Jump to content
FAS Goran
Guest 1793

Kodovi za originalne audio uređaje

Recommended Posts

@Ivan I meni generise taj kod, samo sto ga ne mogu unijeti.

U uputstvu stoji da se brojevi kucaju tako sto kliknes na broj koji ti treba, a ne kao na nekim da pritisces tipkicu onoliko puta koji ti broj treba.

U svakom slucaju hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Ivane,javljam čim probam...

Ivane,ne izbacuje mi uopšte za cd changer za unos koda..ubačena su dva cd u njega,ali stalno stoji cdc wait...ostavim ga tako 20 min i nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na radio uredjajima "Wait" obicno oznacava da je u stanju cekanja, zbog prethodno pogresno unetog koda.

Zavisi od uredjaja koliko je to. Npr. za Visteon znam sigurno da nema ogranicenja broja pokusaja, ali se sa svakim iducim pogresno unetim Code interval cekanja povecava - 1 min, 2 min, 4 min, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super :thumbup: . Znaci da je neko poprilicno "nabadao" kodove pokusavajuci ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami,ostavih ga na kontaktu i priključio punjač,srećom i ovo nije dugo trajalo-ocekivao sam i preko 2,3 sata...;-) 

Edited by Pera71

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li pomoc oko grande punta traži mi code za auto

E6 2998m5p77pan1400

Basegs serbia

Cis 6153010 tel: p245883

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sa grande puntom..

Blaupunkt 

Fiat 199 MP3 MY SB05

815BP738676414768

7 647 386 316 

Pokusala da skinem neke kalkulatore, ali ne nadjoh nista za badava...ako neko moze da nadje, hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, mnogo hvala, jeste taj kod. Sada rizikujem da zvucim kao bezobrazna osoba, ali..moram. Do potrebe za kodom je doslo usled mog insistiranja da brat sa svog grande punta prebaci svoj mp3 na moj grande punto. I eto, dva problema- sada trazi kod i za njegov i za moj..uglavnom, drugi punto ima sledece oznake

Blaupunkt 

Fiat 199 MP3 MY SB05

815BP738673590521

7 647 386 316 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Verica

Postovana, nema na cemu, a nadam se nekom simbolicnom procentu od dilovanja radio-uredjajima za Grande :rolleyes: .

Salu na stranu :) - nikakav problem, tu smo da se pomognemo. 

Za drugi uredjaj (BP738673590521) - pokusajte sa Code 4635 .

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, Ivan said:

@Verica

Postovana, nema na cemu, a nadam se nekom simbolicnom procentu od dilovanja radio-uredjajima za Grande :rolleyes: .

Salu na stranu :) - nikakav problem, tu smo da se pomognemo. 

Za drugi uredjaj (BP738673590521) - pokusajte sa Code 4635 .

Hvala mnogo jos jednom. Ideja za dilovanje uopste nije losa...ovde cu da menjam naloge, da budem sto manje sumnjiva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan
Drug i komšija menjao akumulator na 2009. VW new beetle i traži mu kod...
Monsoon CD radio...
Imaš neki savet?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Može li pomoć oko koda za Fiat Chroma 1.9 150 ks. Gde mogu da pronađem podatke u vezi navigacije. Nav+ je u pitanju

 

Edited by Ivan
Skinut dupliran sadrzaj

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, neshtry said:

@Ivan
Drug i komšija menjao akumulator na 2009. VW new beetle i traži mu kod... Monsoon CD radio...
Imaš neki savet?

Da se prilikom zamene accu, u paralelu veze druga baterija :) .

Nazalost, imam samo dekodere za Blaupunkt, Visteon, firmaware za ConnectNav+ za Stilo. Tj. ovo sto najcesce ide u Zabare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proradio, posle dužeg dogovaranja sa ECU, sam od sebe...
Hvala svejedno

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuku lele, upomoc.

grandiska kaze da mu treba kod da bi se druzio sa radiom.

 

radio je blaupunkt gmbh

815BP738687449416

a sa druge strane

 

fiat 199 mp3 my SB05

7 647 386 316

034502

 

nalazacu koda dugujem pivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 20/11/2019 at 9:58 PM, Stefan012 said:

Pozdrav. Može li pomoć oko koda za Fiat Chroma 1.9 150 ks. Gde mogu da pronađem podatke u vezi navigacije. Nav+ je u pitanju

 

15 hours ago, Djole.Po said:

Druze moze pomoc, fiat croma 1.9 150ks, u pitanju je nav+

U pitanju je Magneti Marelli uredjaj (ConnectNav+), tako da se za njih ne mogu naci free dekoderi.

Detaljnije, u pitanju su NIT G2 uredjaji (druga generacija), a minimalna verzija firmware koja na njih ide je 12.2 . Moze se proveriti pri podizanju sistema, verzija stoji u donjem desnom uglu.

Resenje je postojalo za Stilo, na kome je NIT G1 ConnectNav+ uredjaj, a maksimalna verzija FW koja je na njega isla je 11.0 . Postoji verzija FW 9.8 koja ne trazi Code (jos uvek imam taj disk ako nekome zatreba), prostom instalacijom te verzije se CN+ povezivao sa Body Compom bez trazenja ikakvog koda i normalno je radio.

Nazalost, ne znam da tako nesto postoji za NIT G2 u Cromi i Nuova Bravo, a firmware verzija 9.8 je sa starog NIT G1 i ne ide na noviji G2. Summa summarum - ili imati karticu sa kodom za uredjaj ili pokusati kod ovlascenih (a cena je isla i po 50-70 EUR) ili videti kod ljudi koji se profesionalno bave sa tim, ali cena je vrlo slicna. Postoji privremeno kakvo-takvo resenje da uredjaj bar radi u voznji, a to je da se skine +12V sa kontakta u ISO A konektoru, cime se deaktivira pristup CAN magistralama i uredjaj nece traziti Code. Bez Code uredjaj radi (radio, telefon, navigacija,...) ali ograniceno jer nema vezu sa Body Compom - nema ispisa Trip podataka (kao ni datuma/vremena/temperature), nema veze sa komandama na volanu, nema podesavanja parametra vozila preko navigacije, nema ispisa podataka sa navigacije na ekrancicu na tabli, gasi se posle 20 min... Tj. radi, ali se ponasa kao kada je auto ugasen.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za M005884, Code ti je 7417 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...