Jump to content
FAS Goran
Guest 1793

Kodovi za originalne audio uređaje

Recommended Posts

Molim za pomoć! Potreban mi je kod za fabrički cd radio od Fiat Stila. Hvala unapred!!!

 

Serial no. M220951

Visteon part no. 2FCF-18C838-JA

Fiat part no. 735374218

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Beshla

Nepotrebno otvorena nova tema je spojena sa postojecom (pre otvaranja nove teme proveriti sadrzaj foruma pomocu Search).

Ako neko od kolega ne stigne ranije, izgenerisacu ti Code ujutru, posto mi je aplikacija na drugoj masini.

Dovoljan je samo prvi podatak, tj. serijski broj koji pocinje sa "M".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam jedan kod, ali jutros kada sam uključio radio upali se samo svetlo displeja bez ikakvih oznaka!? Sinoć kad sam ga povezao tražio mi je kod i samo sam ga isključio bez ikakvog tipkanja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Beshla

Kod mene je za prilozen SN izgenerisan sledeci Code: 1617

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i ja sam dobio taj kod. Sad hoću da ga unesem, ali kad uključim radio ništa ne piše na displeju...samo narandžasto svetlo. Nisam ništa pokušavao...?!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusaj da raskacis uredjaj sa Body Compa i kontakta (konektor A) na kratko, pa ga ponovo prikljuci.

Trebalo bi da ti se prikaze poruka "M-CODE _ _ _ _" i onda unosis karakter po karakter koda i potvrdjujes na dugme "5 RPT".

Pretpostavljam da je taj CD nov na instalaciji auta i da nisi pokusavao neki random unos za Code?

Pitam, posto u slucaju pogresnog unosa dupliras vreme cekanja za svaki neuspesan pokusaj (1, 2, 4, 8, 16 min, ....), jedina dobra stvar je sto nisi limitiran brojem pokusaja kao na nekim drugim uredjajima. Ako vec nisi video, imas ovde detaljno oko unosa koda na Visteon CD, strana 68:

https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Stilo/100009217.pdf

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam pokušavao da unosim kod. Sinoć sam ga stavio na mesto starog i posle povezivanja dao je poruku za unos koda. Samo sam ga isključio. Od jutros kada ga uključim samo svetli displej bez ikakvih znakova. Raskačio sam radio na pola sata i opet isto. Da li si mislio na te kontakte?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, reko' da ga samo raskacis, da se nije zaglupeo - vidjao sam i da vade onaj osigurac pozadi.

A jesi li pokusavao da ga drzis tako upaljenog neko vreme? Da eventualno prodje par minuta, mozda je u timeout-u za unos koda?

Za svo ovo vreme koliko se bakcem sa Stilom, samo sam kod jednog kolege video taj slucaj (da opet trazi kod jer je prethodno unet pogresan), ne mogu da se setim sta tada ispisuje, cini mi se da taj slucaj ima u uputstvu. Bez veze sa Body Compom, gasi se sam posle 20 min. 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino da probas sto je kolega rekao, da izvadis osigurac i probaj par sati da drzis raskacen radio. Ili akumulator na pola sata da raskacis? Meni se jednom sedišta zaglupela, nisu htela da se pomeraju, pa sam resio skidanjem akumulatora na pola sata, sat.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sam to probao. Na kraju sam skinuo prednji panel sa ovog novog i stavio na stari radio. Na starom je panel sa komandama bio u kvaru. Sad imam stari sa faceliftingom... :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jeste da se ponavljam ali nekako su postovi za moj problem "razudjeni" :)

a pogotovo sa nejasnim brojevima pa da pokusam ovde objedinim...

 

Potreban code za Punto .Sve sto imam od podataka je : 

 

BP 937227247760

735 289 639

7 649 372 _ _ _  (poslednje 3 cifre se ne vide)

 

Unapred hvala !!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se kod upisuje pritiskanjem odredjenog broja.Brojeva ima od 1-6. Ne postoji ona varijanta pritiskanjem odredjenog broja vise puta ili tockicem ili na bilo koji drugi nacin. Tako da,uz naravno HVALA i veliko postovanje,sumnjam da je ovaj kod OK odnosno nemam nacina da upisem ovaj kod.Ili postoji jos neki nacin koji ja ne znam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djomla imam takav radio koji mislim da ima brojeve samo od 1 do 6. Sada ne znam da li je moguce staviti vece brojeve od 6 ali probacu ujutru posto nisam ni kuci sada. Ali hvala probacu pa ti javim. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zvele ne znam kako ide unosenje koda na Puntu, kod mene na Stilu isto koristim brojeve 1-6 s`tim sto 1(dugme) unosi prvi broj koda a 4(dugme) poslednji, prEtišćem više puta da bi uneo željeni broj. Probaj pa javi, da znamo valja li kalkulator. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djomla, javiću kad uspem da ukucam. Na radiu piše "check" i ne nudi mogućnost da ukucam kod. Probao sam da otkačim kleme i opet ništa. Ne znam šta je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...