Jump to content
FAS Goran
stilo jtd

Fiat Stilo - Navi problem (spajanje navigacije, kod)

Recommended Posts

Napisao sam sve lepo u citiranom postu - pravi se bootable disk na osnovu .iso fajla ekstraktovanog iz .zip arhive (Open .iso u Neru ili sl.). Pored toga, u istoj .zip arhivi se nalazi i uputstvo i za narezivanje diska i za proces upgrade firmware.

Najbolje da se odvoji 5 minuta i procita, da ne bi svakom zainteresovanom clanu ponaosob svaki put objasnjavali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini druže, bio sam na poslu pa sam samo na brzinu pregledao onaj link i nisam sve pročitao. Hvala ti na pomoć i javim se ako uspijem riješiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, javi ako mozemo da pomognemo dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eno nakon 150 pokušaja nisam uspio riješiti svoj problem. Jednostavno neće da pokrene ni jednu verziju setup-a osim 12.2 koja naravno nije kompatibilna...

Izgleda da ću morati promjeniti komplet navigaciju jer u mojoj blizini nema niko ko se sa tim bavi. Našao sam na jednom otpadu ispravnu navigaciju, kaže lik da joj nešto svijetlo treperi ali mogu joj staviti svoj display...

Hvala vam svima koji se mi pokušali pomoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je zadnja opcija... Siguran si da CD citac ispravno radi, da je disk dobro narezan...? Ovde ima servisa koji rade flesovanje ili poravku na stolu ako to ne prolazi.

Koliko si siguran da je toj kojoj kupujes bas display u problemu? Ne kazem da nije to, ali to je samo ono sto se na prvu vidi, ipak ne verujem nikome dok sam ne proverim...

Cisto glasno razmisljam, ako mozemo da smislimo nesto pametno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je kod mene oko 2 mjeseca, ali kad god sam stavio CD nisam imao problema sa čitanjem. Kupio sam 5-6 vrsta CD-ova mislio sam da je problem u kvalitetu CD-a.

Na koji god da narežem 12.2 on ga pokrene, a v9.8 neće.

Evo slike kako izgleda kada se upali 

WP_20151214_17_21_53_Pro.jpg
a ovako izgleda kada pokrene instalaciju sa v12.2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sve sam riješio. Nisam se usudio ponovo raditi update jer sam ovu navigaciju platio 130e u lošem stanju i display nešto šteka i tipke oštećene, a sve ostale koje se nude su oko 250e. Nabacio sam svoj display sa tipkama i kucao kod od 0000 do 6249 i našao kod. Moram sa se zahvalim @Ivanu na ogromnij pomoći. U januaru bih trebao do Beograda pa se nudim da platim pivo ako je zainteresovan ;)

Izvinjavam se za mali off.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Magneti Marelli ConnectNav+ nema pauze, mozes samo da sibas koliko imas strpljenja :D .

Na Visteonu postoji ta pauza koja se sa svakim pokusajem duplira (2min, 4 min...).

 

@Hidro

Ako dolazis, javi se, bice mi zadovoljstvo da se upoznamo i popijemo pice ;) . Nema na cemu, tu smo da se pomognemo i druzimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

kucao kod od 0000 do 6249 i našao kod.

Ložiš da si redom kucao kod?!

Auuuuu pa leptejebo koliko ti je vremena trebalo? Zar nema ona pauza između promašaja?

 

Polirao sam nekakav aluminijumski krovni nosač za skije i kada me leđa zabole od stajanja ja sjednem u auto i kucam kodove. Ne bih se ja sa tim zezao nego u mojoj blizini nema nikoga ko zna dekodirati CN+, pa reko aj polako ću kucati i završio posao za 2 večeri. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da CN+ moze da se zabode tokom update firmware, em sam ih uradio gomilu, em znam dosta ljudi koji su to radili, ali ti si prvi koga "licno" znam da mu se to desilo.

Maler, jbg, ovde rade ucitavanje firmware na stolu, to je negde oko 60 EUR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ivane jedno pitanje , navi ima dodatno dugme za paljenje - gasenje kao kod tebe i identicno je ugradjeno i radila je normalno duze vreme tako , upali se auto prvo pa ona posle. juce da je upalim ima sve na ekranu sem stanica koje ne pokazuje uopste i ne moze cd da se izbaci , svi dugmici rade normano i displej uredno pokazuje sve parametre normalno -- tem. sat i ostalo ............. telefon radi , ma sve radi sem stanica kojih jednosrtavno nema kad udjes u audio (kao da je audio off) i onog menija sa strane isto u audio ......... unapred hvala na odgovoru .............

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam je otvorio i rucno izvadio cd preko puza. cd vrti non stop kao da nece da ga ocita - ne staje uopste a kad stisnem zeleno dugme iznad escape napise audio off ......... imam neki cd sa audio programom (ne znam da li valja) i samo njega pocne kao da cita (ovo zadnje sve probano na punjacu u kucnim uslovima - ne u kolima) - nista ne uradi i samo njega izbaci napolje na dugme , nijedan drugi nece npr. sa mp3 ili tako nesto -- jbg. sta je zabola ne znam  ......  :question:  kao da je zabola na pola tj. samo audio .......... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

resen problem , sta sam joj uradio nemam pojma - izvukao kontakte sve i vratio na svoje mesto i evo proradila , sve radi i radio i cd normalno sada -- e svasta ........ 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bole, ne znam koliko dugo si u kontaktu sa tim fabrickim navigacijama, ali sam primetio da ponekad umeju da budu osetljive na nisku temperaturu ili njene znacajne oscilacije. Sto je opet i delimicno logicno uzimajuci u obzir od koliko komponenti se sastoje. A imaj u vidu i da su vec uredjaji stari XX godina.

Vidjao sam dosta slucajeva da je samo resetujes ili ostavis na sobnoj temperaturi i da najnormalnije proradi, kao tvoj slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbt. kad moram da lajem ali skroz si u pravu , nista dvd zimi ona leti -- pa bas mi se to i desilo sad kad je ovako hladno. moram pripaziti na to malo , znaci nista mi nije bilo jasno , pola radi a pola ne odjednom , kao da je zabola -- ipak je to sto ti kazes starija tehnologija (kao i mi sto smo) - salim se malo .......... pozdrav drug i hvala ti na misljenju .........  :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, cisto moje skromno iskustvo. Svasta sam vidjao kad me ljudi zvrcnu da pogledam - ekran koji jedva sija, slika na ekranu okrenuta za 180 stepeni, SIM reader ne prepoznaje karticu, otkaz audio dela... To bas kad su neke ekstremne hladnoce, a ako nije neki kvar u pitanju, sve se unormali kad odstoji u toplom.

Sa ovom mojom CN+ nisam imao nekih problema na mrazu jos uvek, desilo se da prijavi da SIM kartica nije u slotu, restartujem samo fon i normalno radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Fiata Stila 2001.god 1.9jtd i ima veliku navigaciju, sve funkcionise i radi prefektno samo sto kada hocu nastimat godinu samo mogu do 2010godine i nece dalje, ima li tko kakvo rješenje hvala svima

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stojak

Da ne bi bez potrebe otvarali novu temu, pitanje je prebaceno u postojecu temu o problemima sa navigacijom.

 

Mozes li to isto (setovanje datuma) da uradis preko Menu tastera sa leve strane volana?

Koja ti je verzija firmware na navigaciji (oznaka u donjem desnom uglu na plavom ekranu pri paljenju navigacije)?

Pretpostavljam da je neka starija, u tom slucaju bih probao sa update firmware na neku noviju verziju (konkretno na 9.8 nema tih problema).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...