Jump to content
FAS Goran
sasa_vu

Fiat Stilo - fabrički telefon

Recommended Posts

Zaboravih da pitam juce na okupljanju, pa evo ovako cu, mozda jos nekome bude od koristi.

Imam fabricku navigaciju ( od koje nema 'leba u Srbiji, al' dobro :) ) i telefon u kolima.

Nije mi nesto ni padalo na pamet do sada da probam kako radi telefon jer nisam mogao da dobijem duplikat svog broja, ali bi sad hteo da vidim kako se ponasa, cisto testa radi uz neki bezveze broj.

Ima li neko iskustva sa ovim, kako podestiti, sta raditi, ili neko uputstvo ili sta vec?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba ti nikakvo podesavanje :thumbup:

Samo ubacis karticu i to je to... ostalo ti se sve samo kaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kinezi napravili divca Stila al prima dve kartice i TV. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misli na celu karticu za mobilnu telefoniju , ne vadi se onaj manji deo koji ide u mobilni

recimo ovakvu

 

uninor-sim-card-8.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, baš to, klasična kartica za mobilni, jedino što je nećeš polomiti, tj. odvojiti kao što smo svi radili za telefone, nego ćeš je celu (kao na gornjoj slici) ubaciti... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam kupio Stila dosla mi je u opremi i navigacija.

Medjutim CD-ove nije ocitavao...Malo sam se raspitao i saznao da postoji veoma velika sansa da se zaprljao onaj laser-citac. Izvadim sve, ocistim...BINGO! Radi!

Ali...(uvijek postoji ono "ali") sad tel. nece da radi.

Kontam haj, ko sisa tel...al kopka me to i ja opet otvorim.

Pregledam sve, sve na mjestu.

Vratio navigaciju nazad...haj sto nema signala za tel., da se razumijemo - nije ga ni bilo prije...ali sad nema ni signala za radio.

Moze li me neko uputiti sta bi mogao biti problem, da li mu treba vremena da "nadodje"...stvarno sam pedantno sve obavio, nista nije slomljeno (iako ima bruku osjetljivih stvari)...da li ima negdje neka specifikacija na netu oko rasklapanja i sklapanja navigacije...??

Lijep pozdrav!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proradio signal za radio...ali za telefon nece i dalje...

Zna li koji kabal je za taj GSM...negdje procitah da je onaj sivi, ali nisam siguran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo off mozda,ali kako si cistio laser! I kod mene slabo cita cd pa mozda bi pomoglo ciscenje!

Edited by stilo jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako...ako si skidao prije da ti ne objasnjavam proceduru...ako nisi javi se da opet pa cu napisati...

Kada sve poskidas, odsarafis, bla blaa...fino pogledaj unutra gdje CD ulazi gdje ti je laser...onda uzmes na onaj jedan stapic za uho i stavis malo alkohola i ocistis.

Ne bi bilo lose i da sve okolo "predjes" i ocistis jer nije samo laser prasnjav vec se vjeruj mi sve kol'ko-tol'ko nakon odredjenog vremena zaprasi...

Znas li koga ko je u Sa dobar sa ovim stvarima oko navigacije...?

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jbt pa tek vidim da si i ti iz Sa.! Slabo ti ko radi oko te navi,bar kolko ja znam! Jel imas onu karticu sto dodje u navi pa se u nju tek stavi ova od tel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ali nemam bas puno koristi od nje...tel mi ne radi.

Ali inace se raja zalila da im je znala ispasti tel kartica kad je stave u ono kino...

Najbolje bi ti bilo kad bi kupio novi broj (ili da u posti dobijes duplikat svog broja-ne znam da li daju) i da komplet tu kupovnu karticu bez "vadjenja" onog manjeg dijela ubacis. Radi provjereno. :)

A sto se tice tih majstora po gradu...zvao sam nekoliko njih i pitao...ma nista. Kao, da je ona obicna naknadno ugradjivana - to bi mogli da vide...ali ova je fabricka i citiram "ne bih ja da se nesto previse petljam tu, komplikovano je to...". :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz drugari...

Imam u stilu fabricki kas...na njemu xcarlink koji radi fantasticno...e sad...posto na tom xcarlinku nemam blutut opciju...zanima me da li se nekako moze povezati fon sa kasom i da kada zazvoni tel...da se prebaci na phone mod i da se prica cuje na zvucnicima...za mikrofon bi se vec nekako snasao...Ajde da resimo i tu zagonetku...jer verujem da postoji ta mogucnost!!!! Pozzzz

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima predstavu da li je svaki Stilo fabricki ozicen od konektora P26 (konektor mikrofona na gornjoj konzoli) do konektora D20, dole kod Body Comp-a, nezavisno od nivoa opreme?

Treba mi info, negde sam zagubio CD Manuale Tecnico, a cini mi se da sam procitao da je tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na kraju izgleda da nikoga to ne zanima...ili pak zanima ali cute...Nema veze, vec sam pricao sa burazerom koji ce to da prostudira i da napravi to sto treba...jer prosto je ne moguce da ne moze da se napravi...a ljudi prodaju blutut i ostala cuda koja se povezuju na fabricku muziku...Javljam ja kada to napravim...Pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Topla voda je izmisljena mnogo pre mene i tebe...A za ovo sto si me ti posavetovao sam znao i bez tebe, samo mi nije ni u malom mozgu da dajem 20hiljada za tako nesto...A siguran sam da postoji mogucnosta da se napravi nesto slicno...a da radi posao sasvim pristojno za mnogo manje para...naravno...bez slike pozivaoca i bez indentifikacije...usput...sve to ima na telefonu koji bi stajao u drzacu koji je predvidjen za to...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/10/2012 at 11:41 PM, Ivan said:

Da li neko ima predstavu da li je svaki Stilo fabricki ozicen od konektora P26 (konektor mikrofona na gornjoj konzoli) do konektora D20, dole kod Body Comp-a

Evo da odgovorim sam sebi, mozda ce nekome zatrebati pri naknadnom provlacenju linija mikrofona, ako hoce da to bude kao fabricki.

Koliko sam uspeo da izbunarim, svaki Stilo bi trebalo da je fabricki ozicen od P26 do D20 (Junction box). Sto znaci da bi samo trebalo ukonektovati mikrofon u P26 u gornjoj konzoli iznad retrovizora i nastaviti vezu od D20 (kod Body Comp-a) nadalje. Ako se povezuje sa fabrickom navigacijom onda sa D20 ide na CN+ (veliki beli konektor). U E-Learn sam nasao i pinout, ako slucajno nekom zatreba (crvenim sam uokvirio ovo sto je mene zanimalo u gornjem pitanju, P20 je CN+):

 

micro.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovor na isto pitanje, samo malo "vizuelnije":

 

Microphone.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde bih mogao da nadjem semu kako se vezuje telefon...zanima me samo koji su pinovi za to...u pitanju je stilo...fabricki kasetofon je pitanju!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekopaj malo po E-Learn (ne EPER, dosta ljudi to mesa) ili Manuale Tecnico za Stilo. Gledao sam dosta stvari oko elektronike, ali iskreno tako nesto nisam video posto me nije ni zanimalo.

Ja sam ovo oko mikrofona pitao konkretno zbog provlacenja njegovih linija i naknadne ugradnje CN+, a telefon je tu sastavni deo uredjaja pa nisam "kupusao" dalje od ovoga sto mi treba.

EDIT: Seme izlaza kasetasa vec imas po forumu, ali dalje od toga sumnjam da ces naci po ovim dokumentima koje sam ti gore naveo. Opet su to uredjaji drugih proizvodjaca koje su oni samo ugradjivali (Visteon, Magneti Marelli...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti cisto i ovo sto ja jos imam i sto ti pomenuh ranije - specifikacija pinova konektora na kasetasu (iz "Stilo-sound system" uputstva) . Pogledaj ovu grupu Phone Input sa pinovima od C7 do C12, a grupu od C13 do C20 bi trebalo da ti zauzima tvoj XcarLink (na koji opet dodatno moze da ide Bluetooth modul za telefon):

 

conn-A-B.jpg conn-C.jpg

 

(Ja sam tu pri ugradnji MF volana jedino koristio CAN magistrale na A konektoru.)

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze da ide taj blutut na xcarlink...jer mislim da moj xcarlink nije za to predvidjen...

Jer mi nigde na njemu ne pise BLUTUT...

Jeste...ovako kad gledam sliku,meni je xcarlink prikacen na skroz desnoj strani,srednji i levi ulaz je slobodan...Po ovome sto vidim,srednji ulaz je za fon...To mi je bilo jako bitno...Da znam koji je pin za sta...

Hvala ti puno :unworthy: :unworthy: :unworthy:

Edited by Sale Fiat Stilo 1.9jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu ;) .

Koliko se secam, Bluetooth adapter sa mikrofonom se povezuje na micro USB konektor na XcarLinku (BT/AUX IN konektor). On kosta negde oko 50 evrica za clanove FLCS.

Oko podrzanih modela mozes detaljnije da pogledas ovde: http://www.auto-muzi...mp3playerbt.htm

A imas i "chiki"-ja na forumu, video sam vec da si ranije pisao na njegovoj temi za prodaju XcarLink/LoudLink uredjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...