Jump to content
FAS Goran
Guest 1793

Kodovi za originalne audio uređaje

Recommended Posts

Imam pitanjce, kupio sam Bravo 2010, sa ugradjenom Instant Nav navigacijom. Za koristenje uredjaja trazi cetvorocifreni broj MASTER CODE.

Da li je neko imao iskustva sa ovim problemom I da li je moguce uraditi dekodiranje I gdje?

Hvala unaprijed!

photo[116].JPG

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probali su razni na vise mesta i na kraju je bilo jedino resenje da trazis kod u ovlascenom servisu i kosta nekih 9 hiljada..

Sent from my LG G4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim za pomoc ne znam KOD radija.Pokusao sam da ukucam neki kod ali nista ne treperi i ne reaguje na displeju pretiskao sam sve dugmice samo stoji CANCHECK.Koje dugmice treba da pretisnem,zadrzim da bi mogao da ubacom kod.Unapred hvala.:)

 

image-0-02-05-5cdb1de28e467d8d12c2df75fd9657399dd222360d646d4f4a623024f346ee44-V.jpg

image-0-02-05-58aa1683e6cc3409849c0334e595a001c1d8b1b13f4711986ef67df3df123400-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Neven_MAX

Pitanje je prebaceno u postojecu, odgovarajucu temu (a i ovde ce pitanje videti dosta vise ljudi nego u Stilo/Nuova Bravo tehnickom podforumu).

Da se ne pravim pametan, ali posto kazes da si kupio auto - jesi li dobio nesto od dokumentacije za navigaciju?

Na ranijim verzijama (ConnectNav) se to lako resavalo ucitavanjem verzije firmware koja ne trazi kod, ali za InstantNav ni ja nazalost nemam nekih konkretnijih saznanja tog tipa, osim ovoga sto ti je vec Sava rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Ivan said:

@Neven_MAX

Pitanje je prebaceno u postojecu, odgovarajucu temu (a i ovde ce pitanje videti dosta vise ljudi nego u Stilo/Nuova Bravo tehnickom podforumu).

Da se ne pravim pametan, ali posto kazes da si kupio auto - jesi li dobio nesto od dokumentacije za navigaciju?

Na ranijim verzijama (ConnectNav) se to lako resavalo ucitavanjem verzije firmware koja ne trazi kod, ali za InstantNav ni ja nazalost nemam nekih konkretnijih saznanja tog tipa, osim ovoga sto ti je vec Sava rekao.

Hvala, na pomoci. Stvar je poprilicno cudna. Saznao sam da ukoliko se navigacija ukljuci ranije prije okretanja kljuca I ugradjenog racunara. Onda ne trazi kod. Dakle problem je u komunikaciji izmedju multimedija/navigacija system I centralnog racunara. Takodje jednom prilikom master kod uopste nije trazen zahvaljujuci nekom redosljedu paljenja. Paljenje navigacije prije paljenja racunara pa onda okretanje kljuca, iako to nekad radi nekada ne.  Nadalje ja imam simptome sto ne mogu da namjestim dosta opcija kao npr promjena jezika, datuma ili vremena na centralnom racunaru jer je to izgleda povezano sa navigacijom.

Of dokumentacije, sam dobio sva upustva ali ni traga kodu koji nije nigdje zapisan. e sada sto se tice firmware ja nigdje ne mogu da nadjem kako bi njega nadogradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve dok navigacija nije povezana na Body Comp, uredjaj ce raditi bez trazenja koda. Ali samim tim nema podataka sa njega, cini mi se i da se InstantNav gasi posle 20 min i slicno...

Ako te zanima kako to radi, detaljno sam objasnio u DIY za naknadnu ugradnju, doduse na prethodniku Stilu. Dosta stvari radi identicno i na Bravu, samo sto je naravno novija verzija uredjaja u pitanju:

E, sad na Stilu je postojala mogucnost da se ucita jedna od poslednjih verzija firmware koja ne trazi kod, ali koliko znam za InstantNav takva verzija ne postoji.

Je li na autu fabricki bio ugradjen taj uredjaj? Pitam iz razloga jer Code ostaje zapamcen u Body Compu tako da i npr. nakon skidanja klema ne bi trebalo da trazi Code, tek kada se prebaci u drugo vozilo.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Ivan said:

Sve dok navigacija nije povezana na Body Comp, uredjaj ce raditi bez trazenja koda. Ali samim tim nema podataka sa njega, cini mi se i da se InstantNav gasi posle 20 min i slicno...

Ako te zanima kako to radi, detaljno sam objasnio u DIY za naknadnu ugradnju, doduse na prethodniku Stilu. Dosta stvari radi identicno i na Bravu, samo sto je naravno novija verzija uredjaja u pitanju:

E, sad na Stilu je postojala mogucnost da se ucita jedna od poslednjih verzija firmware koja ne trazi kod, ali koliko znam za InstantNav takva verzija ne postoji.

Je li na autu fabricki bio ugradjen taj uredjaj? Pitam iz razloga jer Code ostaje zapamcen u Body Compu tako da i npr. nakon skidanja klema ne bi trebalo da trazi Code, tek kada se prebaci u drugo vozilo.

 

Da uredjaj je originalno ugradjen u kola. Veceras mi se akumulator ispraznio i palio sam na kablove. Na sledecem paljenju nekih 2 sata kasnije, vise mi nije trazio kod, ali je nemoguce promjeniti datum ili jezik buduci da je uredja povezan sa Body Compom i opcije koje se namjeste na Instant nav+ bi trebale biti snimljene na Body Comp, ali nisu. Dalje interesantno je da mi je pocelo treptati istovremeno i kilometraza i vrijeme sto sam procitao negdje je vezano sa nekim problemom sinhronizacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Neven_MAX said:

Da uredjaj je originalno ugradjen u kola. Veceras mi se akumulator ispraznio i palio sam na kablove. Na sledecem paljenju nekih 2 sata kasnije, vise mi nije trazio kod, ali je nemoguce promjeniti datum ili jezik buduci da je uredja povezan sa Body Compom i opcije koje se namjeste na Instant nav+ bi trebale biti snimljene na Body Comp, ali nisu. Dalje interesantno je da mi je pocelo treptati istovremeno i kilometraza i vrijeme sto sam procitao negdje je vezano sa nekim problemom sinhronizacije...

Jutros opet slicna situacija. Ne blinka kilometraza I vrijeme ali zato trazi master kod na Instant Navu. :) .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod tog zezanja sa kablovima, ocigledno nije imao vezu sa BodyCompom - iz tog razloga nije trazio Code, ali nisi nista mogao ni da ocitas ili setujes. A takodje i kilometraza blinka kada se konfiguracija uredjaja registrovanih na CAN magistralama razlikuje od one predefinisane u BC (iz tog razloga ljudi kasnje i rade Proxy Alignment, ili kako si je ti nazvao sinhronizacija).

Koliko ja zakljucujem, navigacija je korektno povezana na CAN mrezu cim dobijas zahtev za unos koda (u suprotnom ga ne bi ni bilo), sto je plus i znak da bi instalacija trebala da bude OK. A problem se vraca na pocetak i u tome je jer je BodyComp iz nekog razloga izgubio Code. Je li navigacija uopste ispravno radila od kako je auto kod tebe?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za clana koji ima problem sa Fiat Bravom sa master codom:

 

Da li uredjaj ima SD karticu?

Ako ste vadili uredjaj,da niste slucajno videli da li je proizvodjac uredjaja Magneti Marelli?

Ako jeste,moze se naci kod i bez ovlascenog servisa...

 

Koya

Edited by Sima-Koya

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Sima-Koya said:

Pitanje za clana koji ima problem sa Fiat Bravom sa master codom:

 

Da li uredjaj ima SD karticu?

Ako ste vadili uredjaj,da niste slucajno videli da li je proizvodjac uredjaja Magneti Marelli?

Ako jeste,moze se naci kod i bez ovlascenog servisa...

 

Koya

 

Da ima karticu. to je verzija 2010. Blue and Me with Instant Nav +. Ima Navteq sd karticu sa mapama. Ja imam karticu I licencu za neograniceno koriscenje. I da proizvodjac je Magneti Marelli. Uslikao sam I serijske kodove, I dane proveo trazeci ali nisam uspio. Ako ga nadjes vodim te na rakiju :) ili sta pijes, dozlogrdila mi zaj...cija.

photo[116].JPG

IMG_20161022_100836.jpg

IMG_20161022_100841.jpg

IMG_20161022_100856.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala,ali ne konzumiram alkohol :D

 

Nijedan Magneti Marelli ne moze preko serijskog,ali to je taj model na koji sam mislio da moze da se resi.

 

Inace taj model se pravilno zove Radio Navigator Marelli (RMN).

 

Ugradjivala se u sva 3 branda.

Dosad sam je video u 159,Breri,Mito,Cromi,Giulietti i Delti.

Bravo je jako redak sa tim uredjajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Ivan said:

Kod tog zezanja sa kablovima, ocigledno nije imao vezu sa BodyCompom - iz tog razloga nije trazio Code, ali nisi nista mogao ni da ocitas ili setujes. A takodje i kilometraza blinka kada se konfiguracija uredjaja registrovanih na CAN magistralama razlikuje od one predefinisane u BC (iz tog razloga ljudi kasnje i rade Proxy Alignment, ili kako si je ti nazvao sinhronizacija).

Koliko ja zakljucujem, navigacija je korektno povezana na CAN mrezu cim dobijas zahtev za unos koda (u suprotnom ga ne bi ni bilo), sto je plus i znak da bi instalacija trebala da bude OK. A problem se vraca na pocetak i u tome je jer je BodyComp iz nekog razloga izgubio Code. Je li navigacija uopste ispravno radila od kako je auto kod tebe?

 

Jeste. Radila je ispravno u jednom navratu, I tada interesantno se nije pojavljivao plavi ekran sa Fiat znakom, vec se momentalo palila, radile mape I ostalo. Uredjaj je normalno ocitavao temparaturu, GPS, I ostale info koje ocitava sa Body Compa. interesantno je da uredjaj kada se upali prije okretanja kljuca nakon sto auto neko vrijeme stoji ugasen normalno radi, ali jasno ne ocitava nakakav info sa Body Compan npr temparaturu, iako FM I GPS radi. Ukoliko se okrene kljuc momentalno trazi master kod. Ukoliko se upali sve istovremeno okretanjem kljuca, vidi se da uredjaj ocitava I temperature, I ostalo ali trazi master code da bi uopste mogao pristupiti bilo kojem meniju. Interesantna stvar je jos da ukoliko ubacis CD ili usb, ili pustis radio, sasvim normalno mozes da kontrolises multimediju preko taster na volanu I Body Comp ocitava FM ili ime pjesme koja se pusta, bez obzira sto Navigacija trazi MASTER CODE. Hvala. :)

6 minutes ago, Sima-Koya said:

Hvala,ali ne konzumiram alkohol :D

 

Nijedan Magneti Marelli ne moze preko serijskog,ali to je taj model na koji sam mislio da moze da se resi.

 

Inace taj model se pravilno zove Radio Navigator Marelli (RMN).

 

Ugradjivala se u sva 3 branda.

Dosad sam je video u 159,Breri,Mito,Cromi,Giulietti i Delti.

Bravo je jako redak sa tim uredjajem.

Googlovao sam Radio Navigator Marelli ali ne lici mi na uredjaj koji ja imam ali mozda se varam (postavio sam u prethodnom postu slike). Ipak ukoliko bi mogao da se rijesi bio bio bih jako zahvalan. Ko I kako bi se to moglo uraditi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije Body Computer u problemu vec uredjaj.

 

Naime,uredjaj se sastoji od dve ploce.

Jedna je mozak cele operacije,a druga je izvrsna.

Vremenom se dve ploce de-sinhronizuju i potreban je ponovan unos master code-a.

Kod Connect Nav+ naravno sve je na jednoj ploci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Danas su prilikom servisa očevog Dobla majstori otkačili kleme sa akumulatora i time "ubili" radio u autu. Budući da prilikom kupovine auta nismo dobili kod za auto-radio zamolio bih vas da nam pomognete tj. da nam neko kaže koji kod je za ovaj radio. Podaci sa radija su:

bP331841168650

7 043 318 316

735 388 373

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima , kupih Punta , 2001 god , ima fabricku muziku tj. Radio-kasetofon blaupunkt... Nadjoh neke kodove ,ali uopste ne mogu da dodjem do toga da ih ukucam... Upalim ga , ima svetlo ,ali displej je "prazan"... Prethodni vlasnik mi je rekao da je raskopcavao akumulator ,sta li vec , i onda je 3 puta ukucao pogresan kod i tada je " blokirao" ... Ima li pomoci ? Kako da dodjem do "menija" ?

Sent from my Lenovo A5000 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam od clana foruma cd originalni. Treba da izbacim svoj i da stavim ispravan. Sta treba da uradim da bi to radilo? Treba neki kod.

Ima li to negde na ovim nalepnicama i koji je postupak da to proradi? Hvala unapred svima na pomoci...

 

14937843_1282369171808095_1639504348_n.jpg14958822_1282369178474761_2104797088_n.jpg14937843_1282369171808095_1639504348_n.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad iz zamenis treba da uneses kod novog uredjaja da se povezu auto i player.

 

Kod za ovaj gore navedeni bi trebao da je 5468.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari postao sam vlasnik Crome 2007god treba mi pomoc... skidao tj menjao akomulator i ooopsss ostao bez coda za radio-navigaciju :rant:

zna li neko neku najbezbolniju varijantu kako da resim problem ? Inace navigacija je Magneti Marelli  73541992

imei 500189441433500  

Hvala svima na pomoci 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto je receno gore,nijedan Magneti Marelli ne moze preko serijskog broja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/31/2009 at 9:23 PM, Visconti said:

Postavi ovdje ili na pm serial, mozda ti ja mogu pomoci...10-to cifreni broj mi treba za blaupunkt...

 

Da li mi mozes pomoci oko koda, ili bilo ko drugi? Blaupunkt radio je u pitanju, BP397237533697 onaj drugi broj je 7649372316 . Hvala u napred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...