Jump to content
FAS Goran
jboban

Fiat Stilo 1.9 JTD / MJet - gubi snagu...

Recommended Posts

iskopcavanjem mafa promenu mozes primetiti jedino u voznji nista na leru

Share this post


Link to post
Share on other sites

da to sam danas napravio i nikakva razlika.

ne znam sta bi trebao primjetit: da li slabije ide i da malo vise dimi jel da?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti je MAF ispravan auto ce ici losije kad ga iskopcas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio sam konacno solju krsta i vise nista ne trese! :) Hvala svima na pomoci! Sad jos samo da resim taj problem sa gubitkom snage na trenutak!

@ Srdjos: Nije mi cipovan auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam potpuno isti problem na istom autu, znaci negde na 2800rpm kao da shtucne, prekine na trenutek ubrzanje pa onda nastavi, i to se u svakoj brzini primecuje, ali u zavisnosti kako se saltaju brzine ako krenem da od prve saltam na vecim obrtajima tek onda se ovo ne desava ili je jako malo primetno, a obrnuto ako radim onda osecam na svakoj brzini oko 2500-2800 da na sekund prekine da ubrzava

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez pracenja parametara u voznji sve je ostalo nagadjanje i na srecu.postoji dosta stavki koje mogu da uticu na to

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam potpuno isti problem na istom autu, znaci negde na 2800rpm kao da shtucne, prekine na trenutek ubrzanje pa onda nastavi, i to se u svakoj brzini primecuje, ali u zavisnosti kako se saltaju brzine ako krenem da od prve saltam na vecim obrtajima tek onda se ovo ne desava ili je jako malo primetno, a obrnuto ako radim onda osecam na svakoj brzini oko 2500-2800 da na sekund prekine da ubrzava

Izgleda da svi imamo taj problem. :)

I kod mene isti slucaj ne znam da li tacno na 2800rpm ali znam da je iznad 2000rpm isto tako pri ubrzavanju "stucne" na sekund i onda nastavi da ubrzava ali sporije.

Mada jeste da me to iritira ali nemam nameru da sada petljam oko toga sve dok auto ide a ide fino.Ja retko kad vozim iznad 2000-25000rpm tako da mi to ne smeta a

i veliki je izdatak...ako je ovaj senzor on je oko 90€ ako je EGR on je oko 120€,sve oko turbine papreno tako da pozdravljam ovaj problem. ;)

To je polovnjak i kad zamenim sve ovo oticice nesto drugo,onda trece itd..dok ide ne menjam nista! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm,čitajući vaše komentare,podseća me na moju boljku vezanu za stila ali kod mene je u pitanju gubitak snage na leru.Dok su obrtaji preko 1000,auto radi savim normalno,međutim čim stanem na semafor imam osećaj da će mi se ugasiti auto(obrtomer igra od 500 d0 1000).U servisu su mi rekli da je to problem kod svih "stilova" i da me ne lažu da se može taj problem rešiti.Eventualno mi mogu očistiti senzore!?

Druga stvar koju sam primetio je da mi se čini da zimi moj auto više isparava nego drugi,toliko da mi nekad bude glupo stojati na semaforu,misleći da me svi gledaju u fazonu,frajeru menjaj auto.(benzinac)16v.

HELP PLS :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Stilu benzincu imam nepravilni rad motora tj. ler gasa koji varira, a obično se i ugasi pri zaustavljanju na semaforu.

Razlog je obično prljava klapna gasa. Jeftina i brza intervencija u servisu.

Karbon kliner, drže se obrtaji na oko 3000 i lagano ušpricava u pravcu leptira, tako da ne dozvolite da se motor ugasi.

http://www.fiat-lanc...showtopic=20877

brmbrm, evo resenja za tvoj problem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

desavalo se ali doduse retko da na stilu 1.6 pukne opruga koja vraca leptir gasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

i evo javlja se jos jedan sa problemom da auto na nekih 2800obrtaja zastane pa opet povuce

ja sam mislio da je to kod mene normalno i kontao to tako treba kod STILKONJE ali ocito ne treba :book:

inace

MAP senzor novi ugradjen jer se onaj prethodni pokvario gubio kontakt

EGR zacepljen

KATALIZATORu top stanju

ne znam sta je,ali iskreno i briga me samo da se pohvalim da sam i ja jedan od sretnih vlasnika STILA i njegovih problema :ice:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U servisu su mi rekli da je to problem kod svih "stilova" i da me ne lažu da se može taj problem rešiti.

Ovi su najjači :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

YARHEAD Isti takav problem sam i ja imao na puntu jtd. Godinu dana sam se ja zajebavao oko toga dok nisam odustao....i odem jednog dana kod Mikija da mi ocisti dizne....Nestade taj problem koji ti imas... E sad ne znam ti imas stila ja imam punta,mozda nisu dizne

Edited by srkiv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što je već rečeno univerzalnog rešenja za ovaj problem nema. Ali često je to uticaj više faktora zaprljanog usisa.

Ja sam tako nešto rešio pre 2 godine metodom eliminacije, jer me je strahovito nerviralo.

Počeo od MAPa, MAFa, čistio turbinu, blokirao EGR.

Nakon toga sve je funkcionisalo savršeno. Osim toga naknadno sam očistio usisnu granu jer mi se činila puna naslaga čađi.

E da čistio sam i dizne ali to na performanse nije uticalo.

Od onda taj auto je prešao bezmalo 80000 km (više nije kod mene) bez ikakvih preoblema.

Onaj ko misli da to nema veze i taj preblem ga ne tangira mnogo jer je auto polovan pa treba da ide kilavo, neka ne radi ništa. Ali sam od sebe se neće popraviti, može biti samo gore, a to tako ne treba da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Engleskom Fiat forumu su se javljali sa slicnim problemima. U vecini slucajeva = MAF senzor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti ili slican problem. Elem gubitak snage se desava na sekundu u zavisnosti od opterecenja i koliko je pedala stisnuta, odnosno od 1800o/min do 2800o/min. I PROBLEM RESEN, samo ciscenjem kontakta na protokomeru!!!

Godinu dana sam se mucio, stim sto meni nije prijavljivao gresku rada motora, bio sam i na dijagnostici, nije bila ni jedna zapamcena greska! Cistio sam MAP senzor, EGR ventil, menjao filter goriva, dodavao aditive za ciscenje dizni u gorivo, produvavao ga na autoputu, i na kraju skinuo protokomer, dao kolegi da ga pregleda, nemojte dzaba da ga otvarate unutra je sva elektronika zalivena u plastiku. Covek ga otvorio, video da nista nemoze da uradi, ocitio kontakte i auto proradio.

Sa sreco svima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da se opet ja javim ja rijesi ovaj problem jednostavnim putem :thumbsup:

zamijenio na redovnom servisu ulje uljni filter

i filter zraka i problem nestao ide kao lud :thumbsup:

ali nije stilo STILO ako nes ne valja :wallbash:

sad mi varira obrtaj tj na leru spadne na 7 trese kao lud pa se popne na 8.5 onda nije lose :question: :question: :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pozdrav,i pomzazite mi molim vas,od pre neki dan stilo slabije vuce,znaci pritisnem gas do kraja a on jako slabo gotovo da ne ubrzava,i to se sve desava tek u 3 brzini pa navise 1 i 2 recimo da ide ok ali i one su slabije ,na auto putu nije mogao da predje 140.izbacio mi je juce na instrument tabli sa leve strane crveni neki znak lici mi na neki ventil ili slicno engine fault pise.Hvala unapred za neki odgovor,a bas me nervira lepo je iso bio startan i sve je ok bilo,i sad se vuce bzv. Stilo 1.9 Jtd 2003 god. 85kw 116hp.hvala pozdrav

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko sta je u pitanju??? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

strpi se malo,dobices odgovor...ocigledno ovi ljudi koji su trenutno on line ne znaju...moguce da je protokomer a mozda je i turbina tj ne direktno ona nego neki senzor,recimo map senzor,da li ti je zatvoren EGR?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci nemas pojma koliko mi je bitan auto,svaki dan ga koristim a sada kada sednem u njega odmah bi izasao koliko se slabo vuce :angry: ne znam da li mi je otvoren ali ne znam da li ima veze to sto sam mu menjao nosac motora onaj ispod akumulatora i solje amortizera.a poceo je slabo da vuce odmah nakon majstora,ali sam mislio da sam se istripovao u pocetku ali sad vidim da je bas slab...

Share this post


Link to post
Share on other sites

idi do majstora koji ti je to radio mozda nije zakacio neki senzor,ili neko crevo nije vratio na svoje mesto...ne sikiraj se nije nista strasno 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu sve varijante pa daj boze..Hvala ti na odgovorima :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...