Jump to content
FAS Goran
Guest 1793

Kodovi za originalne audio uređaje

Recommended Posts

Nazalos nisam ni stigao do koda. Radio po ukljucivanju izbacuje poruku NO CAN  NETWORK. Koliko sam skapirao radio ne moze da se poveze sa komjuterom. Radio/mp3 koji sam imao u kolima je neki aftermarket i radio je normalno. Kada sam stavio fabricki koji sam kupio polovan izbacuje gore pomenutu poruku. Vidim da na onom eurojack-u ima manje zica nego na youtube-u kad neki vade radio. Laicki mi se cini da moj auto nema ni izvedene potrebne CAN kablove do radija. Moje pitanje je da li postoji mogucnost da se radio reprogramira, da ni ne proverava vezu sa kompjuterom (ionako nemam komande na volanu a ne vuku mi se novi kablovi, mislim da mozda ni tad ne bi mogao da se poveze sa komjuterom). 

Ako moze to da se iskljuci i da se pali i gasi kao obican radio, da li neko zna ko to radi, neki dobar elektricar/elektronicar. 

Molim moderatore da premeste moj post u za to namenjenu temu ukoliko nije za ovu. 

Hvala unapred. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Marko250 said:

Vidim da na onom eurojack-u ima manje zica nego na youtube-u kad neki vade radio.

Za komunikaciju sa Body Compom, u ISO A konektoru imas dve magistrale. CAN B je na pinu 1, a CAN A na pinu 3 (uz to standardno stalni napon na pinu 7/crveni kabl, kao i masa/crni kabl). Ako nemas linije na pinu 1 i pinu 3 (tj. minimalno 4 linije u dzeku), znaci da ne postoje izvedene CAN magistrale do ISO A dzeka. Vidjao sam to bas retko, na nekim totalno klot verzijama (bude i plasticni volan bez komandi, bez fabrickog radio uredjaja, bez Blue&Me, crne kvake i celicne 16'' spolja, itd...). Fabricka konzola je tada ovakva, umesto radija/navigacije:

 

emaps.thumb.jpg.ac09c5b4f399b2ee87c6dbc8a0a6cba7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha da taj je moj. N1 je i skroz klot sa tim crnim ruckama i sa takvom konzolom. :)

 

I sve sto si naveo me nervira ali taj radio najvise. Kupio sam ga bez znanja svega ovoga i sad ne znam sta da radim?

Edited by Marko250

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 22.7.2019. at 7:52 PM, Axic said:

@neshaoct nije zgoreg da se negde na vrhu postavi onaj sajt za radio kodove da ne bismo stalno ulazili, ukucavali brojeve nego bolje da skratimo vreme i sebi i drugim forumasima.

http://www.radio-code.lt

 

Moze li pomoc za kod za cd radio Fiat Stila, probah na ovom sajtu, ali ne mogu da nadjem. Serial M008975, Visteon part No. VP5FCF-18C838BD, Fiat part No. 735420724, hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li mi neko reci kod za radio fiata stila serijski broj je M019503 ?

 

 

Edited by Ivan
Spojeno i sredjen font

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dome

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom.

Code za trazeni SN je 4182.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, uzivaj ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li neko da mi pronadje radio code za seat toledo dadoh kumu moj stari radio jos dok sam vozio seata i sad njemu trazi kod

Serijiski

 

1bc8c7ebddf89ed2847e78f73faef609.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Part Number (pocinje sa "7") i Serial number (na Fiatu pocinje sa "BP", ima ga i na nalepnici i ugraviran je u lim kucista).

Dopisi te podatke (VIN koji si ostavio ne znaci nista), pa da pokusamo nesto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Slavica

 

Fali ti još brojeva, pogledaj post iznad

 



 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

To iznad vazi za "Blaupunkt" (Part Number i Serial Number).

Na Stilu je "Visteon" CD ili kasetas i dovoljan je samo navedeni serijski broj, koji pocinje sa "M".

22 hours ago, Slavica said:

Poštovani može li mi neko izračunati kod za fiat stilo. Serijski br M171975 

Postovana @Slavica, pokusajte sa kodom 7749.

Ukoliko vam je nepoznata procedura unosa, mozete je pronaci u uputstvu za Stilo Sound System, strana 34:

https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Stilo/100009217.pdf

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...