Jump to content
FAS Goran
jboban

Fiat Stilo 1.9 JTD / MJet - gubi snagu...

Recommended Posts

E pa ljudi znam da je proslo dosta vremena ali valjda ce neko procitati ovo sto imam da podelim sa vama. Problem koji sam imao da mi auto trese kao da nisu izbalansirani tockovi, a jesu konacno se obelodanio. Pukao mi je homokineticki zglob do tocka. A kad vam se to desi ne mozete nikuda. Samo slepanje vam ostaje. Dobro je da mi se desilo blizu kuce, ne daj boze da mi se desilo u Grckoj letos!!! Pakao bi bio! I novcano i zivcano! Tako da ako vam trese auto a tockovi izbalansirani dobro onda znate sta je. Cuo sam i da hoce da krci ili skripi kad se smota u stranu pun levi onda je desni crko ako smotas pun desni i vozis i skripi onda je levi pri kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja sa istim problemom,juce mi se opet upalilo engine fault pri ubrzavanju.Pre dva meseca ciscen EGR i sve pregledano na diagnostici isvi parametri u normali.Da li netko ima savet posto citajuci postove nisam dosao do pravog zakljucka?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja sa istim problemom,juce mi se opet upalilo engine fault pri ubrzavanju.Pre dva meseca ciscen EGR i sve pregledano na diagnostici isvi parametri u normali.Da li netko ima savet posto citajuci postove nisam dosao do pravog zakljucka?!

99% ti prepunjava turbina

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je i majstor rekao da je u pitanju pre godinu dana pa mi je promenio poklopac vakuma turbine (pokidana sisica na koju se stavlja crevo).

Bilo je posle toga sve ok, medjutim pre jedno par meseci opet isti simptomi, odem kod majstora ocita gresku na EGR-u, ocisti EGR i kaze to je to. Ja posle toga osetim da kola idu malo bolje ali da to nije ono pravo.

Medjutim juce mi se opet upalila crvena lampica sa upozorenjem o gresci motora, samo da napomenem da mi se svaki put to desilo kada su kola bila pod odredjenim opterecenjem ili uzbrdica ili cetvero da potero ljudi u kolima. Ima li neko neko resenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem nije resen!

Juce dovezao auto od majstora. Majstor skidao i cistio turbinu a ona i dalje ne radi kako treba i dalje kod ubrzavanja dolazi do gubitka snage i performansi. Majstor kaze da turbina treba na remont iako nema nikakvih simptoma, kao sto je zvizdanje i da ima tragova ulja.I

ma li iko ideju sta ciniti dalje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se dugo mucio sa istim problemom (cistio i zatvorio usis,mjenjao MAP senzor) ali nista..onda sam htio da cistim turbinu (ovo je sve bilo prije skoro dvije godine) i pitam jednog druga-majstora (inace ljubitelj Fiata) za problem i on ko iz topa kaze otisao ti je ...e sad jbg..ne znam tacno kako se zove ali izgleda kao neka mala pumica (kao nesto pumpa turbo pritiska)...kupim novu (ne znam koliko je kostala,ali nije bila skupa (evo da lupim oko 50 eura) i od tad nikad nikakv problem...imam taj stari dio u garazu pa cu probat da ga slikam)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Overboost ventil,mislim da na to mislis! Probati sa ciscenjem prije zamjene ako ne da efekata zamjeniti trebalo bi da rijesi problem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci cu majstoru da i to pogleda,ipak mi je to jeftinije od remonta turbine koje dodje u NS-u izmedju 150-250 evrica.Mada me sve to pocinje nervirati posto sam primetio da mi je na 5000km potrosio oko 4dl ulja.Do sada mi je toliko trosio na 9000 hiljada,otkud sada i to! Poludecu

Share this post


Link to post
Share on other sites

turbina treba na remont

To se lako proveri da li treba, ima li lufta, koliko, pušta li ulje...

Na 5.000 kilometara 0.4L ulja nije velika potrošnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeeee...a, da ti nije promakao ovaj post sa početka teme... :whistle::D

Blokirao sam EGR i problem se više nije ponovio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Evo da se i ja pohvalim da ni moj stilo nece preko 180! A juce sam mu zamenio EGR i nedavno ociscena turbina.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da javim da je od juce sve reseno (remontovana turbina, promenjen protokomer i skinut katalizator). Sada kao da vozim drugi auto! :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se i ja pridruzim,posedujem Fiat Mareu 1.9jtd 81kw,isla je kao luda do pre nekih dva meseca,sada vidim da sporije ubrzava izmedju 2800-3000obr. kao da zastanu na trenutak,jednostavno ne povlaci kao sto je pre.Promeni sam:filter goriva,vazduha,ocistio egr ventil,promenio protokomer vazduha,ocistio map senzor,ali problem nije resen,ide nesto bolje ali nije to to.Ako moze neko da pomogne bio bih zahvalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...