Jump to content
FAS Goran
Petza

Fiat Grande Punto 1.3 / 1.9 MJet - podiže obrtaje

Recommended Posts

Rade uvek na svakoj temperaturi. Bila je odavno prica o tome, ja sam mislio da ne pali uopste do debelog minusa pa je neko proverio i ustanovio da rade uvek bez obzira sto kontrolna lampica samo trepne na kontaktu. Meni jedan uopste ne radi pa nemam nikakvih problema.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, GdeBasItalijanaDaUzmem said:

ali hladan varira obrtaje, kazaljka skace svake sekunde po nekih 100rpm gore dole, i auto baci taj beli dim prilikom paljenja

EGR proveren, čišćen, blindiran? Da li si probao da ga pališ na 2,-3,ći kontakt, da povuče pumpa goriva i nabije pritisak u sistemu ? Probaj, možda se neće tako manifestovati. Meni hoće da, kada duže vergla (tipa palim ga hladan na 1. ključ) i upali izbaci beličast dim, pojavi se variranje obrtaja koje traje svega 2-3 sekunde ako i toliko i posle bubica miran, bez dima. Posle se javi dim kao posledica hladnog vazduha spolja (gledano izjutra ovih dana, tipa 6h), što je i normalno. 

Što se menjača tiče, da ne idemo u off, promeni ulje za početak (najjeftinije a najviše benefita), dodaj aditiv za ulje i provozaj malo sa šaltanjem brzina. Može biti i neka viljuška menjača/birač/sinhron ali izistkuje detaljniji pregled. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa grande punto 1.3 mjt 66kw. Naime kada upalim motor, dok je hladan tera obrtaje od 800 do 1300, jednostavno sam dodaje gas, to traje minut - dva. Zatim, nebitno u kojoj sam brzini u delu od 1700 do 2100 obrtaja gubi snagu u intervalima. Kada pređe tu "zonu" povuče baš lepo bez problema. Menjao sam egr ventil pošto mi je prijavljivao na tabli da proverim motor. Stavio sam novi egr i čini mi se da se ovo pojavilo posle te zamene. Majstori koji su mi menjali egr su kasnije ponovo pro verili da nešto nije loše postavljeno ili ušrafljeno i kažu da je sve ok. Inače dijagnostika ne prijavljuje nikakvu grešku. Očekujem pomoć ukoliko je neko imao sličan ili isti problem.

Hvala.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista bez dijagnostike. Ne gleda se da li ima samo zapamcene greske u racunaru, moraju i da se provaravaju parametri u radu a i u voznji.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...