Jump to content
FAS Goran
Karlo2105

Lancia Lybra - problem sa klimom

Recommended Posts

Pre polaska za Grcku proverio sam pritisak u sistemu i sve je bilo ok. Klima je odlicno radila negde do Skoplja i kada sam ponovo hteo da je ukljucim - nista. Ne ukljucuje kompresor. Proverio sam sve osigurace, i male i velike i svi su ispravni. Ne znam gde se nalazi relej za klimu pa mi je potrebna vasa pomoc. Moj drugar - majstor mi poslao poruku da direktno spojim kompresor na plus i vidim da li kompresor ukljucuje, sto cu probati danas da uradim, samo da nadjem parce zice za taj posao. Ako se ukljuci i dalje postoji potreba za proverom releja, a ako se ne ukljuci znaci da je kompresor, i tu mi pomoci nema. Molim vas za info gde je taj relej.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako može da se desi da je ispustila freon.

Da li uopšte uključi kompresor na kratko ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je ispustila freon presostat niskog pritiska ne dozvoljava ukljucivanje kompresora ni na kratko, takodje moze biti i kvar presostata pa zato ne radi kompresor tj. klima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde je taj preostat i da li moze da se zameni a da ne ispisti gas ako ga ima u sistemu ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde na potisnom vodu, ne secam se tacno gde je na lybri ali ga ne mozes zameniti bez praznjenja sistema. Ja sam samo spomenuo presostat, ne znaci da je do njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

veceras prikljucio mes i uradio test a/c compresor relay koji nista nije aktivirao i ne cuje se nista da cakce a test je izvrsen nekoliko puta. da li je relej ili kompresor ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri napon na izvodu kompresora ako ima napona a neradi kompresor onda je do njega tj. kvacila kompresora ako nemas napon onda moze biti prekidac,relej,presostat,osigurac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam kakao da proverim napon. Pokusavam da prondjem zicu da dovedem struju sa akumulatora na kompresor ali mi i to tesko ide. Na moru sam u Grckoj. Osiguraci su dobri, provereno. Dan pre puta proveren pritisak u sistemu i bio savrsen. Klima radila i odjednom vise ne radi. Ne znam gde je relej za klimu !!! Slika pokazuje negde ispod brisaca ali ga ja ne vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zza1864.pngzza1865.png

 

Pod 1 na drugoj slici je presostat (na flteru)

Share this post


Link to post
Share on other sites

RESENO. Relej je u pitanju.

Nalazi se ispod vozacevog brisaca, ispod dva plasticna poklopca. Crvene boje, cetiri pipka, 30 A. Ima ih dva. jedan je za nesto a drugi za klimu. Ja im zamenio mesta i klima radi. Sad nesto drugo ne radi ali to nije od vitalnog znacaja.

 

lybra poklopac releja klime.jpglybra relej klime.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo pre nekoliko dana cale je kupio lanciu lybru 2003 god 1.9 jtd iz nekog razloga kad upalim klimu ispod haube se cuje kliktabje kad sam podigao haubu vidim da el magnet koji spaja remenicu kompresora klime stalno pali gasi klimu klik klak pa malo zadrzi upaljenu na 10tak sekundi i opet pocne da pali gasi do cega bi to bilo i kako resiti auto radi na normalnoj radnoj temperaturi i upaljen mu je ventilator na prvoj

brzini

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Đorđe

 

Mora da se ode do klima servisa.

Može da bude relej u problemu, može da bude i do prevelikog pritiska u sistemu pa je ustvari u pitanju automatsko havarijsko gašenje kompresora (kao vid njegove zaštite), pa sve do banalne stvari da je zaglavilo dugme na tabli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima imam dugo godina lybru 1.9, 2002, i klima sve vreme je radila normalno.Juce sam stao na pumpu i kad sam krenuo ne svetli mi lcd za temperaturu niti bilo sta u podesavanju klime.Verovatno je napajanje ali gdedajuci sve teme nisam uspeo da nadjem gde se nalazi osigurac,rele ili sl...Bio bi zahvalan na pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...