Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Lepo! Pravi porodični auto! Napiši malo detaljnije utiske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa malo ste cekali isto kao i ja da napravim neku turu od 700-800 km u cugu da vidim kako se ponasa auto.Isao sam do Sjenice i nazad preko Guce i Ivanjice i utisci su sledeci:

1.potrosnja je oko 5,5 litara sa sve klimom,i nisam ga stedeo bas ni malo.

2.ubrzanje u 4 (znaci od 70 do 110) je odlicno,nijednom nisam morao da trazim nizi stepen prenosa a nizao sam i po 2 kamiona odjednom

3.nizbrdo je treca ko hill holder znaci skloni nogu sa gasa i uzivaj... ne treba ni kocnica sem ako nije bas lakat krivina.

4.nisam primetio da nesto zanosi i ne ulazi lepo u krivine ponasao se kao pegla(ne bas kao a 6 ali tu je) iako treba da menjam makaze pozadi

5.gepek je cudo,stale su jedno cetri velike kese sa igrackama ,kofer, dve putne torbe ,laptop,i svasta jos(zao mi je sto nisam slikao!)

6.sedista su ok. ja imam 1,85cm i 110 kila pa me nista nije bolelo posle voznje.

Tako da kad se sve sabere zadovoljan sam i prezadovoljan. Auto ima 120 ks i pitam se samo kako ide 150 ks kad je meni ovo sasvim dosta. Sve se vise odusevljavam i znam da sam napravio dobar izbor! Eto ako ima pitanja tu sam. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prava drumska krstarica :thumbup:

Moj savet :whistle: ti je,da,ako ti nije bas preko potrebna,sklonis onu neklizajucu gumu <_< ,sa table iznad cajgera.

Oce od toplote,posle nekog vremena da ispusti neku svoju hemikaliju :veryangry: ,koja ti se zalepi na tablu i posle je niko ne ukloni odatle

upravo se to desilo mom drugaru,drzao j e tako na tabli i kad je skinuo-imao je sta da vidi :wallbash:

Ovo sto si napisao za "makaze" ili ti "sablje" na zadnjem vesanju(ako se o tome radi)vec su ljudi pominjali na forumu,kao malo osetljivije resenje zadnjeg trapa,koje je preuzeto sa Opel Vectre.

Zelim ti da te auto sluzi dobro :rolleyes: i dokle god ti to budes zeleo :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je da vam se svidja. Hvala na savetima mik, sklanjam koliko kad izadjem sa posla. Nije mi neophodno a ne bih bas da us..em tablu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa malo ste cekali isto kao i ja da napravim neku turu od 700-800 km u cugu da vidim kako se ponasa auto.Isao sam do Sjenice i nazad preko Guce i Ivanjice i utisci su sledeci:

1.potrosnja je oko 5,5 litara sa sve klimom,i nisam ga stedeo bas ni malo.

2.ubrzanje u 4 (znaci od 70 do 110) je odlicno,nijednom nisam morao da trazim nizi stepen prenosa a nizao sam i po 2 kamiona odjednom

3.nizbrdo je treca ko hill holder znaci skloni nogu sa gasa i uzivaj... ne treba ni kocnica sem ako nije bas lakat krivina.

4.nisam primetio da nesto zanosi i ne ulazi lepo u krivine ponasao se kao pegla(ne bas kao a 6 ali tu je) iako treba da menjam makaze pozadi

5.gepek je cudo,stale su jedno cetri velike kese sa igrackama ,kofer, dve putne torbe ,laptop,i svasta jos(zao mi je sto nisam slikao!)

6.sedista su ok. ja imam 1,85cm i 110 kila pa me nista nije bolelo posle voznje.

Tako da kad se sve sabere zadovoljan sam i prezadovoljan. Auto ima 120 ks i pitam se samo kako ide 150 ks kad je meni ovo sasvim dosta. Sve se vise odusevljavam i znam da sam napravio dobar izbor! Eto ako ima pitanja tu sam. :D

napisi kako si tacno izracunao tu potrosnju od 5,5 lit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam tacno nego sam rekao oko Mico.resetovao sam trip a i onda kad sam stao video sta pise! jel ok? :coffee: bar kod mene na kolima kad resetujes trip obrise ti i potrosnju koju si imao. Mislim na prosecnu potrosnju ili ti average consumption.

Edited by tikvaton

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikako mi ne ide u glavu kako si izmerio tako malu potrosnju i pri tom nisi stedeo motor, pa jos povrh svega radila je i klima?!

kad moju cromicu stedim na otvorenom i ne cepam je, vozim normalno do 90km/h, nema sanse da spustim ispod 6-6.5. urađen veliki servis, licno ocistio EGR, MAF, MAP i potrošnju spustio sa 6.8 na 6.4 na otvorenom.

kako je moguće da auto od 1500kg trosi tako malo, to bih i ja voleo. zato te i pitam kako si to izmerio i koliko si siguran u tu izmerenost?

Share this post


Link to post
Share on other sites

idem sutra ponovo na put pa cu da slikam pre pocetka puta i kad stignem pa stavljam slike.moguce je da komp laze. po gradu mi trosi 8.5.po kompu. kolika je tvoja potrosnja po gradu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa pazi, nisam nesto merio potrosnju po gradu. merio sam prosek i on je obicno 7-7.7 lit. tako da verujem da je u gradu sigurnih 8.5 lit. najsigurnija potrosnja je ona kad sipas do cepa, vozis se, pa opet sipas do cepa. tada to sve podelis i dobijes realnu potrosnju bez obzira na to sto ti kaze kompjuter. u mom slucaju se pokazalo da kompjuter omane za 0.1 lit sto ce reci da je uvek relativno tacan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

idem sutra ponovo na put pa cu da slikam pre pocetka puta i kad stignem pa stavljam slike.moguce je da komp laze. po gradu mi trosi 8.5.po kompu. kolika je tvoja potrosnja po gradu?

jesi isao na put? sta sad kaze potrosnja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao sam ali nisam slikao, bio sam mrtav, spavao sam dva sata svega ( kombinacija odlicne kajsije i becks-a ). Kaze 6,2 opet komp. znaci ili je nesto prvi put bilo pa je bio 5,6 ili ... vrag ce ga znati :question: .Sad mi pokazuje po gradu 6,7. Slazem se sa tobom skroz sta je najtacnije. Izvini za obecane fotke. Videcu ako budem isao negde stavljam obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prosto je nemoguće da jedna mrcina od 1.9 i 1500kg, sa klimom troši tako malo. pa i da je bez klime bilo bi neverovatno. ono sto nisam rekao a dosta utiče na povecanu potrosnju je to sto imamo DPF filter koji dodatno trosi gorivo u voznji. kad ECU oseti da je taj filter prljav a vozilo se krece preko 60km/h i peko 2000 o/min, dolazi do dodatnog ubrizgavanja goriva u taj filter. Ali zato to i jesu euro 4 motori. nikada tu neces videti ni c od crnog dima. Ekologija je cudo! Rezultat => malo povecana potrosnja u odnosu na automobile starije od 5g, ali prijatna voznja u ladji bez zagadjivanja okoline.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored toga sto je super Croma, odlicnan je i Feshermans Friend u kutijici :)

Hvala Kejd,jedan je fisherman :thumbup: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...