Jump to content
FAS Goran
Guest 1793

Kodovi za originalne audio uređaje

Recommended Posts

Pozdrav!!

Potreban mi je kod za blaupunkt radio kasetas u fiat puntu mk2 (fiat punto low).
Prihvata kodove od 1111-6666, a meni uz pomoc nekog BP calculatora generise kodove koji imaju cifre izvan tog opsega, tako da verujem da nisu dobri.

BP937227259964

BP-Nr. 7 649 372 316
Prod. Nr. Fiat 735 289 639

Unapred se zahvaljujem!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se zbog duplog posta.

Posto mi je "wait" period trajao 8 sati, probao sam samo jedan kod, koji sam izgenerisao pomocu kalkulatora sa nekog ruskog sajta, 6513 i on je bio dobar.
Da nije valjao onda bih sutradan probao sa kodovima koje ste mi Vi poslali. Hvala u svakom slucaju.
Pozdrav!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav raja, novi sam na forumu, imzm fiat stlo i mjenjao sam cd sa onom navigacijom, sad kad sve to pokopcam trazi mi kod, jel moze neko pomoci bio bih zahvalan

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li jos kakvo rijesenje, sta da radim, fakat sve pokopcao, al koda nista nisam radio ako nenadjem kod, pomagajte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tacan kod treba BP number SN number,verovatno da nesto nije lepo napisano,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad cu napisat sve brojeve kako stoje na uredjaju

Imei 500189441022070

735297003

16ZD07JBB

NPXOOHJBB

 

To je sve sto stoji na utredjaju

Jel se moze kako slika ovdje objavit da vamposaljem sliku uredjaja sa brojevima 

IMAG0046.jpg

IMAG0045.jpg

Edited by Azaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Azaa

Po ovim sturim slikama, deluje mi da je u pitanju Magneti Marelli-jev "ConnectNav+" uredjaj. Daj mi sliku i prednjeg panela za potvrdu.

Ako je tako, potrebno je da ucitas novi firmware i to verziju 9.8 koja ti nece traziti kod. Ako si u prolazu kroz BG, javi se i ucitacu ti to gratis (naravno).

Postoji varijanta vadjenja koda u ovlascenom servisu, ali je to potpuno neisplativo. Ili najgluplja varijanta "nabadanja" koda, jedino je pozitivno sto posle svakog neuspesnog pokusaja unosa nema povecanja pauze kao kod vecine ostalih uredjaja.

Imas ovde i moj detaljni DIY o naknadnoj ugradnji CN+ uredjaja - davno je bilo, verovatno tu postoji neki link za download 9.8 firmware-a. Potrebno je samo da se napravi bootable CD i ispostuje procedura za update. Nakon toga dijagnostikom treba uraditi Proxy Alignment kako ne bi blinkala kilometraza zbog novog CAN cvora na mrezi vozila:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro sam ti rekao, Magneti Marelli ConnectNav+ je u pitanju. Imas sve u onoj mojoj temi do detalja objasnjeno sto se tice postupka update, sa sve slikama.

A treba ti firmware za ConnectNav+, verzija 9.8 (koja ne trazi kod). I to imas u mojoj temi, okacio sam davno na DropBox, aktivan je link, upravo sam proverio.

Imas fajl sa uputstvom (na francuskom, cini mi se, samo ga zvizni u Google Translate). I imas ISO fajl, od koga treba da napravis Bootable disk (pazi, ne obican Data Disc sa podacima). Jbg, da prolazis kroz BG, posto imam vec gotov disk uradio bih ti update drugarski za 10 min, odradio sam ih gomilu... U ovom postu imas DropBox link, za ISO fajl za verziju firmware 9.8:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ovde kako se pravi butabilan disk od iso fajla



Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...