Jump to content
FAS Goran
Mihailovic

Lancia Lybra sa navigacijom i AUX in

Recommended Posts

A da li je neko probao?

 

ja sam pricao sa nsx-om i jos uvek nije kompitabilno sa GRUNDINGOM...radi se na tome...tako da ne vredi probati, sam nsx je rekao da ne moze da funkcionise nazalost jos uvek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu uzeti i probati. Ako ne radi lako cu ga se resiti.

 

ja sam instalirao AUX kablc...zvuk nije los, ali nije ni nesto posebno s obzirom na bose...Martini, javi kad uzmes da li sljaka... :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.jpg

 

Nemam cd charger. Lybra je sa navigacijom.

A da li je na ove kontakte moguce prikljuciti neki obican Cd-rom (sa jednim diskom), tj, da li bi ga prepoznao ICS?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode,
 
Evo da podelim iskustvo, posle cimanja sa raznoraznim CD-ovima, kasetama adapterima, FM transmiterima i sl. uspelo mi je da namestim AUX in.
Postoje dva meste gde priljucak moze da se izvede:
1. iza samog multimedijalnog uredjaja, na plavom mini-iso prikljucki (P20E mu je oznaka u dokumentaciji);
2. na samim cincevima koji idu do cd sarzera.
 
Preduslov u oba slucaja je da imate cd sarzer koji radi i bar jedan ubaceni disk. Ceo postupak je da se ICS slaze da cd sarzer radi (to se izvodi tako sto unilink linija ostaje konektovana), a na ulaze za muziku mozete da prikljucite prakticno bilo sta.
Mana postupka je da zavisite od cd sarzera. Ako vam isti preskace, seckace vam i muzika preko aux-in (sto se meni, recimo, desava).
 
Za prvu vaijantu, ovako izgleda kablic:
 
cxcb99018.jpg
 
Umesto 3.5mm prikljucka mogu da idu i cincevi ili bilo sta drugo.
 
Za drugi varijantu:
 
cxcb99019.jpg  cxcb99020.jpg
 
Ja sam probao ovu varijantu, posto mi je bila jednostavnija i jeftinija ;) Izvadio sam cinceve iz sarzera, ubacio ih u adapter koji sam zatim prikljucio na mobilni i voila. Sve radi, sem seckanja kad naletim na rupu i sl.
 
Poz,
Nesa
 
 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kapiram zašto je potrebno da imaš cd šaržer. Ja sam ovu varijantu 1 namontirao pre 4god a nisam imao šaržer u autu kad sam ga kupio i evo radi bezprekorno. Uredno sam dobio Aux opciju na displeju na pritisak na dugme mode, sve klapa i ništa ne prekida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja upoznat sa tematikom.

Ova sa navigacijom je malo komplikovana. Tu je neki unilink protocol  I radio je Becker a cd changer sony,

A kod ICS bez Navigacije Grundig je I radio I cd changer I to funkcionise  tako kako si rekao.

A ova nasa sa NAVI  mora, u ovom slucaju,  da ima ispravan CD changer da bi "pobudio" radio tj za.ebao ga da cd radi a faktocki da  vuce muziku sa AUX-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno radi. Nisam mnogo testirao .

Pustio sam I sa fona neki youtube klip I zvuk je na zvucnicima a slika je mutna  :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini tubemate i skidaj lepo clipove sa youtuba. Kupi drzac za telefon, povezes aux i cepas :) i skini mx player. Full je. E da mozes i da razgovaras na tel a zvuk ti zvucnike :) kao handsfree ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ovo radi, ali pod uslovom da se CD vrti istovremeno kad se pušta muzika sa nekog drugog izvora.

Na ekranu se vide brojevi CD-a, broj pesama i slično, tj. sve ono šta je u šaržeru. Čitav ICS praktično radi sa CD-om, ali se "na kvarno" signal muzike ubaci sa drugog izvora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo sa čišćenjem i štelovanjem CD, ali za naviggaciju, je katastrofalno. Više ne čita ni jedan disk i stalno dobijam poruku da je disk okrenut naopako. Ne preporučujem eksperimente ove vrste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može, postaviću šemu povezivanja malo kasnije AUX ulaza.

Napravio dam to kod mene u Lybri stom razlikom što sam napravio kabal sa 3,5mm muškim džekom koji bodeš u koji god oćeš uređaj i reprodukuješ zvuk

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je kabal koji sam ja napravio

cxca27007.jpg

a evo i šeme povezivanja u mini ISO plavom konektoru da bi dobio AUX ulaz o opcijama i da bi naravno sve radilo kako treba

ema_povezivanja_AUX_a_mini_iso_plavi.jpg

Naravno evo i gde imaš da kupiš sve potrebne komponente da bi to napravio http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=12701000

Mala napomena, na uređaju pozadi imaš već 99% ovaj plavi mini ISO konektor pa ti je potrebno samo da kupiš ženske ISO pinove i kabal sa stereo 3,5mm džekom.

 

Srećan rad!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumasi, ako neko ima volje da mi malo pomogne i objasni oko ovog, ja nemam cd sarzer, to mi majstor pre dve godine izvadio i nije ni vratio jer se navodno ne moze popraviti...

kako je moguce i dal je uopste to moguce da na ove kablove mogu prikaciti mp3, evo slika koji kablovu tu ima pa ako neko  moze nek mi kaze na koje kablove i sta bi trebalo da uradim, unapred se zahvaljujem

evo slike koje kablove ja tu imam, mozda su neki i od GPS-a 

 

CAM01432.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...