Jump to content
FAS Goran
Bugi

Fiat Bravo - koje svećice / kablovi?

Recommended Posts

Pogledaj:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=44470

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=49169

U tvom je interesu da koristiš pretragu foruma:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43963

Mislim, verovatno te ovo moje pisanje smara, ali zar nije bolje potrošiti 10 minuta i pronaći šta ti treba, nego postaviti pitanje i onda čekati pola dana, dan ili ko zna koliko već dugo... :whistle::thumbup:

Menjaj na 10.000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par meseci sam menjao svećice. Otišao u AP sport, oni mi ponudili neke od ~250din i neke od ~400, kupio ove jeftinije i motor radi super s njima, za mene je to dovoljno. Nema šanse sad da se setim koji je proizvođač, a te XYZ šifre iz kataloga nisam znao ni tada.

Koja je marka tih jeftinijih? Ja bih tebi i drugima preporucio Centar S,ljudi imaju original bosch-ove svecice,meni su za bravo 1.6 16V 4 bosch-ove original izasle 1012 din. Jeftinije je jer su verovatno 2,3 ruka Mislim to je neko moje misljenje

http://www.centars.rs/kontakt.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već duže vreme tragam,i uvek na rzličito mišljenje nailazim,koje svećice treba staviti na bravo 1.6?

Kod mene se radi o fiat bravo 1.6 16v,2001 god (plastična usisna grana),Model:182.306.1 BRAVO 1600 16V CF3 SX "SS.STEEL/TROFEO 2001"

e, sad pitao sam par majstora,i oni kazu NGK BKR6EKC, dok knjizi koju sam dobio uz vozilo(servisno uputstvo)piše NGK BKR5EZ:

02072010032.th.jpg

Ja sam auto uvezao pre 7 godina, 1.6 16v 1999 sa NGK svecicama kao u manual-u. Vozio sam ih jednu zimu i morao da ih menjam jer je los katalizator unistio jednu bobinu i svecicu. Stavio sam Bosch iste oznake kao u manual-u i vozio ih 4 god bez ikakvih problema. Zamenio sam njih sa Champion-ovim svecicama koje su me kostale oko 700 din komplet. Palile su odlicno prve zime, druge osetno slabije pa sam ih opet menjao za Bosch.

Tako da je moja preporuka Bosch ili NGK oznake kao u manual-u.

Edited by drakic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par meseci sam menjao svećice. Otišao u AP sport, oni mi ponudili neke od ~250din i neke od ~400, kupio ove jeftinije i motor radi super s njima, za mene je to dovoljno. Nema šanse sad da se setim koji je proizvođač, a te XYZ šifre iz kataloga nisam znao ni tada.

Koja je marka tih jeftinijih? Ja bih tebi i drugima preporucio Centar S,ljudi imaju original bosch-ove svecice,meni su za bravo 1.6 16V 4 bosch-ove original izasle 1012 din. Jeftinije je jer su verovatno 2,3 ruka Mislim to je neko moje misljenje

Centar S,ljudi imaju original bosch-ove svecice,meni su za bravo 1.6 16V 4 bosch-ove original izasle 1012 din. Jeftinije je jer su verovatno 2,3 ruka Mislim to je neko moje misljenje

http://www.centars.rs/kontakt.html

Pa napisao sam u poruci ispod:

Sad pogledao eksel i kaže Bosch FR7DC+, plaćene 235 din/kom u Auto Miki u Zemunu. Motor je 1,6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje svecice idu u Bravu 1.2 16v 2001god?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da su iste kao i za punta 1.2/16v,ali do 2003god ,evo ti kat broj 46750545,a ostavi sasiju,pa cu ti napisati u detelje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji kljuc je potreban za zamenu svecice na marei 1.6  2001. sa plasticnom usisnom granom, probao sam sa kljucem 21 i ne moze da pridje do svecice, i sa 16 kljuc koji je mali za svecicu...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Bravo 1.6, imam plin, ali nije sekvent. doslo vreme da menjam svecice, pa ne znam koje da pazarim. Jednokrake u ap sportu i kit komercu nemaju, a u top autu kazu da mi po katalogu idu bosch, 235 din komad. 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja im je cena ? 
Po katalogu mi kaze DR17YS-9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo Brisk pre par meseci u servisu za plin Makedo, imas ih ovde kao prijatelje foruma, i bile su 500 din. komad. Vozim ih vec par meseci i zadovoljan sam.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja im je cena ? 

Po katalogu mi kaze DR17YS-9

 

Za tvoj auto DR15YS9 pazi kad biras god proizvodnje i KW

Inace taj broj na kraju oznacava zazor,za mene nije bilo 9-ke pa sam stavio obicnu sa zazorom 0,7mm i evo tera najnormalnije vec 1200 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tokom vožnje gubi snagu i čudno zvuči tokom rada.Sumnjam na svećice koje da kupim 1,6 16 v 1996 godište je 182BB1AA -verzija a , A 182A.000 mot.eng neko da preporuči koje da kupim hvala unapred.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan svima!Interesuje me koji broj kljuca se koristi za odvrtanje svecica na Fiat Bravi 1.6  16v,95.god.Pozdrav i Hvala

Edited by vlada72

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...