Jump to content
FAS Goran
stilo jtd

Fiat Stilo - Navi problem (spajanje navigacije, kod)

Recommended Posts

Prvo sto mi pada na pamet je da za te starije uredjaje svi diskovi treba da se narezuju sto manjom brzinom.

Drugo, je li ti apsolutno ispravan CD citac, jesi li ga koristio ranije, da ne glavi u nekom polozaju (te navigacije cesto stoje po kojekakvim krsevima, otpadima, prasini...)? Citac mozes lako i sam da skines i ocistis, pa da pokusas ponovo da ucitas firmware. Naravno, ako citac slucajno ima neki fizicki problem, npr. sa laserom ili mehanizmom/vodjicama. Pravio sam i za to svojevremeno tutorial, imas sve detaljno ovde (a tu ces videti i kako da izvadis disk):

Rekoh ti iznad da je svako flesovanje potencijalan rizik da se uredjaj "zaglupi", kao uostalom i svako ucitavanje firmware i na drugim uredjajima. U pocetku jeste bilo problem, ali se pre nekoliko godina doslo do resenja, pa su u nekim servisima poceli da ucitavaju firmware i "na stolu". Ali je to bilo reda velicine 50-70 EUR, uglavnom naslo se nacina da se uredjaji spasu ako upadnu u tu fazu.

Na kraju krajeva, i da neces da se bakces, zasto bi je bacao - ne znam sada, ali ranije je moglo solidno da se zaradi i da je prodas za delove, svasta ljudima zatreba. Licno bih pokusao da sredim.

Share this post


Link to post
Share on other sites



Then i turn key to mar and while cn+ was turning on before flash process quickly press 3-4-5-6 and TEL and omg flashing started and finished i was like it finished fine and its now on 9.8 firmware .

Evo ti resenje, kod mene je ovo obavilo posao

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

flashing result ok,ovo je uspelo iz cuga,preseo mi je petrovdan danas kad se ugasila navigacija,sad je upravo dekodirana,krenula je instalacija,stala kod 50 posto i ponovo krenula i zavrsila flesovanje do kraja,ne mogu da verujem sta se desava

BRACO moja hvala puno, i tebi Ivane i tebi brate Kuvalja

Trebao sam da idem u besku kod lika da je flesuje,jos jedan drug od burazera je hteo da mi pomogne,sve bi to bila milionita cimanja oko hebane navi,mozak me je boleo vise od nje,i tek jutros sam provalio da taj cd imamo mi ovde na forumu

I evo uz pomoc dobrih ljudi muke resene,ulepsali ste mi dan,bratijo hvala do neba jos jednom

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decko iz Beske je Darko koji ih prodaje, inace i njemu sam ja rekao za ovu foru..
Drago mi je da si resio problem

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima vama deco!

Evo i ja kupio Stila sa ugrađenom navigacijom Connect nav+.Bila je na sistemu 8.5 ,ja je prebacio na 11.0 bez problema ali nisam dobio ništa novo.CD sa navigacijom neće da primi i ne radi mi telefon.Sve drugo,promena jezika i slično ,radi .Kako ga osposobiti da sve radi?Nije da mi je sve to neophodno ali kada ga već imam voleo bih da sve radi.Nadam se da neko ima strpljenja da mi pomogne u rešavanju problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dragan61

Sto se telefona tice, proveriti da li je kartica dobro ubacena. Cip treba da je, koliko se secam, napred desno. I potrebno je da kartica bude ili na fabrickom nosacu ili je ne vaditi iz onog dela velicine kreditne kartice.

Ako je OK postavljena, moze se dalje preko skrivenog servisnog menija proveriti da li sistem uopste vidi modem, koja je njegova hardverska i softverska verzija. Isto to se moze proveriti i za GPS modul. Takodje se moze proveriti da li CD citac dobro radi (mozda i disk sa mapama nije dobro narezan), itd., itd...

Dok sam kao malo mladji imao vise entuzijazma :) - sve iznad pomenuto sam lepo objasnio u ovoj svojoj temi:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/66836-fiat-stilo-rastavljanje-i-servis-fabričke-cn-navigacije-zamena-gsm-modema-čišćenje-cd-čitača/

 

Takodje, od koristi moze da bude i moj stari DIY za naknadnu ugradnju ConnectNav+:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/65115-fiat-stilo-naknadna-ugradnja-connectnav-uredjaja-navigacije/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini što te zamaram ali pročitao sam sve ali nisam uspeo da popravim stanje.Evo slikao sam ti onaj skriveni meni pa te molim za tumačenje .Kada sam u vožnji signal od GPSa mi je na maximumu a od GSM na dve crte ali ništa više od toga ne radi.

 

IMG_20200811_171218.jpg IMG_20200811_171246.jpg IMG_20200811_171202.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuj zamaranje, nikakav problem, samo sto pokusavam da se setim jer sam se sa tim baktao pre par godina ;) .

Sto se GSM modema tice, uredjaj ga vidi. Hardverska serija je jedna ispred u odnosu na onaj koji sam imao na bivsem Stilu, softverska verzija ista. Gledajuci ocitavanja, ako ti je SIM kartica bila ubacena u trenutku slikanja - postoji problem sa njenim ocitavanjem. Tvoja treca slika, polje "SIM CARD" ima vrednost "ABSENT" i sija crveno. Ili kartica nije dobro ubacena ili mozda kontakti citaca ne nalezu dobro na cip SIM-a, moze da bude da je kabl citac kartice u kvaru ili mozda sam citac... Pokusaj i sa nekom drugom karticom ako je ova ostecena, cip ide napred desno, ako se dobro secam.

Jos jedna stvar na toj slici - da li je u trenutku slikanja bio upaljen kontakt? Posto nemas ni ocitavanja veze sa CAN mrezom (nevezano za ova dva pitanja). Polja "KEY SIGNAL" i "CAN NETWORK". Po ovome sto vidim, trebalo bi da imas i Woofer u gepeku.

Sto se GPS modula tice - i njega uredjaj detektuje, ista verzija HW i SW kao bivsi kod mene. Sledece pitanje je da li je uredjaj originalno bio u autu ili je naknadno ugradjen? Imas li mikrofon u plafonjeri? Imas li uopste GPS/GSM/radio antenu i je li povezana? Prepoznaces je po nesto vecem kucistu na krovu u odnosu na obicnu. Ili ako izvuces navigaciju napolje, pozadi treba da ima uboden zeleni i sivi konektor (GPS i GSM antene). Koliko se secam, i bez navi diska trebas da imas ocitanu geografsku sirinu i duzinu.

U sustini, navigacija ti je za Srbiju beskorisna, jer nemas detaljnih mapa za nasu zemlju. Po inostranstvu sljaka.

Meni je mnogo bitniji bio telefon. Jeste da je odvojena kartica i drugi broj, ali vrlo korisna stvar u voznji. Handsfree i komandovanje glasom. Interesantno da Voice Recognition na tom Magneti Marelli uredjaju, bar iz mog iskustva radi mnogo bolje nego VR na novijem Bravu. Ruku na srce, bilo je i 20-30 kontakata na zasebnoj kartici, u poredjenju sa skoro hiljadu na trenutnom telefonu povezanom preko BT.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugovi borci, opet sam u ovoj temi,navigacija mi se gasi na svakih 20 min,znam da treba da dovedem plus na pin 4,to sam i pokusao danas ,na tom pinu vec imam neku plavu zicu,zakacio sam se za nju i kad dodirnem plus,tj zivu struju,upali se kontakt,ventilacija navi,sve se ukljuci

struju sam dovlacio sa brave pa sam pomislio da tu nesto nije u redu,probao sam direktno sa plus kleme sa akumulatora i isto

instalaciju imam kompletnu za navi,sve pokazuje mormalno,potrosnju i sve ostalo sto treba,jedino se gasi na 20 min,i blinka kilometraza stalno

gde gresim jel vidi neko,evo slika ovog dzeka

20200816_114118.thumb.jpg.2efe279e6009c872de1b964b92308ffd.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, zoranzo said:

na tom pinu vec imam neku plavu zicu

Ako je tako bilo, onda si vec imao napon sa kontakta na pinu 4. Lako proveris unimerom ili probnom lampom, ako imas napon na tom pinu kada das kontakt - ne treba nista da diras i imas svo potrebno ozicenje za rad navigacije.

Ako je to OK, onda bi trebao da si nakacen na CAN mrezu vozila (ako je unet Code navigacije ili ucitan firmware 9.8 koji ne trazi Code). Tj. CN+ bi trebalo da ti sa vozila ocitava datum, vreme, temperaturu, Board podatke (kilometraza, prosecna brzina i potrosnja,...), da se ne gasi posle 20 min... I na kraju, kilometraza blinka ako je navigacija nakacena na CAN mrezu, a nije registrovana u Body Compu. Pre 10 godina smo pravili tajmere za varanje, a odavno se to lako resava Proxy Alignment-om (dijagnostikom).

Je li navigacija fabricki (ili ranije) bila u autu? Imas li sivi i zeleni konektor za GPS i GSM antenu pozadi, je li ti na krovu ona veca GPS/GSM/radio antena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam to uradio sa probnom lampom na 4 pinu,nisam znao jel smem uopste da dovodim struju na tu zicu,posto ona vec postoji,probnom lampom sam video da dolazi struja kad se upali i onda sam smeo da se zezam sa dovodjenjem zive struje

Kupio sam stila sa cd-om,kad sam uzeo navi instalacija je bila tu,inace sve ali sve ocitava na navigaciji,9.8 firmvare je ucitan,cudno mi je da nije blinkala kilometraza kad je dekodirana prvi put,ali gasila se navigacija i tada,blinkanje mi i ne smeta,evo neka slika gde sam i zalemio nepotrebno zicu,nisam mogao da izvucem klemicu,a na crvenoj zici sa brave ko izvuce klemicu svaka mu cast,pa jel moraju da ga komplikuju onako:wallbash:

Da imam na krovu antenu ,sad ne znam za sta je,mislio sam da je za radio??ukosena je onako pod nekim uglom

 

20200816_183426.jpg

20200816_183458.jpg

Edited by zoranzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, imas svu kompletnu instalaciju, tj. auto je verovatno fabricki isao sa CN+. Onda i u plafonjeri imas mikrofon, a ovo ti je razlika izmedju obicne i GPS/GSM/radio antene (koja je malo "grbavija" u kucistu na krovu):

 

43934313_58c87f2e7236c1-25171806IMG_6166.thumb.jpg.4c94580cd335b610748d2a90660f2213.jpg antena.navi_stilo.jpg.7044104c0cd53c5a77920b2be71db2cd.thumb.jpg.c05c9a0f48fe72ed98ed896e1c49f128.jpg

 

Jedino me buni ako kazes da ti CN+ ocitava sve parametre sa vozila - onda bi trebala da je povezana sa CAN mrezom i samim tim ne bi smela da se gasi posle 20 min. Tj. gasi se samo ako nema te veze, a to je simulacija ugasenog kontakta (kao sto se posle 20 min gasi i obican radio).

Otvori skriveni servisni meni CN+, pa vidi imas li ista neobicno (crveno polje) u vezi kontakta i stanja CAN mreze, sa datim kontaktom. Ako ne znas kako, imas na kraju ovog mog posta, pa proveri sekcije "Key Signal" i "CAN Network", tako nesto bese:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/66836-fiat-stilo-rastavljanje-i-servis-fabričke-cn-navigacije-zamena-gsm-modema-čišćenje-cd-čitača/

 

Mozda ti od koristi bude i ova moja kompletna tema za naknadnu ugradnju:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/65115-fiat-stilo-naknadna-ugradnja-connectnav-uredjaja-navigacije/

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tu antenu imam,nisam ni znao za ovaj meni,imam nekih 5 gresaka,kako se otklanjaju,evo 2 slike,ostalo je sve zeleno

Ustvari,aplifier,sim card i gps antena daju error kad je dat kontakt,bez kontakta je can i key signal,nisam sve procitao,odleteo sam odmah do kola

20200816_193045.thumb.jpg.a2f2af365523df04cd8c79eb88d525cb.jpg20200816_193124.thumb.jpg.3c0b2d10a10ebf83b771e778a255c2ee.jpg

Edited by zoranzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada das kontakt, ako je sve povezano kako treba, "Key Signal" i "CAN Network" treba da budu zeleni. To znaci da je uredjaj uspesno konektovan na CAN mrezu vozila i Body Comp. Tada moze da iscitava parametre vozila i ne bi trebao da se gasi posle 20 min (ako kontakt/motor svo vreme radi, naravno). Ako ugasis/motor kontakt, ta veza se prekida, ne mozes da ocitavas podatke preko CAN i uredjaj se gasi posle 20 min (ako ga ti ne ugasis rucno). Tako bi trebalo da radi.

Ostalo na drugoj slici zavisi od opreme - signalizira da imas zakacen CD changer i da nemas pojacalo. "SIM Card" ce biti zeleno kada ubacis karticu u uredjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad dam kontakt key signal i can su zeleni,to je ok,navi se gasila u toku voznje par puta siguran sam,a bio sam ubedjen da ne sme da se gasi ni kad je ugasen,skinut kontakt

Taj lik sto je prvi put dekodirao mi je takodje rekao da treba da dovucem plus do nje da se ne bi gasila,on je licno i povezao navigaciju

Ali ok sad su jasnije stvari mnogo,probacu ga duzinski da se razjasnim sa sobom

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, zoranzo said:

Kad dam kontakt key signal i can su zeleni,to je ok,navi se gasila u toku voznje par puta siguran sam,a bio sam ubedjen da ne sme da se gasi ni kad je ugasen,skinut kontakt

Mora da se ugasi ako nema kontakt, to je fabricka zastita kao i na obicnom Visteon CD. Interval je 20 min.

Ali da se sama ugasi u voznji, a svo vreme radi normalno povezana na CAN mrezu (vidis datum/vreme/parametre) - to vec nije regularno ponasanje. Moguce onda i da sam uredjaj ima neki problem. Isprati u voznji ima li nekog pravila na koliko se vremenski gasi od davanja kontakta.

35 minutes ago, zoranzo said:

Taj lik sto je prvi put dekodirao mi je takodje rekao da treba da dovucem plus do nje da se ne bi gasila

Da, ali pod uslovom da auto nije imao imao fabricku navigaciju i ugradjuje se kasnije. Tj. u slucaju da nemas fabricki dovucenu tu plavu zicu na pin 4. Sto smo konstatovali da imas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu duzinski,ubedjen sam da se gasila,to moram da se razjasnim kao sto rekoh

A lik sto je ugradjivao je doneo do grada iz barajeva,bila je kod njega na dekodiranju,rekao mi je gde da dovucem zicu,na koji pin,to sam zaboravio posle 5 minuta,i plus nije zakacio beli,najsiri dzek cini mi se,rekao je da slucajno ne pocne da trazi kod?

Sad moguce da je rekao za zicu kad sam mu odneo navi,tad sam imao cd,bila je prica 1000 din da dovuce kabal sa brave,verovatno je mislio da nemam instalaciju,kad je dosao da poveze nije spominjao zicu,ja ga pitao u vezi dovodjenja zice,rece da zuri to mogu i ja da odradim,uglavnom me je otkacio,dobro se secam

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, zoranzo said:

i plus nije zakacio beli,najsiri dzek cini mi se,rekao je da slucajno ne pocne da trazi kod

Beli 18-pinac nema apsolutno nikakve veze sa CAN ili kodom, u njemu su na pozicijama 9 i 18 pinovi mikrofona (ako se dobro secam).

Ugradio sam ih vise komada, bez problema povezao sve i ljudi naknadno kupovali mikrofon i povezao im taj beli konektor kasnije.

Isti slucaj i na svom Stilu gde sam takodje naknadno ugradjivao, tako da je provereno 101% u praksi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam dekodirao uz vasu pomoc sa foruma navi odmah sam povezao i taj dzek,cd 9.8 je bio tu,tako da straha nije bilo,i nije bilo nikakvih problema

Ma nisam znao nista,sad je druga prica,kad neko vidi da ne znas lako je..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene opet.One ranije slike su bile bez kontakta a sada sam stavio slike dok je auto upaljen.Kartica za telefon je dobra,probao sam i sa drugom iz telefona u radu i dobro je postavljena ali ne menja stvar.Bivsi vlasnik mi je rekao da je navigacija fabricka i da je tako uvezen iz Holandije.Antena mi je "debeljuskasta",verovatno je ta koja treba.Pozadi ima sve konektore za koje sam ovde procitao da treba da ima.Mikrofon nisam gledao da li ima ,ne znam kako da otkacim a da nesto ne polomim.E sad,citao sam to za navigaciju da ne radi bas nesto idealno kod nas ali bar da nesto radi.Telefon nije losa stvar i bas bih voleo da to osposobim.Da ne zaboravim,CD citac mi je odlican,cita sve.

 

IMG_20200819_160135.jpg IMG_20200819_160146.jpg IMG_20200819_160151.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Dragan61 said:

probao sam i sa drugom iz telefona u radu i dobro je postavljena ali ne menja stvar.

I dalje ne vidi SIM karticu. Kako je postavljas u slot? Cip treba da bude napred desno, a kartica mora da bude ili u nosacu ili kao kada je uzmes od provajdera, u onoj plastici velicine kreditne kartice.

Takodje, kada ubacujes karticu, moras da je gurnes do kraja i cujes/osetis "klik" pod oprugom, ona je tek tada u lezistu. Isto tako se i vadi napolje, pritisak ka napred, "klik" i uredjaj je izbacuje iz lezista. Kada se kartica stavlja ili vadi iz slota, "TEL" funkcija treba da je ugasena ili ugasen ceo uredjaj.

Ne znam sta je podeseno na uredjaju, ali mozes da pokusas "Emergency Call" koji moze da se obavi i bez SIM kartice, ali odmah prekidaj :) .

Sto se mikrofona tice, nalazi se u plafonjeri, ispod rupica... Lako moze da se vidi, samo se ceo taj zadnji deo plafonjere povuce nadole. A ako neces tako, na samoj navigaciji imas "Voice Memo" funkciju, gde mozes da snimis i reprodukujes do 3 glasovne poruke. Na taj nacin ces proveriti rad mikrofona, imas sve objasnjeno u Korisnickom uputstvu: https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Stilo/100009213.pdf

Ako nista od ovoga ne pomogne za citac, moguce da ima neki fizicki problem ili kvar - da pinovi ne nalezu lepo na samu karticu, problem sa flat kablom i sl... Sam GSM modem navigacija lepo prepoznaje sto se vidi na tvojim slikama - ako se setim jos necega za proveru dopisacu, ima vec prilicno kako sam prodao Stila...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, PeleStilo said:

ko ima zivaca nek proba svaki kod

Hvala u svakom slucaju, ali ovo su koliko vidim "samo" svi moguci kodovi od 0001 do 9999 :) .

Ko ima Visteon, odustace vec posle par puta jer uredjaj duplira vreme cekanja na svaki pogresan Code. Vec na 7. pogresnom pokusaju cekanje na iduci pokusaj je sat vremena, na 8. pogresnom 2 sata, itd. Imamo dekoder za Visteon, Code se preko SN uredjaja ljudima ostavlja na forumu cim vidimo pitanje.

Za Magneti Marelli nema timeouta izmedju pokusaja - ali zasto opet nabadati kodove do besvesti, kada uredjaj moze da se preflesuje sa verzijom 9.8 i problem resi za par minuta. Free verziju 9.8 firmware-a sam pre par godina ostavio na forumu.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

  

1 hour ago, Ssxs said:

mislim da li ima neki ziv u 2021 god

Ima nas zivih Stilista :D .

Probaj da skines sa ovog mog linka, kacio sam davno na forumu.

PS: Ako ne prodje, javi se da ti posaljem firmware preko WeTransfer.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...