Jump to content
FAS Goran
jboban

Fiat Stilo 1.9 JTD / MJet - gubi snagu...

Recommended Posts

jel si uradio nesto?

Meni se desilo da je slabo vukao i ajd da vidim odmah sta se desava ja obratim paznju na turbinu

koja se od tada nije cula uopste.Stanem da pogledam i ustanovim da mi je crevce od vakuma turbine spalo

samo sam ga vratio i auto mi poleteo.

Hocu da kazem da pogledas jer moze da se desi da je neka glupost u pitanju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nista uradio, vozio sam ga danas sve i dalje isto..Sutra cu otici do majstora pa cu ga spojiti na dijagnostiku pa cu videti,i on mi kaze da je mozda neki senzor izvucen posto sam mu pre neki dan menjao nosac motora i solje amortizera pa je mozda slucajno neki senzor ispao :unsure: Javicu ovde sta sam uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel si uradio nesto?

Tek se danas vratih u Bg iso sam sa stilom 900 km nekim poslom ide ko zmaj jos i bolje vuce nego sto je ranije... :thumbsup: Bio se zapusio protokomer,majstor skinuo ocistio nasprcio neki sprej i obrisao gresku na bordu i sad je sve super :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pažljivo sam pročitao celu temu ali nigde nema pri malim obrtajima oko 1000 RPM jednostavno potpuno izgubi snagu i gubi brzinu kao da se ugasio. Kad se stisne kvačilo i doda pun gas dok ne izbaci crn dim i ne uđe u turažu nemože dalje da ide i ne pali ENGINE FULAUT i neko vreme čak osetno slabije pa onda kao da probije i radi kao da ništa nije bilo. Inače prešo je 206000 od toga 90 000 kod mene u taksiju bez ikakvih problema sa redovnom zamenom potrošnog materijala ( ulje kaiš filteri ). To se desilo dva puta do sada u razmaku predjenih 1000km otvorenog puta ( odmor u CG ). Šta može da mu bude da kvari veoma lepo mišljenje o ovom motoru (sipaj gorivo i ulje i vozi). Problem je na Fiat stilo 1.9 JTD Karavan 2004 godište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem na odgovori baš to mi je i trebali odakle da počnem da liod ventila ili protokomera, jer svima gubio snagu na velikim obrtajima a ovaj na malim, a za razliku na velikim ide kao avion, od Pazara prema Ribarićima sam uzbrdo na pojedim mestima morao da kočim, a Moraču upštene oseća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sam primetio pre par dana ali sam mislio da sam uobrazio medjutim sad sam siguran da nisam.

Naime i ja imam problem sa ovim gubitkom snage tj..ubrzava do 1800-2200 obrtaja a onda kao da se nesto zapusi i ubrzava istom brzinom

kojom je do tada ubrzavao bez obzira koliko ja pojacavam gas,mogu ja i gas u patos obrtaji odose a on ubrzava isto kao sto je do 1800-2200 obrtaja.

E sad definitivno sam siguran da kad idem uz neku strmu ulicu(brdo) uz uspon auto ide kao zmaj,koliko mu dajem gas toliko ubrzava nema ovog problema! Cudno ali jeste tako.

Dok po ravnom opet isto..mislim ide on nije da ne ide pre par dana sam stopovao vreme do stotke i tu je negde oko 11.5 sec...ali me ovo nervira sto kad dodje do 2000 obrt. prestane

da ubrzava a odu obrtaji i dere se ko nenromalan.

Inace ulje od servisa(pre 6000km) nije potrosio ni kap i ne dimi pozadi.

Edited by Jim9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odu obrtaji a ne ubrzava???

Da tebi nije riknula lamela, ili ti curka motorno ulje u kvacilo pa podmazuje lamelu - ne redak problem na JTD?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada obrtaji pobegnu, to je siguran znak proklizavanja lamele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li imas utisak da se cesce taj efekat povecanja obrtaja bez ubrzavanja auta javlja u nizim ili u visim stepenima prenosa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li imas utisak da se cesce taj efekat povecanja obrtaja bez ubrzavanja auta javlja u nizim ili u visim stepenima prenosa?

Pa tu negde kad dodje do 1.7k-1.8k obrtaja onda polete do 2.5k i posle ubrzava ravnomerno ali istim ubrzanjem kao kad je bio na 1.7-1.8k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li to sto opisujes zavisi samo od broja obrtaja ili i od stepena prenosa. Pitam zato sto spojnica pocinje da proklizava prvo u visim stepenima prenosa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo da uradimo prvo jedan jednostavan test.

Ubaci u 5. brzinu i vozi na tih 1800-2000 obrtaja, zatim stisni gas do patosa.

Da li kazaljka obrtaja skoči više nego što auto ubrzava? Ako odmah pustiš gas, ona bi trebala da se vrati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok meni se cini da u nizim obrtajima skoci u visim je ravnomerno,nego da ne pametujem nisam bas strucnjak sto se tice automehanike :)

tako da evo snimka pa vidite sami i recite mi da li brzina normalno prati obrtaje ili ne,niko od drugara nema Stilo pa ne mogu da uporedim.

Snimano pre 15 minuta.

Drug koji je bio sa mnom kaze da auto radi normalno ali meni se opet cini da je ranije drugacije radio.

Ja ga ovako vozim vec sest meseci ali sad sam sakupio novac pa bih resio ako moze bolje i ako nisam ja samo umislio.

P.S. Zaboravio sam da iskljucim sva cetri, pa malo cakce :) Ne zamerite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIšta se tu ne vidi. Ubaci u 4. pa smanji na oko 1800 o/min, naglo dodaj gas, tu bi obrtaji najpre trebali da pobegnu.

Barem je tako kod mene bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citajuci sve ovo i poredeci sa mojim autom, najvjerovatnije mi je problem u kvacilu...

Jer, ovaj problem gubitka snage imam samo na uzbrdici, auto ne gubi obrtaje, turbo ih ocigledno puni ali kazaljka brzine stoji zakovana...

Bas sam prekljuce vozeci super novom cestom od Savnika do Zabljaka osjetio to...Znaci moze tuda mnogo brzo da se vozi a uzbrdo je...Razvijem i 5 tom brzinom 3500 obrtaja, ali tesko preko 120 km_h...

I da, kad tek upalim auto i pritisnem kvacilo cuje se neko zvecanje...Ono traje dok dodjem do prve raskrsnice, znaci nekih 100-200 m voznje...

Vrlo moguce da je nesto sa korpom, druk lezajem ili spojnicom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da se I ja pohvalim istim problemom (gubitak snage pri ubrzavanju). Auto mi gubi snagu na nekih 2700-2900, ovisno od ubrzavanja. Čitajući forum došao sam do zaključka da je MAF u pitanju. Da li sam u pravu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan,

Imam problem sa stilom 1.9jtd 2005god. Naime, desava mi se da mi automobil podrhtava(cima se) ne prima gas normalno, kada je hladan, ali samo prvih 2 kilometra, kasnije radi normalno. to podrhtavanje se javlja izmedju 1600 obrtaja i 1900 obrtaja.A kada dam veci gas i predjem 2000 obrtaja sve normalno. Bio sam kod trojice majstora, i sva mi trojica kazu drugo, jedan kaze da treba proveriti MAP senzor, drugi Overbost ventil, treci da nesto nije u redu sa diznom, ali ni jedan nije siguran.

Ako je neko imao slicno iskustvo, molim ga za misljenje, unapred hvala

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim fiat stilo 1.9 jtd 115ks desavalo mi se da mi je u par navrata vozilo skoro potpuno izgubi snagu u voznji. nece ni prvom jedva se vuce prima gas al nekako se gusi i nece da kene pri prebacivanju u drugu brzinu malo se pokrene al i to nije ko normalno.

Posle dve minute patnje takvom voznjom i gasena dva puta iznenadno dobije snagu na gasu i povecava broj obrtaja a ja nogu nisam ni pomako sa papucice sam ubrzava ko da propuse i posle toga radi normalno.

Sta moze da bude kako da to provjerim ili promjenim ja sam konto da je do lose nafte jer sam bio na rezervi pa kontam da nije povuko mulj jel' pametno da naspem neki aditiv u naftu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tesko da je mulj.najbolje bi bilo da ga negde nakacis na dijagnostiku jer uzroci mogu biti u vise stvari zaprljanost ili kvar nekog senzora ili davaca,EGR,over bust ventil......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...