Jump to content
FAS Goran
stilo jtd

Fiat Stilo - Navi problem (spajanje navigacije, kod)

Recommended Posts

alo drustvo,

imam problema sa svojim naknadno ugradenim CN+ u Stilu.

zamjenio sam kompletnu antenu. znaci original sa 3in1 antenom (FM,GPS,GSM)

naravno kabel od antene mi je bio pre kratak i nije imao original steker za cn+, pak sam odsjeko orginal kabel od i spoio ga sa izolir trakom.

e sad ima problem da imam jako slab signal. znaci ne nade radio stanice sta svaki drugi auto nade i izgubi se jako brzo signal od FM.

imam i original pojacalo za antenu sta je ugradita u antenu al ne pomaze mi to nista.

postoji li sta bolje da imam jaci signal ?

da lije bolje zalemit zice od antene da bude bolji dignal. ili kupiti original produzetak za kabel.

to je bio 1. problem.

2.nemam master code za CN+ pak sam iscupu bus+/- zice da mi radio radi.

da liima kakva mogucnust taj master cod makniti ili ? imam verziju 8.5 i ne usudim se updejtati na 9.8 ver jer sam jedan CN+ vec tako s`ebo (flash dump)

3. nece da mi cita sve mp3 cd-e. tj ja snimam normalno cd (mp3) i kad ga ubacim u radio pola pjesama nece da radi. koji tocno audio format mora biti da ce raditi? pozz, hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima,od pre mesec dana sam vlasnik Fiat Stila 1.9 JTD 2002.god.sa fabrickom navigacijom.Zna se da mapa Srbije za njega ne postoji,radi mi telefon i radio stanice ali kada ubacim disk za muzikom ne cita ga,prijavljuje NO DISC ,da li zna neko sta moze biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj sa disk cistacem, ima da se kupi u radnjama sa kompjuterskom opremom ili u knjizarama.

Ja sam sa njim resio problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam sa diskom za ciscenje i nista i dalje obavestenje NO CD,cak se i ne cuje da unutra pokrene CD vec samo konstatuje da nema CD-a,bilo koji CD kad ubacim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima imam sledeci problem:

Pre nekoliko dana sam menjao akulumator na abartu,i kad sam sve vratio i upalio auto navigacija mi trazi master code! sta raditi? nemam knjigu ili karticu koja ide sa autom gde pise taj cod. hvala unapred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tri su varijante:

1. Njajeftinija: kreni redom 0001, 0002 ...

2. Može da se flešuje na Firmware 9.8 koji ne zahteva kod,

3. Da se pošalje broj šasije preko servisa ufabriku i za 100EUR ti daju kod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj kod Gorana. Fiat servis "Goran" ili preko oglasa na www.polovniautomobili.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam gledao za sebe upravo to, uputstvo za update verzije softvera na CN+: http://www.fiatforum.com/stilo-guides/67187-connect-nav-software-update-gars6.html

U toj temi su i linkovi za verziju 9.8, kao i Setup CD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari potrebna mi je pomoc

imam navigaciju ali nije fabricki bila u stilu , prvi problem je sto je na holandskom i ne mogu da promenim jezik , drugi i najveci problem je sto se gasi svakih 20 min a ne znam kako da iskljucim to

u njoj je verzija softvera 8,5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instaliraj 9.8 i odaberes engleski jezik u toku instalacije kada te pita koji jezik zelis. Pronadji u temi linkove za 9.8 i setup CD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, a jel neko zna kako resiti to iskljucivanje, iskreno ja sam tu navi doneo iz holandije i samo odsekao komplet zice u duzini od 30cm i sad u mom autu mi fali onaj beli dzek , gde on bude ustekan u autu posto jos uvek mogu da izvadi ostatak i nastavim ga , ni komande sa volana mi ne rade, ali lepo izgleda jako dobro je ocuvana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas sve vec po forumu - evo samo za prvu pomoc da te uputim gde da trazis.

Posto ti navigacija sa verzijom 8.5 radi bez trazenja koda, ne rade komande sa volana i pretpostavljam ne radi ni Trip Data na navigaciji (nisi pomenuo) - navigacija jos uvek nema vezu sa CAN mrezom na autu. Potrebno je dovuci napon po davanju kontakta (sa brave ili upaljaca, a mislim i da se zato gasi posle 20 min) i proveriti CAN A i CAN B linije (sa dzeka u autu, mada to bi trebalo da je OK). Kada se to ispravno poveze, navigacija bi trebalo da trazi kod, a ako je kao sto ti je Branko rekao flesujes na 9.8, trebalo bi da radi i bez koda. Kada prodjes ovaj korak, u principu si uradio najosnovnije da uredjaj moze normalno da se koristi.

Dalje, problem blinkanja kilometraze na board-u zbog novog uredjaja na CAN linijama se resava ili timerom (sema na 3. slici u ovom postu http://www.fiat-lanc...48 , tako sam uradio kod sebe za MF volan) ili dodavanjem uredjaja preko Proxy Alignment. Ako hoces punu funkcionalnost, pored mikrofona ce ti trebati i GPS i GSM antena. Beli dzek na CN+ ti u principu treba samo za linije mikrofona. Treba ih povezati sa pinova navigacije na konektor D20 kod Body Compa, a dalje je Stilo ozicen do plafonjere (tj. konektora P26 za sam mikrofon,ako ga planiras gore gde je i fabricki). Evo imas ovde to na slici: http://www.fiat-lanc...26

To su u najkracem odgovori na tvoja pitanja, nadam se da nisam nesto zaboravio. Vrati se par strana unazad, imas sve sto pitas do detalja objasnjeno, kolega "Bracko Nemanja" je to vec radio i sve lepo dokumentovao, korak po korak. Pogledaj i ovu temu: http://www.fiat-lanc...showtopic=32233

Ako nije glupo pitanje, koliko se krecu ocuvane navigacije tamo i imas li ih za prodaju? Ovo sto se ovde nadje je uglavnom izakano.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto ti je kolega vec napisao procitaj ovu temu od pocetka i videces da smo svi imali iste probleme i kako smo ih resili. Nista nije komplikovano ali ima svasta da se uradi da bi sve radilo kako treba. Ako negde zapnes dok to sve resavas i ako ti je nesto nejasno kako da uradis, tu smo da ti pomognemo.

Poslato sa HTC Desire Z using tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, a jel neko zna kako resiti to iskljucivanje,

Taj ko je ugrađivao navigaciju nije povezao CAN vezu, tj presekao je jedan kabel (crni) zato što nema kod. Sada tvoja navigacija ne konstatuje da se auto upalio, pa kao i radio kad upališ a motor ne radi traje samo 20min. Kada budeš povezao CAN očekuj da će odmah da traži master code.

Sam možeš da apdejtuješ softver na 9.8 samo ako znaš kod.

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam razumeo, covek to ubacuje u svoj auto sa normalnom (i neostecenom) instalacijom za CD/cass. Sto znaci da bi trebao da ima povezan CAN A i CAN B na fabrickoj instalaciji, tj. konektoru. Odnosno 100% ako je ranije imao kontrolu CD/cass sa MF volana. Jedino mu onda fali napon po davanju kontakta:

Potrebno je dovuci napon po davanju kontakta (sa brave ili upaljaca, a mislim i da se zato gasi posle 20 min)

Kada se poveze na CAN magistrale, dalje ide kod, blinkanje kilometraze, itd...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne trazi kod niti blinka na vozilu koje nije fabricki doslo sa nav.siguran znak da CAN nije povezan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...