Jump to content
FAS Goran
Bugi

Fiat Bravo - koje svećice / kablovi?

Recommended Posts

Već duže vreme tragam,i uvek na rzličito mišljenje nailazim,koje svećice treba staviti na bravo 1.6?
Kod mene se radi o fiat bravo 1.6 16v,2001 god (plastična usisna grana),Model:182.306.1 BRAVO 1600 16V CF3 SX "SS.STEEL/TROFEO 2001"
e, sad pitao sam par majstora,i oni kazu NGK BKR6EKC, dok knjizi koju sam dobio uz vozilo(servisno uputstvo)piše NGK BKR5EZ:

 


 

Edited by neshaoct
update naslova teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo po knjizi.Ne igraj se sa svecicama.Ja sam se napatio zbog jednog slova.Ono sto pise u manualu je zakon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poshto bi i ja trebao sad skoro da zamenim svecice na bravi,ima li neko neku preporuku(cena-kvalitet),i da li samo ove iz fabrickog uputstva gore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto pise u manualu je zakon.

nece fabrika da preporuci pogresno, kako kaze bokija samo manual je zakon

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa metalnom usisnom ide bkr6 a sa plasticnom 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, jer:

...a sa plasticnom 5

Imajući u vidu godište tvog auta, nema šanse da ima metalnu... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto ugradjujem plin zamenio sam sve sto je trebalo samo mi jos svecice ostale pa me interesuje koje da uzmem?U autodati 2009 pise da trebaju NGK DCPR8EN..Da li da uzimam te?

Bravo 1.2 16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze zamena umesto DCPR8-EN da se stavi CHAMPION RA4HCX? Nasao sam na netu da moze..Pa me interesuje strucno misljenje :)

Hitno mi je potreban odgovor...

Edited by Stex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je greska ako se na primer stave na Bravo iridijumske svecice ? Moj bravo je 1.2 16v 2001 godiste.

Cuo sam neka podeljena misljenja pa reko da pitam i ekipu odavde . ;) To je skuplja varijanta , samo da vidim jel je i bolja. Ako jeste, moze neko da mi preporuci oznaku koju bi tacno trazio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par meseci sam menjao svećice. Otišao u AP sport, oni mi ponudili neke od ~250din i neke od ~400, kupio ove jeftinije i motor radi super s njima, za mene je to dovoljno. Nema šanse sad da se setim koji je proizvođač, a te XYZ šifre iz kataloga nisam znao ni tada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad pogledao eksel i kaže Bosch FR7DC+, plaćene 235 din/kom u Auto Miki u Zemunu. Motor je 1,6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je greska ako se na primer stave na Bravo iridijumske svecice ? Moj bravo je 1.2 16v 2001 godiste.

Cuo sam neka podeljena misljenja pa reko da pitam i ekipu odavde . ;) To je skuplja varijanta , samo da vidim jel je i bolja. Ako jeste, moze neko da mi preporuci oznaku koju bi tacno trazio...

Nije greska u bilo koji motor staviti iridijumske ali i nema potrebe jer ne menjas nista sto se tice toplote u cilinru (ne menjas klipove bregastu ventile i ne teras na trke) tako da ce fabricka preporuka o toplotnoj vrednosti i obliku najbolje pasovati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto ugradjujem plin zamenio sam sve sto je trebalo samo mi jos svecice ostale pa me interesuje koje da uzmem?U autodati 2009 pise da trebaju NGK DCPR8EN..Da li da uzimam te?

Bravo 1.2 16v

mene su se na marei najbolje pokazale svjecice championove sa dva kraka ewo ti broj svjecice pa proba 4eura komad (OE030RC8BYC)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko stavljao 2-3-4krake svecice na fiat bravo 1.2 16v 2001 god ? i kako su se pokazale, gde mogu da se nabave ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na multiplu stavio Birisk Silver svecice specijalizovane za auta koja kao pogonsko gorivo koriste TNG I CNG,one su jednokrake i zadovoljan sam s njima,njihova cena je 1600din za garnituru od 4 svecice,pasuju po katalogu za moj auto,a pre njih su bile Denso japanske dvokrake,koje su takodje pasovale po katalogu,tako da mogu i jednokrake i dvokrake sve zavisi od proizvodjaca.

Evo prema Birsk katalogu koje svecice pasuju na tvoj auto:

http://www.brisk.rs/katalozi/svecice/auto/

Edited by IlijaGM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doslo vreme da ih menjam, a stavio bih neku bolju varijantu od standardne koja ide, cuo sam da je takva svecica bolja od standardne, zvao sam servis za Brisk i oni su mi preporucili neku platinum varijantu od po oko 750din komad svecica. Ne znam kakva je to prica? Cini mi se da je oznaka gr12dypy tako nesto su mi rekli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zasto bi stavljao takve svecice :question:

Zato sto su 100% original,dobrog su kvaliteta.Te svecicie se prodaju vec godinama u Americi,i dosta ih hvale tamo.

Edited by IlijaGM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me koje svecice idu za ovaj moj model-Fiat Marea Weekend sx 1.6 16v 2002 godiste,posto sam nailazio na razne odgovore zanima me sta je tacno!

Na kojoj kilometrazi se menja Selenia20K?Na njihovom sajtu pise 20.000km?!

Pozdrav za sve clanove!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...