Jump to content
FAS Goran
Mihailovic

Lancia Lybra sa navigacijom i AUX in

Recommended Posts

Možeš. Od ovih kablova ovaj te interesuje

CAM01432.jpg

Treba ti ovakav kabal da bi mogao da vežeš neki od uređaja koji reprodukuju zvuk a da imaju izlaz za 3,5mm stereo džek (klasičan kao za slušalice)

Kabal_DIN8_3_5mm_stereo.jpg

Da bi ga napravio treba da kupiš stereo 3,5mm džek sa kablom ili posebno to dvoje pa spojiš ovako

Stereo_3_5mm_povezivanje.jpg

i DIN 8 pin konektor ženski ovakav

DIN_pin_zenski.jpg ovaj konektor trenutno vidim da ima samo ovde (slika nije merodavna zato što su istu stavili na sve konektore tog tipa)http://www.kelco.rs/katalog/komponente.php?IDgroupweb=6377

i spojiš po ovoj šemi

DIN_8pin_zenski.jpg

ili ako ne nađeš DIN konektor rasturiš taj postojeći i žice koje su išle na njegove kontakte spajaš po istoj onoj šemi na kabal sa 3,5mm džekom direktno. 

-Žice koje su išle na kontakte 13 i 15 spajaš zajedno (naravno izoluješ).

-žica sa kontakta 20 na crvenu žicu od kabla sa 3,5mm džekom (to je levi zvučnik)

-žica sa kontakta 19 na belu žicu od kabla sa 3,5mm džekom (to je desni zvučnik)

-žica sa kontakta 18 na crnu žicu od kabla sa 3,5mm džekom (to je masa zajednička)

-preostale žice izoluješ

 

Ostaje pitanje praktičnosti da ti ovaj kabal koji napraviš ostene u gepeku jer kako ćeš kontrolisati sam uređaj koji prikačiš u toku vožnje?

Zato ti predlažem da skineš oblogu iznad nogu na vozačkoj strani i nađeš mesto gde se DIN 8 pin kabal može razdvojiti pa da sve ovo napraviš na tom mestu i eventualno provučeš kabal sa džekom koji praviš ili kod menjača u ostavu ili negde drugde gde će ti biti na dohvat ruke!

Ovaj spoj se nalaci ovde

Obloga_ispod_volana.jpg

 

Srećno sa radovima!

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ee a kod mene je malo drugaciji taj kabal kod vozaca, ima preko 10pinova, ustvari tu dolaze i izlaze dva kabla i jedan dzek, 

CAM01437.jpg

 

onda sam probao nesto direktno na radio da prikacim ovde na ovaj plavi konektor 

CAM01438.jpg

ali neradi, svira radio, kad stavi da cd radi ne prima, no disc ispise i to je to, jesam negde pogresio ili nisa uradio nesto kako treba, to sto sam kacio direktno na radio uradio sam isto kao gore na slici u prvom postu 

 

pomagajte  :wallbash:  :wallbash:  :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izdžekaj taj zeleni i plavi mini ISO konektor i onda probaj kao iz prvog posta da napraviš...
Da nije tvoj sa Navi bio? Ako jeste prelistaj temu na kojoj smo.
Kakav je kabal u gepeku? ako je kao onaj koji sam ja pominjao može se lako ispitati koji se kontakti pare na ta dva iako su različiti (mislim na džek u gepeku i ispod volana)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U gepeku imam kablove one sto sam posavio u prvoj slici, taj okrugli ima samo dva pina, znaci ona sto si mi ti pomijnao takak kabal ja nemam, 

jeste moja se navigacijom, 

 

probao sam i taj zeleni da izvadim, isto bilo, probao sam i zuti, zuti kad sam izvadio nije radio radio, ali muzika sa MP3 i dalje se nije cula... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je kabal koji sam ja napravio

cxca27007.jpg

a evo i šeme povezivanja u mini ISO plavom konektoru da bi dobio AUX ulaz o opcijama i da bi naravno sve radilo kako treba

ema_povezivanja_AUX_a_mini_iso_plavi.jpg

Naravno evo i gde imaš da kupiš sve potrebne komponente da bi to napravio http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=12701000

Mala napomena, na uređaju pozadi imaš već 99% ovaj plavi mini ISO konektor pa ti je potrebno samo da kupiš ženske ISO pinove i kabal sa stereo 3,5mm džekom.

 

Srećan rad!

hvala drug.upravo to sam i trazio.cim uhvatim vremena radim to.svaka ti cast.vrlo profesionalno od tebe.a jos me zanima da li je moguce izvuci i video IN.POZDRAV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće je i to, baš ispadne dobra slika ali ja lično ne vidim potrebu za tim. Proguglaj malo ima na YT-u dosta snimaka kako to izgleda. Naćićeš i tutorijale sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće je i to, baš ispadne dobra slika ali ja lično ne vidim potrebu za tim. Proguglaj malo ima na YT-u dosta snimaka kako to izgleda. Naćićeš i tutorijale sigurno

ma mislio sam kameru za rikverc ima ih kupiti jeftino ali treba imati navigaciju da bi sluzila kao displej a meni se ne djidja bas.pa ako imas neke linkove 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video je mnogo komplikovanija stvar od audija. Na lanči se može izvići video ulaz, ali VGA. Dakle, sa odvojenim signalima za RGB. Ove jeftine kamerice za rikverc ne rade sa takvim signalom, već sa kompozitnim S-video signalom.

 

Na netu se može naći dosta upustava, ali se uvek svodi na neki DVD ili sličan uređaj, koji ima VGA izlaz.

 

Bilo kakva majstorija na temu promene tipa video ulaza daleeeeko prevazilazi i cenu i potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video je mnogo komplikovanija stvar od audija. Na lanči se može izvići video ulaz, ali VGA. Dakle, sa odvojenim signalima za RGB. Ove jeftine kamerice za rikverc ne rade sa takvim signalom, već sa kompozitnim S-video signalom.

 

Na netu se može naći dosta upustava, ali se uvek svodi na neki DVD ili sličan uređaj, koji ima VGA izlaz.

 

Bilo kakva majstorija na temu promene tipa video ulaza daleeeeko prevazilazi i cenu i potrebe.

hvala.nasao sam upravo to sto ste rekli.a da li je moguce izvesti s video ulaz.POZDRAV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno radi. Nisam mnogo testirao .

Pustio sam I sa fona neki youtube klip I zvuk je na zvucnicima a slika je mutna   :p

nisam skontao kako sad i video radi.gdje si prikljucio video ulaz,jel sa navi ili bez.pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz forumasi.Danas sam porucio ovo za libru:
http://www.polovniautomobili.com/auto-oprema/5003113/fabricka-auto-muzika
Pozvah coveka,moze samo na radio koji je bez navigacije i telefona.Danas sam porucio,za koji dan ce stici brzom postom.Da li neko imao iskustva oko ovoga?Ako je imao jer moze opsirnije kako ga sluzi i oko ugradnje?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala pun odruze.


Ja sam danas dobio kao kockicu.Ima za flash,sd karticu i aux.


Ima li negde na forumu,kako se vadi ona fijoka za drzanje case i ona pored nje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam je izvadio tako sto sam prvo otvorio fioku i ono za casu, malo povukao i onda lagano levo, desno...sve dalje ide na srafciger...torex...

Share this post


Link to post
Share on other sites

skini sve do pepeljare, spustis kabl tu ispod peperalje i teraj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...