Jump to content
FAS Goran
Guest 1793

Kodovi za originalne audio uređaje

Recommended Posts

hvala, jedno pitanje samo, kako ukucavam brojeve preko 6 kada imam samo tipke do 6?

ovako, "you press the "1" button 3 times, the "2" button 9 times, "3" buton 5 times, etc etc to enter it.

 

"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pretpostavljam da je kao i na Stilu - za svaku poziciju, tj. karakter koda (od 1 do 4) pritisnes odgovarajuce dugme potreban broj puta i potvrdis sa dugmetom "5".

U tvom slucaju:

- dugme "1" pritisnes 4 puta

- dugme "2" - 7 puta

- dugme "3" - 8 puta

- dugme "4" - 2 puta

Na Stilu (Visteon) se sve potvrdi sa dugmetom "5".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa radiom,skidao sam akomulator i radio trazi kod.Nisam znao kod togtrenutka i ugasio sam radio.sutra dan sam upalio da ukucam kod javilo se na displaju Wait i nikako da se sklonu,zna li neko o cemu se radi?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam punta, ali mu ne radi radio, trazi neki kod. Neko mi je rekao da ga skinem i vidim serijski broj pa na osnovu toga da nadjem kod, al, sto bi rekli, numem tj ne znam gde da nadjem.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam punta, ali mu ne radi radio, trazi neki kod. Neko mi je rekao da ga skinem i vidim serijski broj pa na osnovu toga da nadjem kod, al, sto bi rekli, numem tj ne znam gde da nadjem.

evo ovo su ti neki brojevi pa ako bi mi neko pomogao bio bih zahvalan.

 

Bp nr 7649372316

 

prod nr 735272569

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo, potreban mi je kod za originalni auto radio. U pitanju je alfa 147.

Ako neko moze da mi pomogne oko pronalazenja koda , na slici je serijski br.. Unapred hvala.

 

 

BP 937 82 83 68 254

 

alfa 937 HIGH

7 649 378 316

Edited by MarkoAlfa147

Share this post


Link to post
Share on other sites

MarkoAlfa147Posted 06 June 2013 - 16:15

Probaj >3361

Mikac995Posted 05 June 2013 - 22:24Ja imam kod ali kada upalim radio pise samo WAIT i ne sklanja se,skida sam klemu ali opet isto?

Moras da cekas da prodje wait vreme .Kada se kuca neispravan kod radio ima zastitu pa svaki put kad se ukuca pogresan produzuje to vreme nekad mora da se ceka i po sat vremena zavisi koliko je puta pogresno kucano.

simcebgPosted 05 June 2013 - 16:28evo su ti neki brojevi pa ako bi mi neko pomogao bio bih zahvalan.Bp nr 7649372316prod nr 735272569

To nisu brojevi koji se traze treba sa strane cd da budu brojevi na nalepnici ili ugravirani na metalu.

Edited by Kasalica

Share this post


Link to post
Share on other sites
MilanLakiPosted 01 June 2013 - 19:0potreban kod za Punta2 blaupunkt kasBP937215348874LOW 7649372316Prod NR. Fiat 735289639

Probaj >3415

Share this post


Link to post
Share on other sites

0893

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci da radio ostaje upaljen 20 minuta sa ugasenim kontaktom. Mozes da to aktiviras/deaktiviras u meniju samog Visteona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam na jednom stranom forumu da to znaci da radio ostaje upaljen 20 minuta. Cackao sam sad po meniju i sve mi je na off, osim loudness. Pogledacu jos malo pa ako ne uspem javicu se za pomoc strucnjaka.  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima CODE CALCULATOR za Stilo jtd 2002 god. CD NAVIGACIJA SA EKRANOM (ali koji 100% radi) - VADIO SAM GA I VRATIO , radio radi ali preko ekrana trazi neki master cod od 4 cifre da bi i ostalo radilo (potrosnja goriva , kalkulacija rute ,navigacija itd,itd) - probao sam na ovim sajtovima ali ne mogu da se snadjem jer je uredjaj MAGNET MARELLI ...........

imei 500189441084500

broj ispod 735297003

oznaka ispod 2G6D1DH9C

i oznaka sa strane uredjaja NP016H90 ----- ima i jos neku oznaku pored natpisa MAGNET MARELLI CE0681 neko X 

TO JE TO - SVE STO PISE NA UREDJAU - ZNACI UPALI RADIO , UPALI SANZER I SVIRA ALI PREKO EKRANA SE POJAVI PLAVO POLJE DA SE UPISE NEKI MASTER KOD OD 4 BROJA . IMAM NJEGOVU KODIRANU KARTICU SA CODOVIMA I ELEKTRO I MEHANICKIM (MISLIM NA AUTO) ALI TAMO STOJI PO 5 BROJEVA I NECE - POKUSAO SAM --- PA AKO NEKO ZNA DA IZRACUNA KOD ZA OVO OD 4 CIFRE NEKA JAVI STO PRE OVDDE -- IMA OD MENE PIVO ......... POZDRAV I HVALA UNAPRED ..........................

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sto mi Stilisti ovde vrtimo je vezano za Visteon (obican CD ili kasetas)...

Za Magneti Marelli ConnectNav ne postoji nikakav key generator jos uvek, bar da ja znam. Tako da imas opciju "nabadanja" (srecom ne postoji limit broja pokusaja ili neki timeout izmedju pokusaja) ili ozbiljnija varijanta - da uredjaj flesujes na verziju 9.8 (ako se dobro secam), koja ne trazi Master Code. Imas posebne teme o tome na forumu (ugradnja CN+ i problemi sa njom) kao i teme na "fiatforum.com" pa pogledaj na njima jos malo detaljnije.

Trebalo bi da kod moze da se dobije i preko zastupnika, ali to kosta prilicno.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa on meni na kucnom punjacu radi normalno ali kada ga vratim u kola trazi kod od 4 broja - taj master kod -- zato ni ja nisam mogao da se snadjem jer nigde nepostoji program za original uredjaje magneet marelli --- nista iscupacu ga i vratit stari kasetas jer imam i njega -- jel bi ti nesto znacilo da napisem original kodove sa kartice - tu ima i elekto kod i menhanicarski kod ...... pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Master Code kod njega nije vezan za serijski broj uredjaja (kao kod Visteona), zbog kradje. A kada ga vezes na instalaciju auta, imas novi cvor na CAN mrezi i uredjaj trazi Master Code da bi se predstavio Body Compu (sto u kucnoj varijanti, naravno, nemas i zato radi). Ne bi mi znacili nista ti brojevi sa kartica, eventualno mozda ako bi trazio kod preko ovlascenih. Kazem ti, imas jos mogucnost da je flesujes na verziju 9.8 ili da okusas srecu i zivce i probas sa nabadanjem koda, nema ogranicenja pokusaja.

 

Ako slucajno budes zainteresovan za prodaju CN+ i ako je ocuvana i crne boje, sibni mi slike i cenu na PM, imam potencijalnu musteriju.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa bio je na kolima godinu dana i ja ga skinem na 10 dana i napravi mi lom  a svi mi kazu da je trebao normalno da se poveze sa mojim kolima jer je i prva ugradnaj na mom stilu (nije kupljen nakandno) --- evo ti moj mail bole1506@gmail.com -- pusti poruku pa da vidimo sta cemo , a ja cu da porazmislim da li da prodajem ili da zovem ortaka u italiju i da mi on nabavi prokletu karticu sa kodom od 4 broja (pitao sam ga danas 45e kosta kod njih)  ........... u svakom slucaju pozdrav i puno hvala na pomoci u odgovorima .......... dragan-bgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

solidno je ocuvana (mislim na dugmice - sve ostalo je savrseno - to im je boljka)  i crne je boje -- radila je u mom stilu bez problema - cak u njoj jos ima i kartica mts sa brojem , imam i original navateq cd za italiju - original , tako mi je stiglo u kolima pre godinu dana -- pp da koristim ovde ne znam  --- znaci navigacija je ispravna 100% , dzabe je necu dati pa ako hoces ostavio sam ti u predhodnoj poruci mail i tako da se cujemo za dalje (lako cu je zakaciti na prodaju na sajtove za to) ali ajde tebi prvo da javim jer je red posto si me ti prvi pitao ............ dragan - konjarnik ......................

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogovoreno, javljam ti se na mail, izvinjavam se ostalima za ovaj kratki off.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Skoro sam uzeo Fiata, tako da sam nov i sto se tice kola a i ovog foruma.

Dakle, imam problem sa radio uredjajem, fabrickim (sa CD-om), na Stilu 2004. god.

 

Naime, skidao sam kleme sa akumulatora i kad sam vratio, ekran radia samo svetli, ne pise nista na njemu, tj. ne trazi da su unosi kod ili nesto drugo...probao sam da skidam kleme vise puta i da vracam i nista, sve isto...

Da li neko ima iskustva sa ovim problemom, i ako ima kako ga je resio?

 

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...