Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

 

Nemanja grešiš, svaka guma ima za određenu težinu definisani pritisak i uglavnom se razlikuju.

 

Ovde ti je sve napisano, fabrike uproste da bi i laiku bilo jednostavno da koristi auto.

A ako rokneš u krater, koliko god da je napumpaš felna će dodirnuti tlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koliko se duvaju gume za stilo karavan 1.9 Jtd 116 ks gume su 205/55 R16?

Unapred zahvaljujem :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne koristi Search, zar je tesko pogledati 4 posta iznad ;) , ivan.ik je okacio (ista prica kao za 1.9 8v Multijet).

Standardno je po fabrici na 2,1 bar. Pri opterecenju na 2,3 bar (zadnja osovina pri Full Load na 3 bar).

 

@Dante Bg

U ovim fabrickim uputstvima taj podatak za 3 bar stoji samo za zadnju osovinu na karavanima pri max opterecenju pozadi. Evo ovako razdvojeno:

 

MultiWagon:

image.jpg

 

Saloon:

image.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sory

Gledao sam al nisam video, verovatno sam pretrcao preko posta.

zahvaljujem :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i tablica za pritisak zavisno od brzine kretanja / letenja, ali za nju ne brini naše naftarice i plinski šporeti ne mogu ni da pomisle.

 

pritisci.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Marea karavan 1.9jtd,na njoj su alu felge profil gume je 195-60-r15,zanima me koji je pritisak predvidjen posto su letnje gume i auto ne tovarim cisto za prevoz lica sluzi,kada ih naduvam na 2,1 dosta mi je grub i ne udoban posto ovi nasi kolotrazi ubijaju,da li mogu na 1,8 ici.Hvala unapred.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da je za tu dimenziju Stila propisano 1.9, za Astru sa istom dimenzijom takođe 1.9 tako da pretpostavljam da je i za Mareu.

Misilm da je veći problem nepreciznost kompresora tako da se meni desi ponekad da napumpam gume i na 2.3 bara i budu premekane,a nekad na 2.0 bubrezi otpadaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po autodati treba na 2.1 e sada ima i ovoga sto Igor kaze, a ima i licnog ukusa. Ako je tvrdja vise trpi trap, a ako je meksa vise trpe gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je bilo reči o vozilima na TNG. Logično mi je da se na fabričku preporuku doda 0,1 bar za zadnju osovinu jer boca i sam gas(posebno kad se natoči svih 35l) teže toliko da treba podići pritisak. Ja na mom Puntu mk2 1.2 sve 4 gume pumpam na 2,0bar.(već dotat 0,1bar zbog torex boce). Zimske na 2,2 i to je to.

Gume-letnje 185/60 r14

Zimske 175/65 r14

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pritisak u gumama treba redovno da se proverava, ja npr. na svakih 10-ak dana obavezno pogledam sve 4 i za sada ih drzim na 2.0 bara preko leta i 2.2 preko zime. Za prednje je vrlo bitno da se cesce proveravaju jer ukoliko je neka makar i za 0.1 meksa prvo se oseti tako sto auto pocne da vuce u stranu a drugo je da sam od  jednog starog majstora cuo da je za prednje gume bitno da se proverava pritisak jer uticu na letvu volana koja zbog nemarnosti vozaca moze da strada.

Inace i ja razmisljam da napumpam svoje gume azotom jer vidim iz prethodnih postova da se cini dobrim i korisnim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo neceg interesantnog, nisam nasao da je bilo:

 

Untitled.jpg  Untitled.jpg

 

E sad sam se bacio malo dalje u problematiku :)

 

Stilo 1.9JTD ima koliko znam 510kg tezinu na tocku ???

 

Pa posto ja koristim 225 umesto 215 (sirina moje 17"), onda se i pritisak menja.... Naidjem na jedan interesantan prirucnik:

 

http://www.tiresafety.com/images/Tire%20Replacement%20Manual.pdf

 

Untitled.jpg

 

Po kome se kaze da: 

- 215 45 17 (standard load-oznaka 87 ili 88) da bi bezbedno nosila tu tezinu treba biti napumpana na najmanje 33psi tj 2.275266bar sto se slaze sa onih preporucenih 2.3bar

- 215 45 17 XL (extra load - oznaka 91) sve to isto

 

Stilo nema kao opciju 225 45 17 pa nema ni preporuke pritiska, zato sam i trazio ovo i nasao:

 

- 225 45 17 (standard load-oznaka 90) da bi bezbedno nosila tu tezinu treba biti napumpana na najmanje 30psi tj 2.068423bar 

 

- 225 45 17 (standard load-oznaka 91) da bi bezbedno nosila tezinu od 514kg treba biti napumpana na najmanje 29psi tj 1.999476bar , odnosno na 2.07bar nosi 534kg

 

- 225 45 17 (extra load - oznaka 94) da bi bezbedno nosila tu tezinu treba biti napumpana na najmanje 30psi tj 2.068423bar

 

Ovo znaci da je moja 225 45 17 (91) trenutno prilicno prepumpana na 2,3bar jer tako nosi ~579kg po tocku a treba samo 510kg! sto prouzrokuje povecano trosenje sredine gazeceg sloja i auto je tvrdji!

 

I zakljucak-realno ne valja nista ispod 2bar ali na 2.1bar bi trebalo da je optimalno!

 

IMPORTANT: Never exceed the maximum inflation pressure molded on the sidewall of the tire   :)

 

...cela nauka oko pritiska u gumama....

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cela ova prica verovatno da pada u vodu pored (ne)tacnosti dostupnih mernih instrumenata ali opet eto ponavljam da nisam znao na koliko treba da pumpam svoje gume, napumpane su na 2.3 ali eto greske tj po ovoj tabeli nema sta da traze preko 2.1bar.

 

Probacu ovih dana kako se ponasa kad ispustim pritisak mada nisam nesto vican da osetim neke promene u razlici pritiska kao npr kolega Ivan.

 

Ono sto  mi je bitnije od toga dal je malo meksi ili tvrdji je da se gume trose ravnomerno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su ono na pocetku Continental-ove tabele, kacio je neko vec cini mi se, mozda imenjak. Ona poslednja tabela koju si iskopao je odlicna :unworthy: .

Nauka, nego sta, a laicki moze da se gleda kroz visinu boka guma, sto niza, to je tvrdja.

Sto se Stila tice, fabricke 205/55/16 (visoka 112,75 mm) se duvaju na 2,1 Bar, a 215/45/17 (96,75 mm) na 2,3 Bar.

A 225/45/17 je nesto visa od prethodne (101,25 mm) pa je i logicno da bude za nijansu raspumpanija. Ni ja je ne bih drzao na vise od 2,2 Bar.

 

Apropo primecivanja razlika u pritisku, kada je ono skoro naglo zahladilo osetim lepo da je auto mekaniji na neravninama. Taman svratio na pumpu da natocim gorivo, preparkiram, izvadim "Messko" i vidim da su sve na 0,2 Bar manje od propisanog. Naravno, kompresor u sake i opet provera mojim manometrom :) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, neko moze i na felni da vozi pa da ne primeti... Meni je to vrlo bitan faktor, utice na dosta stvari i prilicno vodim racuna uz redovnu kontrolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ovo nisam znao,ali sam po osecaju dosao do pritiska od 2.1 na 225/45/17 i duvam ga na 2.2 kad je pun auto.

Duvao sam tako da se prelaz sa 205/55/16 sto manje oseti.

I sad je skoro neprimetan sto se udobnosti tice.

 

195/65/15 je vec druga prica.

Kako god da ih naduvam auto je udoban,mekan ali se zato i ugiba prilicno.

 

Kolega,s'obzirom da je tvoj JTD tezi od mog 1.2 po ovoj logici ja bi mogao komotno jos malo da spustim pritisak?

Mozda i probam kako ide na 2.0 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 i duvam ga na 2.2 kad je pun auto.

Duvao sam tako da se prelaz sto manje oseti.

:rofl:

Izvini, bilo je jace od mene...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...