Jump to content
FAS Goran
Mihailovic

Lancia Lybra sa navigacijom i AUX in

Recommended Posts

Pozdrav,

koristeći Google, naišao sam na mnogo opisa kako izvući AUX ulaz za pojačalo, i slušati muziku sa raznih drugih izvora (na primer mp3 player). Ali, avaj, uvek je to isključivo za Lybru bez navigacije !!! Pretpostavljam da uputstva nisu ista, jer se na svakom sajtu potencira da je ICS bez navigacije.

A šta mi sa navigacijom da radimo ? Da pevamo sami ?

Molim poznavace da iznesu svoja iskustva, a administratora da me uputi na već postavljene linkove, ako ih ima, ili na već postojeće teme ako su otvorene.

Hvala

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam to. Preskupo. Ako se uzme u obzir da se na svaku reklamnu cenu realno nadoda bar 10% - 15% izađe da simulacija CD šaržera košta oko 200 ojra. Mnogo brate, previše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu se slažemo. Zaista jeste elegntno rešenje. Ipak, sad-zasad neka svira radio :thumbsup: Kasnije, kad budem imao višak para (malo sutra) možda se odlučim za ovako nešto. A možda i padnu neke cene. Videćemo.

Jedino mi fali onaj prost i jeftin AUX ulaz kojeg ima na ICS bez navigacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma prijatelju moj, kupi ti onda onaj fm transmiter, jeste, govore ljudi da nije nesto, ali peva :) Uzmes neki malo "kvalitetniji" i resena stvar. Imas ih i sa handsfree funkcijom. To je kompromis i mnogo je jednostavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sem onog povezivanja sto vec postoji na forumu za lybre bez navigacije koja jos resenja postoje, posto si rekao da si naleteo na dosta, a ja sam probao na mojoj posto u gepeku imam dzek za cd sarzer i ne sljaka, pa ako moze pomoc mala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naleteo sam na dosta različitih sajtova, ali sve i uvek za Lybre bez navigacije.

Meni CD šaržer radi, ali izgleda je negde u prekidu kabl za desni kanal ! Čuje se samo levi !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blago tebi, meni izbacuje SURFACE. Nikako da se nakanim da ga izvadim i ocistim mu laser. Vidi ti kontakte, malo ih naprskaj sa necim, mozda proradi kanal.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma prijatelju moj, kupi ti onda onaj fm transmiter, jeste, govore ljudi da nije nesto, ali peva :) Uzmes neki malo "kvalitetniji" i resena stvar. Imas ih i sa handsfree funkcijom. To je kompromis i mnogo je jednostavno.

Upravo sam ovo juče kupio. I potpuno su u pravu oni koji kažu da nije neki kvalitet zvuka. Nije. Ali sasvim je na nivou prijema radio programa, pa u svrhu lagane muzike kao pratioca u vožnji - idealno ! Da ne pominjem komformitet lakog snimanja - presnimavanja željenih pesama na USB flash disk. (Umesto narezivanja CD-ova) Dva USB flesh-a do oko 4 GBy - i eto meni muzike do Grčke i nazad !

Naravno, ne odustajem od popravke CD-a, ali sad bar to nije hitna stavka - imam muziku za put.

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji si uzeo? Koliko te kostalo? Mozda se i ja odlucim za to...

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam ovaj model

http://www.tehnomanija.rs/katalog/x-wave-mp3-adapter-fm-19.html

Skuplji modeli su skuplji ne zbog kvaliteta prijema, već zbog displeja. Meni je display potpuno nepotreban, zapravo čak i smeta pošto je na Lybri upaljač upravo na mestu gde menjač dođe kad je u 5. brzini. Tako, ovaj mali FM transmiter obavlja posao.

Ali, ima jedna stvar koja mi, onako, poprilično zasmetala: na Lybri nema struje u upaljaču (pa tako ni na transmiteru) kad su kola ugašena. Ne znam koji se italiajn toga dosetio, ali baš je bezveze !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali, ima jedna stvar koja mi, onako, poprilično zasmetala: na Lybri nema struje u upaljaču (pa tako ni na transmiteru) kad su kola ugašena. Ne znam koji se italiajn toga dosetio, ali baš je bezveze !

Mislim da je ipak malo bezbednije da nema upaljaca (vatre) kad nije dat kontakt ili recimo kad nema nikoga u kolima ili se deca igraju pa pritisnu svasta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se i sa jednim i sa drugim. Nezgodno je sto se ostane bez struje i ne moze se slusati muzika kada je auto ugasen. Sa druge strane bezbednost je ipak na prvom mestu.

Ukoliko se odlucim za kupovinu FM transmitera, mislim da cu se malko poigrati sa njim u smislu da cu mozda dodati jedan izvor struje sa stereo uredjaja, koji se probudi kad se radio upali i sprovesti ga dole negde ispod nogu. Posto imam jedan extra upaljac u fioci, montiracu ga na neko sakriveno mesto i nakaciti na tu struju koju izvedem preko osiguraca. Tako mi se uredjaj nece videti, nece mi smetati, radice i sa ugasenim autom. Potrudicu se da nadjem neko mesto gde ce ipak moci da se koristi daljinac.

Sve to mozda. Ako se ne odlucim da prodam kenwood iz proslih kola (koji je odlican) i ne kupim sebi onaj loudlink.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam FM transmiter. Reprodukcija zvuka je u najboljem slucaju ocajna. Moze da se slusa ako se totalno zanemari kvalitet. Ostajem pri kupovini loudlinka, samo je pitanje vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam to. Preskupo. Ako se uzme u obzir da se na svaku reklamnu cenu realno nadoda bar 10% - 15% izađe da simulacija CD šaržera košta oko 200 ojra. Mnogo brate, previše.

Za Loudlink uredjaje koji se povezuju u Libru sa navigacijom i koja uz to ima i CD sanzer u gepeku, ukupna cena je upravo ona koja je navedena. Prakticno sami mozete ugraditi uredjaj - iskljuciti CD sarzer i prikljuciti Loudlink. Dodatni troskovi su npr za karticu 2GB od 400 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo sam kupioFM transmiter kvalitet je tako tako .....

kasnije sam kupio adapter za kasetofon tj. kasetu sa3.5mm prikljuckom

to povzem sa MP3 plejerom kvalitet zvuke je veoma dobar

inace adpter kosta samo 800 din

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene kvaliteta zvuka niti adaptera za kasetu niti FM transmitera ne zadovoljava :( jer ipak je BOSE sustav unutra pa za kvalitetno slušanje Claptona ili Straitsa treba Loudlink koji je bezobrazbo skup, a cd changer nemam ... živim u nadi da će doć neko novo barem upola jeftinije rješenje za naše Lybre s navigacijom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slučajno sam naišao na ovu temu. Moram priznati da "ono čudo" više ni jednom nisam ubacio da slušam muziku, posle odmora. Mnogo je komplikovano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se naslo resenje za obican AUX izlaz za Lybre sa navigacijom, osim Loudlinka, kasete adaptera, Fm predajnika i slicnog ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa brate ! Mrak.

Jedino mi je palo na pamet sledeće: da nađem ulaz iz kasetofona u pojačalo ! Kasetofon ionako ničemu ne služi. Onda bih još trebao da ono okretanje točkića, da se ne čuje "kloparanje". 

Mislim, pala mi je na pamet varijanta, ali još nisam počeo sa realizacijom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stoji mi ovaj pdf na kompu već neko vreme i mislio sam da je upustvo za Lybru sa navigacijom, ali sad kad sam malo bolje pogledao, izgleda da je ipak za običan ICS.

 

http://www.iveco.org/download/Lybra/DVD/cavo_aux.pdf

 

Ja puštam muziku preko FM transmitera na telefonu. Odličan je zvuk i tako radim već godinama u koji god auto da sednem. Jedini razlog zbog čega nemam nameru da menjam telefon, mislim da bi poludeo samo sa radiom u kolima.  :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel moze kod vas ovaj Microlink,sto prodaje kolega sa foruma,ako je standardni plavi dzek kao na stilu,onda moze bez problema,i pustate muziku sa flesa,komande rade sa volana,ma sve funkcionise bez ikakvih problema...



http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=59432&hl=microlink

 

 

 

Evo i linka,samo ako sam ga dobro postavio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao je već neko u temi, i nije još uvek kompatibilno.

Edited by Sreten91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...