Jump to content
FAS Goran
ivanellis

Fiat Stilo - fabrički CD changer

Recommended Posts

skinuti sanzer na par dana ili ga otkljucati u servisu -- resen problem , i sanzer zna da zeza kada se kod ukuca pogresno -- zna da se zakljuca -- ala ga italijan napravio svaka mu cast , oni kao da su se zezali kada su u ovaj auto ugradjivali muziku -- sve je vezano sa svacim i ako samo jedno skines treba ti posle toga 5 kodova i dobar elektricar da sve i to ispoveze , zato ljudi ne dirajte fabricku muziku kakva kod da vam je u kolima dok radi normalno tj. fabricki -- moj iskren savet svima ........ pozdrav 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ugradio fabricki i sljaka ko lud sa tim wait1:00 je sledeca fora sacekas 1 sat ali mora da radi bez prekida,ako ga ugasis pre toga gubis 

vreme isteklo do tada pa broji od pocetka.. kada ukucas ispravan kod pocinje :guitar:  ali pri prvom gasenju i paljenju trazi ponovo kod posle toga si miran.Nadam se da sam bio od pomoci..


http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/55683-stilo-19-jtd-80ks/page-4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne videh ovo pitanje ranije, bas kao sto ti je Dusan rekao... Ne dobija se nista skidanjem, posle 3 neuspesna pokusaja unosa koda radio i Changer odlaze u timeout i potrebno je sacekati 1 sat sa upaljenim uredjajem da bi omogucio nova 3 pokusaja.

Radio se bez kontakta gasi posle 20 min i ponistava interval pa je potrebno drzati ga upaljenim npr. u nekoj malo duzoj voznji. Mozda nekome zatreba, evo i isecak iz "Sound system" uputstva:

 

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala puno na odgovorima -- u pravu ste potpuno , tako su mi i objasnili drugi. burazer zeznuo stvar i na kraju priznao da je pokusavao da kuca neke napamet kodove ,  iako sam mu rekao da saceka par dana da mu ja nabavim pravi kod za sanzer. ............... veliki pozdrav .............

Share this post


Link to post
Share on other sites

;)

 

burazer zeznuo stvar i na kraju priznao da je pokusavao da kuca neke napamet kodove

Moram da priznam da je i u mom slucaju ovako nesto ponekad jednostavno jace od mene :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko kako da nadjem code za cd changer za fiat stilo jtd. Serijski broj je  BP915024312644  i  7 607 769 150. Unapred hvala.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, u momk stilu imam cd charger, medjutim kad ubacim cd pocne da ucitava i odjednom na displeju pise no cd i izbaci disk. Ubacio sam i original diskove i mp3 i nece uopste da pokrene ni jedan od njih. Da li neko zna kako mogu da ga osposobim da radi. U pitanju je blaupunkt charger.

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo zamenom lasera,ili u retkom slucaju popravkom.Jako loseg kvaliteta laseri su u tim uredjajima.

Edited by Ivan
Nema potrebe citirati post iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li iko zna koji cd moze da se pusta preko cd chargera . mozda nije fabricki ali radi . od svih diskova samo mi dva cita a zasto ne znam. Da li iko zna? Ne znam da li su u pitanju samo originalni diskovi ili brzina rezanja. Jer imam vise od dva originalna ali ne cita vec samo dva i to Cecu 

:) da li iko zna ?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lazar357

 

Meni čita koji god sam disk narezao, samo što mora da bude klasičan audio CD, mp3 format changer ne čita. Konkretno, diskovi su Maxell (jedino su te imali u lokalnom STR-u, rezani preko Nero programa).

Baci pogleda sada, nakon spajanja tema, i na sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledao sam. Ali znas kako ja sam sve aufio diskove i ubacivao ali nece da ucita ucitava samo dva.  Ucitava na svim portovima ali samo dva. Da li ima fora na kojoj je brzini rezano da li znas mozda ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde jos 2007. sam izbunario da za te fabricke uredjaje treba izabrati sto nizu brzinu narezivanja. Koliko je to tacno, nisam siguran, narezivao sam sa 10x i nisam nikada imao problema.

I naravno, iskljucivo kao Audio CD.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvalà puno . juce narezao na najbrze i nekako je ucitao. Ali od sad cu na sporije hvala na informaciji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, pokusaj sa nizom brzinom narezivanja, nemas sta da izgubis.

Inace kada te smori taj sarzer i narezivanje, imas i ovu opciju - digitalni emulator CD sarzera. Konektuje se na postojeci Mini ISO prikljucak (kao i sarzer), zadrzavas sve opcije fabrickog uredjaja (npr. kontrole sa volana) a dobijas mogucnost reprodukcije sa USB (radi i kao USB punjac), MicroSD kartice, AUX ulaz, Bluetooth konekciju za telefon...

Imas ih raznoraznih skupljih, a "domaca" varijanta je Microlink. Cena je bila oko 40-ak EUR, sa popustom za clanove kluba: http://www.microlink.rs/

 

Ili na nasem forumu, ali gledaj poslednju generaciju uredjaja, a ne onu staru/prvobitnu sa pocetka teme:

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedno pitanje u vezi sarzer. Da li svaki zasebni port za disk ima svoj citac ili je za sve jedan.  Jer sam primetio da na nekim mnogo teze cita ili uopste nece. 1 port i 3 rade odlicno 2 onako slabije kad je samo taj disk onda hoce a ovako preskoci. cetvrti nikako a peti nisam ni probao iskreno. A da li je isti zvuk na tom sarzer emulatoru ili kako god se zvao . mislim da li je kavlitetan zvuk?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne offujem mnogo u ovoj temi -u pitanju je digitalni emulator sarzera, samim tim je kvalitet zvuka blizu CD kvaliteta. U principu daleko najbolja i najkvalitetnija opcija ako ne zelis da se smaras sa narezivanjem diskova i vec odavno zastarelim mehanickim citacima. Uz sve dodatne opcije, zadrzavaju se i fabricke funkcionalnosti sarzera, detaljno imas na gornjim linkovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...