Jump to content
FAS Goran
birca

Punto mk.2 - osigurači

Recommended Posts

Ma kolega opusteno tako je to kad se popije ☺☺☺ nego nasao sam neki od 15a jel nije problem da turim taj za sad dok ne nadjem od 20a..? Verujem da ne moze nista da skodi mozda ce tel samo slabije da se puni ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje da sutra negde kupis rezervne osigurace i stavis preporucenu jacinu. :)

 

Inace onaj od 7.5 A iznad sto sam prvobitno obelezio jeste za upaljac, tj. samo za osvetljenje upaljaca.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko raspored osiguraca za 1.2 8v, konkretno treba mi za zadnji levi far

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta ti je zadnji levi far? Stop svetlo? To je osigurač f37. Ako misliš na rikverc svetlo, to ti je f31. Ovo je šema.

 

osiguraci.JPG

Edited by Timotije
Ubačena slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, stop svetlo, ne radi mi pozicija i stop, samo migavac. Rikverc svetlo mi je na desnoj strani

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio problem, nije bio u pitanju osigurac, vec kontakti, ocistio i sad sve radi, u svakom slucaju hvala na pomoci

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka preporuka iz iskustva, šta bih trebao prekontrolisati?

Dešava mi se u zadnjih mesec dana da mi već treći put crkava osigurač od ventilatora kabine. Prvi put mi se desilo kada sam probao da upalim klimu koja mu inače ne radi od kako sam ga kupio. Bivsa vlasnica mi je odmah rekla da je nije ni koristila a da ne radi.Hteo sam da vidim da li se ispraznila i da li se barem čuje kompresor u radu. Stisnuo prekidač ka unutra, zasvetlela ona lampica ali ništa ne čuh. Vratim u standardan položaj, vidim ne duva ni na ventilator, proverim, vidim u kutiji izgoreo mu onaj osigurač od 30A. Zamenim osigurač, ventilator normalno duva. Više nisam čačkao oko prekidača u položaju klime ali sledeća dva puta nakon toga mi se opet desilo da ventilator sam prestane da duva. Ja zamenim osigurač, ventilator duva normalno. Jel imao ko sličan problem? Da li je moguće da mu sam prekidač pravi kakav kratak spoj ili je nešto do kompresora, koji čini mi se i ne radi tj. kada sam ga palio nisam čuo bilo kakav šum niti promenu broja obrtaja motora osim što zasvetli lampica!?

Edited by Bojssa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet stao ventilator, crkao osigurač. Nedelju dana je radio normalno jer ga nisam ni akao, postavio na 2 i ostavio da duva. Žena juče vozila ceo dan i vrtela prekidač, jutros vidim opet crkao...

Smrdi mi kao da je nešto do samog prekidača, da pravi neki kuršlus. Jel jednostavna zamena ili bolje da ne čačkam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lici na neki kratak spoj pa sagori osigurac. Il elektricar ili kod majstora za klime, mozda i sama klima pravi problem jer ne radi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za nekoga ko bude imao sličan problem kao moj sa pregorevanjem osigurača ventilatora, bio sam kod auto električara i reče motorčić ventilatora mu je otišao, kako sam ga razumeo iako radi, vuče jaču struju i pregoreva osigurač.  A za klimu reče da ne radi jer je prazna. Rekoh pa ne daje nikakav znak života kada je uključim, kaže zato jer je skroz prazna, ok je kompresor. . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...