Jump to content
FAS Goran
Mateo

Promer rupa na Grande Puntu?

Recommended Posts

Hteo bi zamenim celicne felne alu felnama medjutim danas su me 2 razlicita vulkanizera dovela u komfuziju, zapravo obojica tvrde da je 4 X 98 promer rupa za sva Fiat vozila koja mozemo videti na nasim ulicama ali koliko sam ja upucen promer rupa na Grande puntu, novom Bravu , linei itd je 4 x 100...a 4 x 98 je na puntu mk1 mk2 stilu itd...da li su ova dva vulkanizera nestucni dezimformatori ili su nasuprot tome ljudi u pravu ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

i šta je konačni info - može li alu felna 4x100 na Punto (4x98) bez onih plivajućih šrafova ili ipak bolje i njih staviti da se ne razmišlja :question::whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mateo i Niksha

Na GP-u definitivno 4x100, za lineu ne znam, ali novi bravo ima promer rupa 4x98, a ne 4x100 kao sto je gore receno.

@phantom

Moze, primer su ti nidza i podvarak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala - znači bolje da preskočim fabričke VW 14" felne sa pola ...:whistle::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, tako sam i ja mislio , sto se tice novog brava nisam ni ja bio siguran kao sto nisam ni za lineu ali po logici stvari GP je izasao krajem 2005 ako su njemu promenili promer nekako mi je logicno da su to uradili na Linei i bravu prema ovom linku http://www.polovniautomobili.com/oglas557457/alu_felne_fiat_bravo_hgt_grande_punto_4x100mm_17coli_stilo/ reko bih da i bravo ima promer 4 x 100 jer je ovo njegova fabricka 17-ica...

Verovatno ce biti jos polemike na ovu temu, ali meni je najvaznije da se skoro svi slazete da Grande ima 4 x 100 kao sto sam i mislio a ne 4 x 98 kao sto misli vecina vulkanizera.

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala - znači bolje da preskočim fabričke VW 14" felne sa pola ...:whistle::welcome:

pa ne moras ako si spreman da kupis plivajuce srafove koji su nesto malo skuplji od obicnih. Imaj u vidu da ti je pored PCD (razmak izmedju dva dijagonalna srafa), jako bitan potadak i ET (ofset). Takodje ce ti trebati i centralni prsten zbog razlike u precniku centralne rupe (VW=57.1, FIAT=58.1)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, tako sam i ja mislio , sto se tice novog brava nisam ni ja bio siguran kao sto nisam ni za lineu ali po logici stvari GP je izasao krajem 2005 ako su njemu promenili promer nekako mi je logicno da su to uradili na Linei i bravu...

Postoji razlog zašto je Grande Punto ''izdajica'' :whistle: , tj. zašto ima 4x100...i ne može se praviti analogija po godištu sa ostalim kasnijim modelima Fiat grupacije.

Naime, u to vreme Fiat i GM (u ovom slučaju Opel) su zajedno razvili platformu za mala vozila i koristili je na svojim modelima. Grande Punto je jedan od modela Fiat grupacije koji je napravljen na toj platformi i zato ima 4x100, kao što npr. ima i Opel Corsa.

Linea je ništa drugo do produženi Grande (na istoj platformi), pa zato i ona ima 4x100

Bravo je potpuno nova platforma, nema ništa zajedničko sa Opelom i zato opet ima 4x98, iako je mlađi model od GP....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesho bas si to lepo objasnio :thumbup:

@mateo: Znas onu: Pise i na tarabi... cim je covek napisao "Bravo HGT" znas koliko je sati... novi bravo nema HGT verziju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazno da smo razjasnili ovu dilemu oko GP-a, a sto se tice ovog linka sto sam gore okacio po svemu sudeci totalna je kontradikcija sto je napisao taj momak u oglasu a to je "Alu Felne Fiat Bravo HGT, Grande Punto 4x100mm" ovom temom dodjosmo do zakljucka da je Gp 4x100 a bravo HGT naravno 4x98 ako je promer ovih felni 4x98 onda mu je ovo GRANDE PUNTO jednostavno visak , ispade i da nije bilo tako lose sto sam N brava svrstao u 4 x 100 ubismo dve muve jednim udacem :) ...Havala u svakom sl ovo mi je bilo vazno jel nameravam da uzmem neke tockice mozda cak i danas...

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliki je raspon rupa kod fiata GP a koliki kod lancie libre? Naso sam 15" zimske. Da li odgovaraju?

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliki je ET celicne felne od grande punta i evo punta ?  Jel 35 ?

On 08/07/2010 at 11:38 PM, dulegti said:

Na grande puntu je centrala rupa 56,6...

 

Znaci po ovome sa vecinu opela 4x100 idu na grande jer je ista centralna rupa 56.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corsa i GP dele platformu ( plod propale saradnje sa GM) paše masa stvari čak i prednja sedišta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

od astre H isto sve i et 35, ne znam koliki je et celicara za grande

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko stavljao stilove blade na gp? Znači 4x98 na 4x100... Načuo sam par primera gde su ljudi stavljali...

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem samo u razlicitom PCD. Razlikuje se i CB (centralna rupa). Stilo je klasican Fiatovac sa 58.1 mm, kod GP je to 56.6 mm.

Da bi sve bilo po PS, felna prvo mora dobro da naleze na glavcinu. Sto znaci da je potrebno uraditi i prstenove (zbog razlicitog CB), a pozeljni su i plivajuci srafovi (zbog razlicitog PCD).

Na stranu tehnika - estetski mi Blade ili bilo koje OEM felne sa Stila uopste ne ide na narednu generaciju Fiata (GP, Bravo)... Stilo je sav u ostrim, germanskim crtama (samim tim i felne). Dok su GP i Bravo pravi Zabari, obli i dizajnirani "iz ruke". Vidjao sam par Nuova Bravo sa Dynamic 16'' ili Blade 17'' felnama sa Stila - stoji im kao piletu sise :) . Da ne pominjem sto je na Blade ET felne mali (41 mm) pa su na sve to jos podvucene pod krila na Bravu (OEM ET od 31 do 26 mm).

Ako ti zatreba info iz prve ruke - Blade felna je siroka 7'' (pola cola sira od fabicke 17'' za GP, koja je na 6.5'').

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...