Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
nebojsa77

Punto 55s mk.1 - filter kabine

Recommended Posts

Imam veliki problem sa liscem u ventilaciji. Posto sam vec skidao i cistio kanal koji se nalazi ispod plastike i rucica brisaca i video sam rupe (tri komada i svaka je manja od prethodne) interesuje me da li iko ima sliku da mi prosledi kako izgleda kuciste filtera kabine. Posto sam imao malo vremena da zagledam kako da postavim bilo kakav filter interesuje me da li bi moglo recimo da "ubudziim neki sundjer preko tih rupa i zaglavim ga izmedju dva lima. Da li bi to "pilo vodu" u resavanju problema ili imate neko drugo resenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

resavali taj problem postavljanjem mrezice sa donje strane plastike gde su otvori za vazduh,moze neka tipa za komarce ili nesto krupnija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretrazi malo forum, jedan clan je uspio ubudziti filter

Share this post


Link to post
Share on other sites

resavali taj problem postavljanjem mrezice sa donje strane plastike gde su otvori za vazduh,moze neka tipa za komarce ili nesto krupnija

Ajde samo malo pojasnjenje koji otvori i koje plastike, jel da skinem motor pa onda da stavim preko njega?

Kad sam skinuo plastiku ispod brisaca ja sam mislio da stavim nesto preko tih otvora ali ima jos rupa sa strane kod branika i prednjeg stuba i sa jedne i sa druge strane pa tako da ta mogucnost otpada ako si na to mislio.

Razmisljao sam da li da postavim neku mrezicu preko samog motora ali videcemo kad ga skinem da ga ocistim i malo produvam sta se moze tu uraditi.

Pretrazi malo forum, jedan clan je uspio ubudziti filter

Nazalost izgleda da kod mene nesto ne funkcionise sa tom pretragom ili nisam mogao da nadjem takav opis. Osim ako se to ne odnosi na onaj post gde se savetuje da se kupi nova plastika ispod brisaca i samim tim iscupa celo kuciste filtera "AKO IMA" na doticnom modelu sa koga skidate plastiku.

Edited by Plava strela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak sam na kraju resio za vikend tj u nedelju poskidao sam centralnu konzolu i posto je jedan ulaz za sva 4 izlaza lepo sam konfiskovao cerine (2 godine) hulahopke i uz par plasticnih vezica ucvrstio sa zadnje strane. Onda mi je doslo napamet da to isto uradim i sa ona dva otvora sa strane kod vrata malo se namucio i uspeo i njih da izvadim i isto odradim. Za ne poverovati je koliko je bilo masnoce sa zadnje strane otvora (jeste da je auto 97 godiste ali sto je puno puno je). I tako usput sam probao da skinem i motor da bi i njega pregledao ali mi to nije poslo za rukom i jer sam skinuo 4 srafa kojima sam mogao da pridjem ali ostala mi jos dva koja su se nalazila izmedju izolacionog zida i samog motora a tamo ne znam da li bi i dete moglo da zavuce ruku, tako da nista od skidanja motora dok se ne rasturi cela armatur tabla sto mi se nije radilo tj zavrsio sam oko 8 uvece a sutradan radni dan. Tako da sam zavrsio trenutno sa tim i jeste da mi amlo slabije duva ali bar ne leti po celoj kabini lisce kad ukljucim vrntilaciju. Hvala na ukazanoj pomoci ali svi postovi su ovde malo vise za punta 2 vezani a malo nas ima koji vozimo mk1 ili se bar ne javljaju sa problemima.

Edited by neshaoct
Ne citiraj post koji je neposredno iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz evo ja imam problem kod punta mk1 (grijanje) promijenio termostat izracio sve i opet nemam grijanje kako treba nekad toplo tj mlako nekad hladno puse ocistio hladnjak kabine bez ikakvim preparata samo s vodom e sad mi ostaje da pogledam klapne sto otvara i zatvara za topli i hladan zrak e a dal imate kakav savijet kako di sta zapocet jel moram skidat cijelu tabli ili??

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...