Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
dasabaja

Punto 1.2 Classic - ogreban branik

Recommended Posts

Ufff...

Ja se izvinjavam ako sam omasio forum, malo sam iznerviran pa ne zamerite.

Evo pre nekih sat vremena me neki slepac ocesao na parkingu u naselju. Ima mesta tri slepera da prodju...sta je taj gledao bog te pita.

Elem...nemam iskustva sa limarima, pazio sam sva kola koja sam imao (dva juga i evo sad punto) pa mi treba vasa pomoc u proceni.

Ne bih da aktiviram kasko za ovo (osim ako mi ne savetujete tako) zbog onih popusta, malusa ovog-onog jer mi se cini da steta nije velika. Elem...evo slika:

y1p50.jpg

y1rA9.jpg y1u4i.jpg

Branik je malo ispao iz lezista, drzi ga neka kao zabica koja je iskocila (srednja slika) i ogreban je kao sto vidite. Interesuje me koliko bi kostalo da se to sredi. Lim nije ostecen. Ako je neka velika cifra da onda aktiviram kasko itd. Nemam nikakvih iskustava sa limarima niti cenama pa mi treba vasa pomoc.

hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se radi kako valja, bar 50€ ili vise.

Inace, nemoj da kukas, ti si super prosao i spremi se na takve situacije. Ja sam vec dva puta mnogo gore prosao na parkingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skidao prednji branik i on je samo na šrafovima - nema žabice, možda je neko drugi skidao pa će reći. To parče branika se može lepo ofarbati kod farbara i biće neprimetan spoj. Jeste nov auto i naravno da se nerviraš, ali to je naša realnost. Sredićeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Banetv

E, mozda su i srafovi...verovatno jesu samo ja vise nisam znao ni sta gledam. Valjda branik nije slomljen tu.

@chikavili

Samo kako valja...nikako drugacije. Znaci 50ak eura?

Potrazicu po forumu neku preporuku za dobrog limara, sigurno se pricalo o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prvo stavih link a onda videh da je zadnji branik :)

Tu su ti žabice ili šrafovi, mislim da su žabice koje drže branik, a šrafovi su odozgo, kad otvoriš gepek vide se gde je brava gepeka :)

Samo kaži hvala bože pa ti nije čačnuo po limu već samo sa žabica smakao branik, farbanje kao što reče čikavili, od 50-60 eur da bude valjano, da se ne ljušti posle, priprema je bitnija od samog farbanja kod plastike...

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

To moze da se "flekuje"dobro.Ja bih izbegao farbanje celog branika.Sto fabrika ofarba(pa i Zastava) to nijedan privatnik ne moze.Dobro razmisli i posavetuj se sa majstorom.To nije problem ofarbati i uzeti 50-60 evra.Pricamo za ceo branik valjda.Ali to vise nije TO.Sta ako omasi nijansu za 10%?Imaces novi sareni auto.Sta ako pocne,a hoce sigurno,da se guli.Mozda za 10 dana ,mozda za 2 godine.Ja bih samo "flekovo" to mesto i bice savrseno.Za 7 dana ces i zaboraviti da je bio ocesan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih na tvom mestu pokušao da namestim branik (ono što je ispalo iz ležišta) i ispolirao ovo koliko može, a ono što ne može ostavio bih tako čisto protiv uroka... ja sam na dva auta stalno jurio da SVE bude cakum-pakum i non-stop neka ogrebotina od vrata, sa parking itd... i kada sam na oba ostavio po jednu ''šaru'' tada su i oštećenja prestala da se dešavaju :thumbsup: ovo tvoje nije toliko strašno, samo namesti branik i vozi ;) Beograd je to, nema tu čuvanja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si dovla kad se razmisli malo :thumbsup: može to lepo da ispadne valjda :)

A što je najgore kad bi ostavio tako 2 nedelje, ostalo bi ti tako doveka veruj mi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to sto kazes oktopode, na pocetku se iznerviras, oces da pobijes sve zivo i onda se posle nekog vremena naviknes pa te posle zabole da nesto radis. :D Ma cuti super je ovo...ovo se sredi za cas. Da si ga nekim slucajem uvatio mogao si ladno da mu trazis 100 evra. Tako je mog caleta lik ocesao na semaforu, bila je tolika ogrebotina da kada smo ga ispolirali nista se nije primetilo, a uzeo mu je 50 evra samo da ne zove policiju.

Ne znam kako je kod punta sa 5 vrata ali kod trovratnog je zadnji branik samo na srafovima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam na cemu se drzi. nadam se da su srafovi u pitanju. Vratio bih ga ja sam na mesto al ne umem da ga skinem.

Inace, u Delti su trazili 120e da to srede, hoce da farbaju ceo branik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi kada otvoris gepek da ti se ukazu na rubu srafovi, i verovatno imas srafove ispod branika...trebalo bi da ih vidis kada se sagnes i pogledas ispod. I mora da postoje na zadnjem krilu, tj. blizu mesta gde te je udario samo malo vise ka tocku. Ako tu stoje, a mislim da stoje, malo teze ces ih odsrafiti jer je malo nepristupacno...mozda ces morati da dignes zadnji deo na dizalicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da si ga nekim slucajem uvatio mogao si ladno da mu trazis 100 evra. Tako je mog caleta lik ocesao na semaforu, bila je tolika ogrebotina da kada smo ga ispolirali nista se nije primetilo, a uzeo mu je 50 evra samo da ne zove policiju.

Ja imam neku teoremu da i kad vidim da mi je neko slučajno ili nepažnjom naneo štetu na kolima manju od 20-30 eur ovog tipa, ne tražim nikakve pare pa ti se tako i vrati, ja npr sad skoro kad sam udario lika odpozadi, mogao je da mi traži pare za farbanje i slično, ali nije bilo strašno i eto....vratilo mi se što ja nekima tako nisam ot'o pare :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni su u Delti trazili 130e mada je kod mene udareno mnogo vise. U pitanju je prednji branik, ali je ocesana i ona plasticna lajsna po sredini, i izgreban je far. Hteo sam da sam to platim medjutim kad smo bolje pogledali steta je mnogo veca. Naime far nije samo ocesan nego je i napukao sa donje strane tako da je i on za zamenu ako necu da mi magli. Zbog toga sam morao da aktiviram kasko. Sve u svemu nemoj da se nerviras. Ovo je sluzilo da bi video da moze i gore da prodjes zbog nepaznje magaraca. Nadam se da sam te malo utesio.

P.S. Za kasko bi ti trebao policijski zapisnik. Barem su mene to trazili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam neku teoremu da i kad vidim da mi je neko slučajno ili nepažnjom naneo štetu na kolima manju od 20-30 eur ovog tipa, ne tražim nikakve pare pa ti se tako i vrati, ja npr sad skoro kad sam udario lika odpozadi, mogao je da mi traži pare za farbanje i slično, ali nije bilo strašno i eto....vratilo mi se što ja nekima tako nisam ot'o pare :thumbsup:

Nisam sujeveran uopste, onaj ko nanese stetu treba da je plati. I ja bih sutra ako bih ne daj boze nekog udario isplatio.

Imao sam situaciju kada me je deda neki mrtvi ocesao po retrovizoru kada smo se mimoilazili(sreca pa nije celu levu stranu), i napravio blagu straftu, nije mu palo na pamet da se zaustavi! Nisam imao prostora da se okrenem inace bih pun gas za njim, i trazio bih mu ladno 30 evra! I ja takvim likovima ne mogu da oprostim. Samo da sam jednog lika primetio na parkingu koji zabode svoja vrata u moja onako krvnicki iz sve snage dok izlazi, zbog cega su mi vrata kao vazdusnom puskom izbusena, prosao bi gadno. Ja pazim na tudje automobile na parkingu kao na svog ali ocigledno mi se ne vraca ta moja paznja. Prema tome nema sta kome da zaboravim i da kazem moglo se i meni desiti.

Svakom se moze desiti, to je tacno, ali pre svega je ljudski da se nadomesti izazvana steta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sad skidao polomljen branik, ima 4 srafa kad otvoris haubu, po dva srafa ispod oba krila i dva srafa odozodo u sustini nije tesko skinuti ako nije zapeklo ( kao meni recimo:) ) branik je 4 soma i majstor mi je trazio jos 5 da ofarba al to jos nisam uradio. nadam se da sam od neke pomoci:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Branik je namesten. Otisao sam u branik servis...bilo me sramota kad sam video. Lik je odsrafio jedan sraf, nacentrirao branik i ponovo ga zasrafio. Nista nije slomljeno. Jbg...sad znam:) Nije nista naplatio.

A farbu cu da sredjujem kad se vratim s mora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...