Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
fiatomaniak

Stilo - pitanje oko kilometraže

Recommended Posts

Pogledaj ovaj thread http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=31847&st=80 a obrati paznju na adminov #86. post.

Generalno pravilo je - nema pravila! Ja sam pre 2-3 meseca trazio auto za sebe, obisao 15-20 placeva, video 20+ auta bio u dilemi kao i ti a onda sam na preporuku speditera(rodjaka) koji se bavi iskljucivo automobilima otisao bez majstora da vidim jedan Stilo koji je on izabrao(1.9jtd 115, 3v), pregledao ga detaljnije limarijski a odokativno mehanicki, malo se provozao u njemu, malo se izcenkao <_< i kupio ga pre nego sto je i stigao na plac. Pre mesec dana sam uradio veliki i mali servis, zamenio ramena, stabilizatore, zadnje diskove, grejac i jos neke sitnice sve ukupno ~60k dinara i veoma sam zadovoljan autom posle 2 meseca voznje i predjenih 2500km. Uvek ostaje pitanje da li je moglo bolje/jeftinije a odgovor je sasvim sigurno potvrdan ali je pitanje koliko ces dugo traziti takav auto a i to kosta. Niko ne prodaje auto u tip-top stanju i svakom ce trebati ulaganje posle kupovine, bitno je da nema neke "vece"/skupe mane.

Aj pa srecno i napisi utiske!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nema pravila. Kupio sam prvu Lybru koju sam ozbiljno pogledao. Svaka sledeca nije bila ni blizu moje. Iako je stajala na placu nekoliko meseci bila je bez greske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drustvo kupio sam stila kog sam rekao da cu uzeti...5.700e 2006god mjet... sutra cu odraditi registraciju i gledacu sto pre da radim sve komplentno servis....sve filtere,ulje i veliki servis...kaiseve i sve sto ide...sto bude trebalo...pa za dalje...pomozi boze...moram da vidim kako da ubacim slikice pa cu podeliti sa vama da vidite...kako sam prosao

pozzzzzzz za komplet forum ekipu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ih pritiskaj za taj drugi kljuc da ne pomisle da si se opustio. Mozda ne bi bilo lose da kad dobijes taj drugi kljuc odes kod ovlascenog i promenis kod. To je oko stotinjak evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitamo... :thumbsup:

...moram da vidim kako da ubacim slikice pa cu podeliti sa vama da vidite...kako sam prosao

Eno ih sva uputstva na početnoj strani Foruma sa desne strane, napisana podebljanim crvenim slovima... :whistle:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=40372

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srecna voznja , sa stilom u stilu :):thumbsup:

Nego sto se tice kljuca, ne znam da li tako treba ali ja sam uz svoj dobila posle jos 2 kljuca , a isto i moj brat za svog Stilo karavana , sva tri takozvana ''skakavca'' :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Standardno ide jedan skakavac i jedan obican kljuc. Cim imas dva skakavca neko je drugi (ili bilo koji sledeci) posebno narucio!

poz :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se dobije bilo sta osim ovoga sto je Bocca napisao nije u pitanju fabricka varijanta. To znaci da taj prodavac mozda ima jos neki kljuc koji je napravio za eventualno "pozajmljivanje" prodatog auta. Zato sam napisao da je preporucljivo poruciti novi kod, to moze da se uradi u ovlascenom servisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno, mada mi je nelogicno da neko pravi dodatni skakavac i da njega daje a ne standardni obican kljuc, tj. zasto ne bi zadrzao dodatni skakavac a ne obican kljuc?

Btw, priznajem, dobio sam 2 skakavca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

otisli smo dosta od teme..u pitanju je kilometraza na stilu. :thumbdown: kada sam ga kupio pitao sam u nekadasnjem ovlascenom servisu u Subotici da mi tacno kaze gde se ocitava kilometraza na motoru..i verujte nisu znali :wallbash: ..ono sto je umeo da procita..servisne intervale,i kaze..pa to je to otprilike :harhar: a voleo bih da saznam kako se i gde to na motoru ocitava kilometraza :book:

i ja sam dobio dva skakavca..tako da mi je najasno zasto bi dobio obican kljuc.

sto kaze kolega..promeni code i bices miran.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam, bilo kasno pa mi pao sistem(u glavi). mogu da se dobiju dva skakavca, ali samo jedan ima daljinsko otkljucavanje/zakljucavanje. U glavnom, svakako treba promeniti kod jer je to najlaksi nacin za kradju Stila. Napraviti treci kljuc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja kad sam kupio svog isao sam odmah na zamjenu zupcastog remena zatezaca i vodene pumpe i sveg ostalog,pa sam zamolio majstora da mi pogleda kilometrazu jer mi je auto uvoz iz italije i samo sto je stigao sa carine ja sam ga uzeo. Majstor mi je rekao kao da auto ima 280000km. Pprodao mi je tu pricu jer je on imao neki motor za prodat pa me je mislio dignut na tu foru. Ne mogu rec da nisam povjerovao ali rek'o sam ma dok ide ide kad stane onda drugi motor.

Medjutim sad kad sam isao na chipanje pitao sam lika da li mi moze pogledat tocnu km,jer sam mu rekao da je skidano nesto sigurno. Frajer mi je skinuo komp i spojio ga kod sebe u kancelariji i pozvao me da vidim. Skidano je nekih 25.000km i odmah mi je rekao da je mapiran bio 3 puta, znaci ubacivan novi softwer navodno zbog nekakve nadogradnje tvornickog softwera (fabrickog softwera).

Uglavnom htio sam rec da ne mozes nikad znat kome vijerovat.

Zenin brat je kupio novog iz salona istog godista kao moj i imao je vise problema nego ja sa mojim, sve zavisi kakve si srece i na sta naletis, a sto vise pazis i cepidlacis naletis na najgore. Svog sam kupio u 20 minuta gledanja i price sa frajerom i jedne probne voznje od 200 metara i to je bilo to, a govorio sam da nikad necu fiata zbog zeninog brata i njegovih piz.... sa autom. Htio sam Audi a3 i na kraju eto ti stilo 1.9jtd (115ks odnosno sad oko 145ks)

auuuuuuuuuuuuu jesam se raspisao necu vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilometrazu nisam dodatno provjeravao, cinjenica je da se kilometraza vraca u 90% slucajeva pa po meni vise vaznosti treba dati ocuvanosti auta, radu motora (u leru, kako prima gas...), trapu itd.

Btw. i ja sam dobio 2 kljuca skakavca sa daljinskom komandom

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se sa fiatdriverom ali vidim da je sad tema ko je koliko dobio kljuceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...