kako izgledaju namontirani. Može i close-up oslanjanja nosača na krov :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kliknuo sam iskreno samo brzinski danas sa telefonom jer me sprzilo sunce pa mi nije zanimljivo bilo da slikam + mi je auto od poslednje kise pun peska pa mi nije ni lep :D

Ja sam uzeo tzv air wings model, a ima jos standartni aluminijumski, i naravno celicni. Bravice su opcione.

 

vobra1.jpg  vobra2.jpg
 
vobra3.jpg  
 
vobra4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide od 8.000 din do 18.000

Zavisi da li su celicni, alu, air wing, sa ili bez bravica.

Ova varijanta je 18.000din.

Danas probao na auto putu.

Manje se cuju od Thule koje sam imao prosle godine na autu, opet nije isti tip + ovi su sad zasticeni sa obe strane dihtung gumama pa nema dodatnog sustanja.

Ovakvi Thule su 30.000din i sigurno su bolji, nisam ih probao, ali iskreno te novce ne bih ni dao.

Ako zavrsim posao sutra pre mraka slikacu izbliza.

Svakako sam zadovoljan, preko Gumatic-a sam kupio prosle godine i kofer i sada nemam preskupa iznajmljivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno video sam ih samo na slikama jer kofer vec imam.
Kupio prosle godine HAKR 400lit.
Odlican, zatvaranje u 3 tacke, otkljucavanje sa obe strane...
Mislim da je bio oko 25-26.000din 400lit.
Realno je kopija Thule Atlantic kofera, samo je produzen i prosiren za po 5 cm :)

cxcv9974.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za ovu godinu iznajmio Thule Pacific 500, koji nije bas idealan za punta jer je bas dugacak (oko 223 cm) i uzan, pa malo vece torbe ne mogu bas lepo da ''sednu'' unutra. Vise je namenjen skijama i slicnoj dugackoj opremi. Vise odgovaraju modeli Pacific 100 ili 200. U svakom slucaju, sa torbama koje odgovaraju gabaritu unutra staje mnogo toga kabastog , sto bi zakrcilo gepek. Punto sa 80ks oseti da na ledjima ima nosac+kofer. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja gledam ove godine u krovni kofer da trpam samo kese sa stvarima...ovako dva kofera ne mogu vise nista da stavim

putne kofere u gepek kese u krovni i cepaj  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kofere odavno izbacio.

Pakujem u torbe ili kese.

Gepek vobra 3 torbe, sator, stolica i deo peskira

 

gepek.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam uspeo da namontiram nosace pogresno, posto nisu simetricnog oblika.

Razumeo sam lika u radnji da uzi deo ide napred ali nije tako.

Bilo mi je nelogicno pa sam nocas na YT nasao uputstvo za montiranje.

U odnosu na Thule koje sam imao prosle godine, alu nosace ali ne air wing ovi su jedno 60% tisi.

Bravo je ceo u oblinama i stvarno treba potrefiti ugao.

PREZADOVOLJAN !!!

Volim kada kupim nesto dobro. Evo slike iz blizine zbog kacenja.

Na celoj povrsini je slicovana guma, ne izgleda kao kod Thule ali bas zavrsava posao.

 

nos1.jpg  nos2.jpg
 
nos3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje mi prilično kulturno kačenje :)

 

Ja sam CAMovim kačenjem poprilično ulubio ovaj zaobljen lim iznad zadnjih vrata :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za ovu godinu iznajmio Thule Pacific 500, koji nije bas idealan za punta jer je bas dugacak (oko 223 cm) i uzan, pa malo vece torbe ne mogu bas lepo da ''sednu'' unutra. Vise je namenjen skijama i slicnoj dugackoj opremi. Vise odgovaraju modeli Pacific 100 ili 200. U svakom slucaju, sa torbama koje odgovaraju gabaritu unutra staje mnogo toga kabastog , sto bi zakrcilo gepek. Punto sa 80ks oseti da na ledjima ima nosac+kofer.

 

Evo i fotka!

 

IMAG0680.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam problem sa snagom ali mislim da mi dize potrošnju do 1lit. Preko 6lit mi trošio vobra prosle godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sigurno da podize potrosnju. Nerealno bi bilo ocekivati da ne podize. Ono sto se verovatno cesto desava kad se koristi krovni kofer je i to da se auto opet tovari do zuba jer onda ima dosta viska mesta u gepeku. Krovni nosac+kofer+teret unutra=50-60kg max+putnici+gepek+50lit goriva(a kod mene tocak boca za gas i gas u njoj)...Nije ni cudo sto sam na pojedinim usponima mileo, a nizbrdo ''palio'' kocnice iako sam se spustao drugom brzinom na pojedinim mestima.  :laughing:

Padao mi je cesto na pamet 1.9Mjet sa 150ks kao sto je u toj tvojoj ali. Kako bih przio kroz pojedine deonice  :nuke:

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma za 1x godisnje, neka nedostaje snage.

Nema plusa bez minusa.

Ide moja ala ali i troši. Sve ima svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mirijevo - Dojran, potrošnja 6.7l bez klime, pun auto i krovni kofer. Auto legao što bi se reklo. Vožnja auto putem 130-140 gde god je bilo moguće, najviše 154, po gps naravno. Bez krovnog kofera sa sličnim tempom negde oko 5.8l. Nemam bord, merim na pun rezervoar.DSC_0023.jpg

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko jel si ti izbacio tablu sa km satom pa zalepio tablet ili nesto slicno? :) 'bo te gps vise :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preciznije vozace od vozaca Bravo/Brava/Marea neces sresti - brzinu merimo po GPS-u, a potrosnju po "cepu".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...