Jump to content
FAS Goran
Guest 1793

Kodovi za originalne audio uređaje

Recommended Posts

Poz,kao sto znate imam Punto 2003 god sa fabrickim radio/kasetofonom, evo bas ovakvim...

http://www.adoos.co.uk/postx/e1aefdc7f6372b59150ef1120d54daf1/apound25_blaupunkt_cassetteradio_for_fiat_punto

danas sam nesto cackao oko struje i provjeravao osigurace,kad sam izvadio osigurac radija,kasnije ga nisam mogao upalit kad sam vratio osigurac,znaci ne reaguje,upali se svijetlo i samo na displeju pise "CODE" i nakon nekoliko trenutaka se pojave 4 vodoravne crtice! Trazi neki kod da bi se ponovo vratio u funkciju,zna li ko kakav je to kod,mozda ga neko slucajno zna? gdje to da dekodiram??? :veryangry:

Edited by neshaoct
spojena tema. Thanks to MilanLaki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

za pocetak nemoj slucajno nista napamet da ukucavas. Svaki pogresan kod odlaze ukucavanje istog. Znaci kad prvi put omanes onda cekas neko vreme za sledecu mogucnost, sledeci put to vreme x 2 itd...

edit: ima tema za to. treba samo da vidis koji ti je serijski broj na uredjaju

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=42458&hl=kodovi&st=80

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

,Pre par dana sam kupio punta '02 1.9jtd. Uz njega je dosao fabricki blaupunktov 5cd plejer. Trazi mi kod, skidao sam razne. Nece. Tri puta sam kucao pogresan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

,Koristio sam bp calc sa prethodnog posta.

BP Nr 7 607 769 150

Prod Nr. Fiat 735 273 184

BP91501425141

Kodovi 7419 i 1419

Edited by dZo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam kucao 3x pog i cekam 1h do ponovnog kucanja. Koliko jos mogu da pokusavam (pogresno)?! Jel moze da se resetuje brojac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam. Ne moram vise da cekam 1h. Mogu odmah da kucam ponovo. Greska citiram: "SAFE tent. erati : 2"

Share this post


Link to post
Share on other sites

E evo i mog broja od cd-a iz multiple

BP543457807913

SN: 7 645 344 316

Ako neko zna da izracuna bio bih jako srecan

Ali i ovaj prima samo brojeve od 1-6 :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

potreban mi je kod za fabricki radio Fiat stilo:OA MOO9197. Fiat part no: 735296994.Visteon part no:2FCF-18C838-AF

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam neki programcic sa kojim sam sebi skinuo kod i po tvom broju meni izbaci

7847

tako probaj pa javi da li je uspjelo :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da napomenem, meni je posle skidanja akumulatora na par dana i mnogo pokusaja paljenja, sto na kablove ili drugi akumulator, zatrazio code na radiju. Posto imam problema sa elektonske prirode sa kolima, kod majstora je auto, code nisam ukucao, ali imam karticu i nadam se da nije neki problem ukucati taj trazeni code. Jedino sto me buni, ne znam kako da ukucam odredjene cifre, verujem da ide preko brojeva na radiju, ali sta raditi kada je broj veci od broja sest? Ja sam laik, pa pitam!

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da pritiskanjem dugmica od 1 do 4 podesava svaka od cifara koda (pritiskanjem svake cifre potreban broj puta), a pritiskom na 5 potvrdjuje.

Ukoliko se i izgubi kod za CD/kasetas, nije nista alarmantno, moze se izgenerisati pomocu free aplikacija, na osnovu serijskog broja uredjaja. Za navigaciju je vec druga prica...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Prelistao sam cijeli forum i nigdje nisam našao rješenje svog problema. Naime, kupio sam Lybru 2.4JTD 2004. kojoj je zaključan HU (s navigacijom i telefonom) ali nisam dobio karticu s kodovima i sada imam problem da ne mogu koristiti niti računalo, niti radio, apsolutno ništa.

Koliko sam saznao kodovi za HU nisu vezani sa serijskim brojem istoga nego uz broj šasije automobila.

Pošto se kod nas plaća iznad 100€ u ovlaštenom servisu da bi se dobili kodovi zanima me postoji li nekakav drugi način da se dođe do kodova kako bih "oživio" HU.

Unaprijed zahvaljujem!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti se to pojavilo odjednom a koristio si vec taj plejer do sad, prodrmaj kontakte iza. Ako i dalje imas isti problem, skini klemu na par sati i probaj onda.

Ako si ubacio drugi plejer i dobijas tu gresku, onda mora na dekodiranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz svima,imam problem u pitanju je stilo ne mogu da upalim radio,trazi mi kod a ja kod nemam,pa jel ima neko,neko resenje,a da ne idem kod elektronicara,jer nisam sada u mogucnosti da placam,pa ako neko ima neko resenje da odradim posao neka mi pomogne hvala na savetu unapred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...