Jump to content
FAS Goran
Bugi

Fiat Bravo - koje svećice / kablovi?

Recommended Posts

Da ne otvaram novu temu, dali neko zna koje tacno idu svecice u Fiat Stilo 1.6 16v? Po onom sto sam nasao ide Bosch FQR 8 LEU 2, ali autodata kaze skroz drugacije i u 99% vozila preporucuju NGK. Jel tacno ovo ispod?

FB_IMG_1490301644714.jpg

Edited by tasicss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice 1.6 16v motora od 76kw ja toplo preporucujem Bosch Super 4 FR78X. To su svecice sa 4 pipka. Kostaju od 1500 do 1800 dinara zavisi do prodavnice. Slobodno zavijte to. Zazor imaju 0.9 koji inace odgovara ovom motoru. I samo gas!!! :) 

lrgscale310552_1.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam taj Bosch Super 4 sad u Puntu. Prošao sam 20000 km i sve radi ok ali ta svjećica nije ništa bolja od najobičnije svjećice iako radi te 4 mase izgleda atraktivno. Štoviše prva generacija te svjećice imala je probleme sa slabijom iskrom (prva ima crni natpis na keramici, druga plavi natpis). Prednost joj je kaj neće doći do zatajenja i kaj se centralna elektroda ravnomjerno troši te time i čisti. Ta svjećica nije toliko trajna kao što izgleda i kao što se očekuje jer Bosch preporučuje zamjenu iste na 20000 km za turbo i 30000 km za atmosferske motore.

 

I na toj FR78X nije zazor 0.9 već 1.10 to je tvornički podešen zazor za taj tip motora.

 

Po meni ako hoćeš neku svjećicu da nije najobičnija a opet da nije skupi iridium bolje je onda uzet NGK V-line ili Denso U-Groove. Ili još bolje Denso Twin Tip, koja je "najoriginalnija" te koja se pokazala kao odlična svjećica a u cjenovnom je rangu Boscha S4. Ja sam uzeo za sljedeću izmjenu.

 

Evo kako moje S4 izgledaju nakon 20000 km.

 

 

 

WP_20170508_13_10_30_Pro.jpg

WP_20170503_18_51_27_Pro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

preporuka za ngk bkr6 :D presao sam 32000km i jos guraju ;)

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/15/2017 at 4:11 PM, Memphis said:

Ja imam taj Bosch Super 4 sad u Puntu. Prošao sam 20000 km i sve radi ok ali ta svjećica nije ništa bolja od najobičnije svjećice iako radi te 4 mase izgleda atraktivno. Štoviše prva generacija te svjećice imala je probleme sa slabijom iskrom (prva ima crni natpis na keramici, druga plavi natpis). Prednost joj je kaj neće doći do zatajenja i kaj se centralna elektroda ravnomjerno troši te time i čisti. Ta svjećica nije toliko trajna kao što izgleda i kao što se očekuje jer Bosch preporučuje zamjenu iste na 20000 km za turbo i 30000 km za atmosferske motore.

 

I na toj FR78X nije zazor 0.9 već 1.10 to je tvornički podešen zazor za taj tip motora.

 

Po meni ako hoćeš neku svjećicu da nije najobičnija a opet da nije skupi iridium bolje je onda uzet NGK V-line ili Denso U-Groove. Ili još bolje Denso Twin Tip, koja je "najoriginalnija" te koja se pokazala kao odlična svjećica a u cjenovnom je rangu Boscha S4. Ja sam uzeo za sljedeću izmjenu.

 

Evo kako moje S4 izgledaju nakon 20000 km.

 

 

 

WP_20170508_13_10_30_Pro.jpg

WP_20170503_18_51_27_Pro.jpg

lep komentar i iscrpno objasnjeno sve. Nisam znao za zazor. Ubedjen sam da sam procitao da je 0.9 ali dobro sad... Koristio sam NGK BKR6ekc ali imam utisak da motor lepse radi sa ovim svecicama. Mozda i gresim, ali meni izgleda tako

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, pivopija said:

lep komentar i iscrpno objasnjeno sve. Nisam znao za zazor. Ubedjen sam da sam procitao da je 0.9 ali dobro sad... Koristio sam NGK BKR6ekc ali imam utisak da motor lepse radi sa ovim svecicama. Mozda i gresim, ali meni izgleda tako

Ma ne kažem ja da je svjećica loša samo ljudi misle ako ima 4 mase da baca veću iskru ili ne znam što. Evo imaš tu jedan test iste.

 

 

40826_original.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto sam nasao kljuc za svecice za Bravo, Bravu, Mareu itd... Lepota :) Resio sam mucenje sa onim kratkim ruznim kljucevima 35cm duzina kljuc 16mm

Sutra stize 

Screenshot_1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat bravo 1596 cc  16v  2001 god 182b6.000  plasticna usisna grana, naso sam na netu da bi trebalo ove svecice bosch FR8DC+  ili  FR78X  , trenutno su ngk  brk6ekc placene 650 din po komadu , koje mi vi preporucujute ?

 

 

 

 

Edited by hgt

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, hgt said:

Fiat bravo 1596 cc  16v  2001 god 182b6.000  plasticna usisna grana, naso sam na netu da bi trebalo ove svecice bosch FR8DC+  ili  FR78X  , trenutno su ngk  brk6ekc placene 650 din po komadu , koje mi vi preporucujute ?

 

 

 

 

BKR6EKC sa dva kraka i ide kod njega. Ali ja sam stavio bosch super4 fr78x, stavi. Ove prve bas idu za njega ali neces pogresiti ni sa boschom sa 4 kraka. Tvoj izbor. Ja sam presao na bosch ali o.k su oba modela. Fr8DC+ iskreno ne znam ni sta je niti sam probao

Edited by pivopija

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sam kupio auto bile su mi tri svecice nkg brk6ekc i jedna bosova i kad sam zamenio sve cetri  sa brk6ekc auto je poceo lose da mi radi u leru da podrhtava , sumnjam u svecice pa cu uzeti sad bosove .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On ‎20‎.‎12‎.‎2017‎. at 7:39 PM, hgt said:

kad sam kupio auto bile su mi tri svecice nkg brk6ekc i jedna bosova i kad sam zamenio sve cetri  sa brk6ekc auto je poceo lose da mi radi u leru da podrhtava , sumnjam u svecice pa cu uzeti sad bosove .

NGK BKR 6EKC

GOLDEN LODGE 2HLDR

CHAMPION RC8BYC

 

Ove idu po knjizi tak da sa njima ne bi trebao imat problema. Moja preporuka su ti Denso TT (K20TT) ako ih imaš di za kupit.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/15/2017 at 4:11 PM, Memphis said:

Ja imam taj Bosch Super 4 sad u Puntu. Prošao sam 20000 km i sve radi ok ali ta svjećica nije ništa bolja od najobičnije svjećice iako radi te 4 mase izgleda atraktivno. Štoviše prva generacija te svjećice imala je probleme sa slabijom iskrom (prva ima crni natpis na keramici, druga plavi natpis). Prednost joj je kaj neće doći do zatajenja i kaj se centralna elektroda ravnomjerno troši te time i čisti. Ta svjećica nije toliko trajna kao što izgleda i kao što se očekuje jer Bosch preporučuje zamjenu iste na 20000 km za turbo i 30000 km za atmosferske motore.

 

I na toj FR78X nije zazor 0.9 već 1.10 to je tvornički podešen zazor za taj tip motora.

 

Po meni ako hoćeš neku svjećicu da nije najobičnija a opet da nije skupi iridium bolje je onda uzet NGK V-line ili Denso U-Groove. Ili još bolje Denso Twin Tip, koja je "najoriginalnija" te koja se pokazala kao odlična svjećica a u cjenovnom je rangu Boscha S4. Ja sam uzeo za sljedeću izmjenu.

 

Evo kako moje S4 izgledaju nakon 20000 km.

 

 

 

WP_20170508_13_10_30_Pro.jpg

WP_20170503_18_51_27_Pro.jpg

zazor je 0.9

http://www.mister-auto.ie/en/spark-plugs/bosch-0-242-232-502_g686_a0300!242!232!502.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

bkr6ekc su savrsene za bravo 1.6 16v i veruj mi da 1000000001% ne trokira zbog njih. Meni su radile savrseno. Sada imam bosch sa 4 kraka i takodje radi super. Nemoj se zavaravati da su svecice problem vec trazi kvar na drugom mestu

30 minutes ago, hgt said:

Jel ti ja rekoh rode da je 0.9mm zazor :) A ti kazes 1.2 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, hgt said:

To kaj gledaš je krivo. Zazor na novijoj (plavoj) je 1.0 mm na prijašnjoj (crnoj) je bio 1.1 mm

 

pava

https://www.bosch-automotive-catalog.com/hr/product-detail/-/product/0242232502?returnPage=https%3A%2F%2Fwww.bosch-automotive-catalog.com%2Fhr%2Fvehicle-info%2F-%2Fvehicle%2Fequip%2FFIA%2F1063%2F-68io2p5jgu966mrqn6bh2t8lq6808fa%3FautoLoad%3D1

 

crna

http://www.ebay.com.au/itm/Genuine-OE-BOSCH-Ignition-0242232502-FR78X-SUPER-4-Spark-Plug-5-Pack-/361908030009

10 hours ago, pivopija said:

bkr6ekc su savrsene za bravo 1.6 16v i veruj mi da 1000000001% ne trokira zbog njih. Meni su radile savrseno. Sada imam bosch sa 4 kraka i takodje radi super. Nemoj se zavaravati da su svecice problem vec trazi kvar na drugom mestu

Jel ti ja rekoh rode da je 0.9mm zazor :) A ti kazes 1.2 :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ngk je za  nase uslove tata...A i difolt su za zabare...Svaki experiment sa drugim brandom je bespotrebna avantura.Ako ocete da vam auto ide bolje,kupite drugi auto.Isto vazi i za ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, moj kum je kupio kablove za svećice neke “Flesh” ili “Flash” nisam siguran kako je pisali, kupio ih je u PIONIRU platio oko 3500-4000 hiljade ii ima problem sto neće da kliknu na svećice, malo smo pomerali gumu ii uspeli smo da ih zakačimo ali je krenuo da gubi varnicu i da trokira. 
Moje pitanje je koje kablove da uzme posto ociglednk ovi ne rade.

Auto je Fiat Bravo 1.2 16v

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...